Як з'єднувати каналізаційні труби

17.01.2021
2 039
Admin

Как соединять канализационные трубы

 1. Підготовчі процедури
 2. З'єднання труб методом зварювання
 3. Клейове з'єднання каналізаційних труб
 4. Відео

Облаштування побутових і промислових каналізаційних мереж здійснюється в наші дні з використанням одного з наступних прийомів зчленування трубних заготовок:

 • утворення зварювального шва;
 • формування клейового з'єднання;
 • освіта фланцевого або розтрубного з'єднання;
 • стикування труб з використанням спеціальних накидних гайок.

Вибір способу формування стикувального зчленування залежить від матеріалу заготовок, а також від конкретних умов їх прокладки. Ось чому безпосередньо перед тим, як з'єднувати каналізаційні труби, вам слід визначитися з видом матеріалу, який найкращим чином підійде для прокладання зливової каналізації у вашій квартирі.

Соединение труб

В сучасних умовах найбільш придатними для цих цілей вважаються труби з пластикових матеріалів, що пояснюється зручністю їх монтажу і певними експлуатаційними перевагами. У цій статті ми розповімо про те, якими способами можна з'єднати каналізаційні труб (з числа наведених вище), найбільш часто використовуються в побутових умовах.

Підготовчі процедури

Подготовительные работы

Збірка каналізаційної мережі на основі пластикових труб передує поруч підготовчих операцій, що включають в себе такі обов'язкові процедури:

 • Розмітка трубних фрагментів з подальшою їх нарізкою, тобто отримання заготовок необхідної довжини (зазначимо, що використовується при нарізці інструмент не повинен залишати на каналізаційних трубах будь-яких слідів і надрізів).
 • Для нарізки трубних заготовок може бути використана звичайна ножівка по металу або ж дрібнозубчаста пила по дереву.
 • Після нарізування всього комплекту страв їх торці необхідно зачистити від задирок і залишків відпрацьованого матеріалу.
 • Потім за допомогою напилка необхідно вирівняти робочі фаски всіх підготовлених до складання трубних заготовок.

З'єднання труб методом зварювання

Соединение методом сварки

Технологія контактного зварювання передбачає використання спеціального зварювального апарату з електронагрівальним диском, використовуваним для нагрівання матеріалу в зоні стиковки каналізаційних труб. Порядок робочих маніпуляцій, що забезпечують одержання якісного зварювального шва, виглядає на практиці наступним чином:

 • Після установки в затискачі пристрою торці труб очищаються від окисної кірки і знежирюються.
 • Між кромками зварюваних труб слід залишити проміжок, який не перевищує 0,5 мм для труб розміром до 110 мм і 0,7 мм - для труб каналізації з великим діаметром.
 • Потім пластиковий матеріал в зоні зчленування оплавляється з допомогою електронагрівального диска, причому величина ділянки прогріву повинна бути не менше 1-2 мм.
 • Після нагрівання зони контакту електронагрівальний диск видаляється, а нагріті ребра наводяться в зіткнення з одночасним тиском на торці зварюваних заготовок.
 • Потім шов, що утворився охолоджується протягом приблизно 3-10 хвилин, після закінчення яких тиск з трубних заготовок може бути знято.

Сварка пластиковых труб

Звертаємо вашу увагу на те, що освіта якісного та естетичного шва можливо лише при дотриманні наступних умов:

 • температура навколишнього повітря не повинна бути нижче 10 градусів (0 градусів - при використанні поліпропіленових труб);
 • зварювані труби повинні вибиратися з однієї і тієї ж партії і мати однаковий діаметр;
 • допустимий розкид по цьому параметру строго нормується і встановлюється на рівні не більше 10% від товщини стінки.

Клейове з'єднання каналізаційних труб

Клеевое соединение труб

Клейовий метод зчленування каналізаційних труб може застосовуватися як при стикуванні фасонних частин заготовок, так і при з'єднанні їх за схемою «труба в розтруб» (з зазорами і без них). Перед тим як з'єднувати каналізаційні труби згідно з цим методом вам варто ознайомитися з деякими рекомендаціями фахівців:

 • При оформленні з'єднань без зазору (коли розкид по діаметру заготовок становить не більше 0,1 мм) рекомендується застосовувати клейовий склад, виготовлений на основі метилхлорида і перхлорвінілової смоли.
 • У тому випадку, коли вам потрібно склеїти трубні фрагменти діаметром більше 100 мм, експлуатовані до того ж у зоні високих температур (більше 25 градусів) - доведеться скористатися клейовими складами, що виготовляються на основі метилхлорида, циклогексаната і перхлорвінілової смоли.
 • При розкиді діаметрів з'єднуються заготовок менше 0,6 мм останні склеюються за допомогою спеціального складу ДІПК-127, забезпечує заповнення утворюється зазору.
 • Безпосередньо перед тим, як з'єднати труб, їх кінці ретельно зачищаються шліфувальною шкуркою, а потім знежирюються з допомогою метиленхлориду.
Величина накладання країв склеюваних труб повинна на 6 мм перевищувати їх зовнішній радіус.
 • Перед склеюванням трубних заготовок обов'язково перевірити на щільність спряження всі вхідні в це зчленування деталі. При досить щільному сполученні достатньо одного шару клейового складу. При наявності зазору після висихання одного шару рекомендується обробити місце склеювання ще раз.
 • З'єднувати труби клеєм при відсутності зазору в їх стику реалізується шляхом рівномірного нанесення тонкого шару клею, що розподіляється по всій площі каліброваної частини труби (на 2/3 глибини розтруба).
Необхідно також стежити за тим, щоб при склеюванні із зазором клей на який стикується фрагмент труби наносився товстим шаром, а на відповідну частину - тонким. Всі надлишки клейкої маси, витісняється з-під зазору в ході проведення стикувальних операцій, повинні негайно видалятися.

Також слід врахувати і те обставина, що розтрубні з'єднання зі спеціальними жолобами під гумовий ущільнювач обробляються клеючим складом, які утворилися зазори. По закінченні всіх необхідних для склеювання процедур труби слід залишити в спокої на деякий час, для того щоб клей встиг добре «схопитися». При цьому необхідно виключити можливість будь-яких механічних впливів на них протягом 5-10 хвилин.

Відео

Пропонуємо вам подивитися процес з'єднання труб методом склеювання.

Читайте також: