Як поєднати пластикові та металеві труби без зварювання


Как соединить пластиковые и металлические трубы

Ще не так давно найбільш поширеним і широко використовуваним способом монтажу водопровідних мереж вважався метод електрозварювання, що забезпечує надійне з'єднання всіх елементів розлучуваності трубопроводу. В останні роки при облаштуванні таких систем все частіше застосовуються сучасні трубні вироби з пластикових матеріалів, монтаж яких дозволяє обходитися без трудомістких зварювальних операцій і проводиться за зовсім іншими методиками.


Пластиковые трубы

Переваги використання пластикових виробів цілком очевидні, що пояснюється наступними об'єктивними причинами:

при їх використанні витрати на проведення робіт і на матеріали скорочуються до мінімуму;

  • необхідність у залученні фахівців зі зварювання повністю відпадає;
  • технології з'єднання пластикових труб доступні для освоєння навіть непрофесіоналам і цілком можуть бути реалізовані в домашніх умовах.


Соединение труб

Оскільки системи водопостачання від загального стояка у квартиру і каналізаційні сливи виконуються зазвичай з металевих (чавунних) труб, виникає гостра потреба в ознайомленні з тим, як з'єднати пластикові та металеві труби без зварювання.

Відразу зазначимо, що проблема з'єднання пластикового трубопроводу з чавунним підставою каналізаційного зливу вимагає спеціального розгляду, яке буде проведене нами в окремій статті.

З'єднання водопровідних (опалювальних) труб

Добре відомо, що в системах водопроводу і опалення носій циркулює під достатньо високим тиском, що повинно враховуватися при виборі способу з'єднання пластикової труби з металевим введенням. Можливі рішення цієї проблеми, в кінцевому рахунку, зводяться до наступних варіантів, вибір кожного з яких визначається діаметром використовуваних труб:

  • Для труб з типорозміром до 40 міліметрів найпоширенішими (через їх зручності, дешевизни) вважаються спеціальні фитинговые перехідники, оснащені стандартною муфтою для приєднання наконечника труби потрібного розміру. Із зворотного боку такого перехідника розташовується різьбове з'єднання для стикування з металевим фрагментом трубопроводу.


Фитинговый переходник

Зверніть увагу! Герметичність таких вузлів забезпечується за рахунок використання стандартних прийомів ущільнення різьбових металевих з'єднань з допомогою лляних волокон, просочених фарбою чи оліфою.


Тройник

  • Для з'єднання декількох гілок трубних магістралей з різнорідних матеріалів рекомендується використовувати спеціальні перехідники (так звані «трійники»), які об'єднують декілька поліпропіленових труб з однією сталевою трубою за рахунок наявності в ній зовнішньої металевої різьби.
  • Для заготовок більшого діаметра набагато практичніше виглядають типові з'єднувачі фланцеві.
Зверніть увагу! В цьому випадку для стикування поліпропіленової труби зі сталевим фланцем вам будуть потрібні спеціальні перехідники, оскільки затягнути різьбове з'єднання діаметром 60 см, наприклад, за допомогою стандартного інструменту, як правило, не вдається.


Фланцевые соединения

При оформленні з'єднання подібні стикувальні елементи елементарно «накидаються» на сочленяемые трубні вироби. При цьому на один кінець труби надівається металевий фланець, оснащений спеціальною гумовою прокладкою. З іншого боку фланець зміщується в бік прокладки і кріпиться з відповідним фланцем за допомогою болтів.


Тройник из ПВХ

Ще одне нескладне пристосування, що дозволяє з'єднувати труби без зварювання, виконується у вигляді трійника з ПХВ з металевим фланцем. З його допомогою вдається організувати зчленування відразу декількох водопровідних труб, виготовлених з матеріалів різного класу.

Зверніть увагу! Подібні елементи використовуються зазвичай у різних системах холодного водопостачання з низьким робочим тиском.

Промислові зразки з'єднувальних муфт


Соединительная муфта

Останнім часом для облаштування змішаних водопровідних мереж (метал з одного боку і пластик - з іншого) все частіше застосовуються різні муфтові з'єднувачі, що дозволяють провести об'єднання різних ділянок водних магістралей без різьби або зварювання. Серед них особливо виділяються сантехнічні вироби швидкої збірки, що випускаються групою компаній з Польщі і відомі багатьом під найменуванням «GEBO QUICK». Муфти від цього виробника широко використовуються в наші дні для організації переходу з «босий» (позбавленої різьблення) частини трубної заготовки до готового резьбовому з'єднанню.

На вітчизняному ринку сантехнічної продукції сьогодні представлено велику кількість зразків виробів цього класу, що відрізняються як по вигляду різьбового з'єднання, так і за своїм типорозміру. Всі вони поділені на класи, які мають стандартні позначення з такими символічними кодами: QI, QA, QO, QT.

Всі, хто бажав би ознайомитись з технологічними особливостями кожної із зазначених груп виробів, можуть звернутися до відповідних розділів в Інтернеті.

Поради фахівця


Советы специалиста

Перед тим як з'єднувати пластикові та металеві труби без зварювання радимо всім початківцям майстрам ознайомитися з рекомендаціями досвідчених фахівців, які допоможуть багатьом з вас зорієнтуватися в непередбачених ситуаціях:

  • Навіть якщо металевий введення існуючої системи водопостачання виступає зі стіни всього лише на кілька сантиметрів - цього цілком достатньо для того, щоб за допомогою звичайної леркі на півдюйма нарізати на цій ділянці різьблення. Після цього з допомогою відповідних за розміром з'єднувачів (фітингів з перехідними муфтами) ви зможете оформити потрібне з'єднання.
  • Якщо зріз вступної металевої труби розташовується зовсім близько до стіни, так що нарізати різьбу не вдається - можна скористатися вже знайомим нам з'єднувачем «GEBO QUICK», який просто надівається на трубу, а потім затягується на ній. Незважаючи на високу вартість з'єднувачів цього класу, вони зазвичай виправдовують затрачені на них кошти.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріал, присвячений з'єднання труб.