Як зігнути оргскло


Как согнуть оргстекло

Все частіше в будівництві та проведенні ремонтних робіт стали використовуватися штучні види скла. Серед досить широкого їх різноманітності одним з найпопулярніших є органічне або звичне для всіх оргскло. Так як в оздобленні інтер'єру використовуються декоративні види даних покриттів, досить часто люди замислюються над тим, як зігнути оргскло і надати звичайної гладкої поверхні різні форми. У даній статті ми розповімо вам про те, якими методами ви можете скористатися для того, щоб змінити вигляд вихідного матеріалу, а також яких правил необхідно дотримуватися в процесі проведення робіт.


Оргстекло

Оргскло - це штучний матеріал, який має високу прозорість. До його складу входять полімери, які роблять його надзвичайно міцним, а тому воно не б'ється. Даний вид скла використовується для виготовлення декоративних полиць, стільниць, а також акваріумів та інших ємностей. Крім того, оргсклом обробляють міжкімнатні двері і роблять з нього прозорі стіни. Так як більша частина декоративних елементів має різноманітні форми, даний матеріал необхідно згинати, а для цього його необхідно піддати спеціальній обробці.

Правила, які необхідно дотримувати при роботі з оргсклом

Для додання необхідної форми органічне скло потрібно згинати виключно в протилежному напрямку по відношенню до джерела тепла.


Свойства оргстекла

Для того щоб у процесі роботи на склі не стали з'являтися бульбашки, перш ніж ви приступите, постарайтеся якомога ретельніше очистити його від різного роду забруднень. Після чого його необхідно дуже добре просушити. Робити це необхідно тільки після того, як ви його ретельно витріть. Далі вам потрібно буде скористатися спеціальним обладнанням, яке нагріє скло до температури 80 градусів.

Зверніть увагу! Кожен ділянку потрібно просушувати мінімум 1 год з розрахунку на 1 міліметр товщини використовуваної.

Щоб оргскло не розплавилося, не використовуйте для роботи занадто високі температури. Для додання необхідної форми і формування будь-яких виробів достатньо буде 150 градусів, а якщо ви плануєте заливати його у форми, 170.


Придание оргстеклу нужной формы

Для того щоб розігріти оргскло, площа ділянки, яка піддається впливу, повинна бути як три товщини використовуваного матеріалу. При цьому якщо ви використовуєте скло 5 мм, то його можна піддавати нагріванню з одного боку, а ось коли щільність вище, то робити це бажано з обох сторін.

Зверніть увагу! Пам'ятайте про те, що останньою стороною повинна бути та, яка стане виступати з зовнішньої частини згину.

В залежності від того, яке скло по щільності ви вирішили задіяти, постарайтеся уважно поставитися до його охолодження.


Правила сгибания оргстекла

Саме від цього процесу буде залежати кінцевий результат. Для того щоб не виникло жодних внутрішніх пошкоджень, весь процес повинен бути рівномірним, а тому після того як ви зігнули тут чи іншу частину оргскла, залиште його на деякий час, поки температура не досягне 60 градусів.

Необхідне обладнання і способи згинання


Фен строительный

Щоб самостійно зігнути настільки щільний матеріал як оргскло, вам необхідно задіяти якісний джерело тепла, за допомогою якого ви зможете розігріти необхідний вам ділянку. При цьому будьте уважні і не нагрівайте все скло. В домашніх умовах для даних цілей ви цілком можете використовувати відкрите джерело вогню: це можуть бути звичайні господарські свічки, або будівельний фен.

Зверніть увагу! При роботі з тонкими видами скла вам потрібно вільні ділянки закрити матеріалами, які не піддаються горінню, а працювати тільки з тією частиною, яку плануєте зігнути.

Не менш надійним і зручним способом є варіння оргскла, ось тільки такий варіант доступний лише при роботі з його невеликими шматочками. Покладіть матеріал в каструлю з водою і поставте її на газ. Дайте йому добре прокипіти, після чого надівши рукавички на руки, зігніть скло, скориставшись для цього будь-яким прямим кутом, наприклад, це може бути стільниця або шматочок заздалегідь підготовленого бруса.


Нагрев оргстекла феном

Якщо ви вирішили використовувати будівельний фен, тоді перш ніж приступити до роботи підготуйте основу для самого скла, то яким матеріалом ви скористаєтеся, залежить безпосередньо від того, яку форму вам необхідно отримати - це може бути труба або брус. Далі увімкніть фен і ретельно прогрійте місце згину, після чого додайте склу потрібну вам форму.


Этапы сгибания

Коли необхідно стягнути згинання великі по площі платини органічного скла, перш ніж приступити до роботи, майстри радять заздалегідь потренуватися, щоб надалі у вас не виникло труднощів з проведенням таких робіт.

Відео

Пропонуємо вашій увазі цікавий відеоролик в тему.