Як зігнути профільну трубу


Как согнуть профильную трубу

Одним з популярних видів будівельного металопрокату є трубний профіль, що представляє собою труби овального, квадратного або прямокутного перерізу. Широке поширення при виготовленні металоконструкцій, несучих конструкцій, навісів, дерев'яних каркасів отримали прямокутні і квадратні сталеві труби. Саме ці види трубного профілю знаходять застосування в приватному будівництві (для зведення парканів, теплиць, різних альтанок і навісів).


Труба профильная

Єдиним недоліком профільних труб є більш складний (порівняно з трубами круглого перерізу) процес їх згинання і надання їм потрібної форми. Розглянемо більш детально, як зігнути профільну трубу самому.

Згинання ручними способами

Поговоримо про те, як можна согуть труби ручними способами.

Спосіб гарячої гнучкі


Горячая гибка

Найбільш простим способом ручного згинання профільної труби є «гаряча гнучка». Такий спосіб дозволяє отримати досить плавні лінії згину та необхідну форму без значних змін геометрії профілю. Щоб не допустити сплющивания труби в процесі згинання, її набивають просушеним кварцовим піском. Для цього в один кінець труби забивають дерев'яну кришку-клин і після заповнення її просушеним піском другий кінець також затикають аналогічної заглушкою. На одному з кінців труби просвердлюють маленький отвір, щоб повітря могло вільно виходити. Далі локально розігрівають необхідний ділянку з допомогою газового зварювання і трубу згинають, надаючи їй необхідну форму. В якості заміни газового зварювання для нагріву можна застосувати паяльну лампу або газовий пальник.

Зверніть увагу! При згинанні даними способом трубу не слід перегрівати, оскільки це неминуче призведе до появи окалини і зниження якості металу. Багаторазові разогревы також погіршують якість металу, тому намагайтеся зігнути трубу з першого разу.

Після отримання необхідної форми труби слід витягти заглушки і висипати пісок (при необхідності його можна використовувати повторно). Заглушки найпростіше витягувати, нагріваючи кінці труби за допомогою пальника. У міру обгорання клини легко випадають із труби.

Використання піску для набивання труб дозволяє уникнути надломів і неправильної деформації. При певному навику можна виконати згинання трубного профілю досить швидко, тому не варто навіть намагатися зігнути його без набивання піском - ви просто зіпсуєте матеріал.

Зверніть увагу! Слід пам'ятати, що оцинковані труби не можна згинати таким способом, оскільки під час нагрівання шар цинку обгорить і перестане виконувати свою антикорозійну функцію.

Спосіб гнуття з застосуванням зварювання


Разрезание трубы болгаркой

Альтернативним способом самостійної ручного гнуття в домашніх умовах є використання зварювання та болгарки. У цьому випадку робота по згинанню профільних труб виконуватися наступним чином:

  • Спочатку слід розрахувати необхідний радіус закруглення.
  • Далі, для полегшення процесу згинання за допомогою болгарки по всій довжині вигину виконують рівномірні поперечні надрізи трьох сторін профілю (з зовнішньої сторони запланованого вигину).
  • На наступному кроці профільної труби надають необхідну форму, заварюють пропили і зашлифовывают зварювальні шви.

Гнучка з використанням трубогибов


Использование трубогибов

Трубогибом називають пристосування або верстат, призначений для згинання труб. Трубогиби дозволяють виконувати гибку труб у відповідності з необхідною формою і розмірами. Правильне їх використання дозволяє зберегти характеристики трубного профілю в процесі згинання, уникнувши при цьому сплющивания і заломів.


Электромеханический трубогиб

Залежно від типу приводу трубогиби бувають:

  • Ручні.
  • Електромеханічні.
  • Гідравлічні.

Основною перевагою ручних трубогибов є простота і відносна дешевизна. Але робота з ними потребує значних фізичних зусиль, тому використовувати їх для великих обсягів робіт досить утомливо.

Гідравлічні та електромеханічні трубогиби не вимагають при роботі значних зусиль, що дозволяє гнути труби швидко і точно.

Вибір оптимального способу гнуття


Гидравлический трубогиб

Якщо обсяг робіт з гнуття труб разовий і невеликий, то оптимальним буде використання «гарячої гнучкі» або ручного трубогиба. Як варіант, можна не купувати ручний трубогиб для виконання разових робіт, а взяти його в оренду.

Якщо у вас постійно виникає необхідність згинання профільних труб, то має сенс придбати трубогиб або виготовити його самостійно.


Профилегиб

Можна також знайти фірму, що має спеціалізоване обладнання - профилегибы, що дозволяє швидко і якісно виконати згинання будь-якого обсягу профільних труб і додання їм складних і хитромудрих форм. Якщо ціна послуг вас влаштує, то даний варіант найбільш переважний для великого обсягу робіт.

Вибравши оптимальний спосіб згинання профільних труб і акуратно виконавши роботу, ви отримаєте більш привабливі і зручні в роботі труби (порівняно з круглими), які знайдуть широке застосування в процесі благоустрою ділянки вашого будинку.

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет, в якому показана робота саморобного трубогиба.