Як спроектувати кухню


Как спроектировать кухню

Звичайно, кожен може помилуватися чудовими оригінальними дизайнерськими проектами затишних і просторих кухонь, оснащених барними стійками та іншими сучасними конструкціями. Але як спроектувати кухню, якщо площа приміщення вкрай обмежена і з працею можна розмістити навіть мінімальний набір побутової техніки, не кажучи вже про величезний обідньому столі або тієї ж самої барної стійки. В даній ситуації слід спочатку спроектувати кухню на комп'ютері, щоб ще на цьому етапі точно визначити розташування всіх технічних одиниць і конструкцій, грамотно скористатися наявним простором.

Перепланування кухні


Перепланировка кухни

Найбільш сучасним методом вирішення проблеми тісноти кухонного приміщення називають тотальну переробку всієї квартири. Варто знести стіну, що розділяє кухню і суміжну з нею житлову кімнату. Таким чином, ви отримаєте повноцінну кухню-їдальню, яка відмінно підійде як для процесу приготування, так і для прийому їжі. Причому, враховуючи те, що стінка, яку потрібно зруйнувати, не є несучою, ви маєте можливість, як спроектувати кухню самостійно, так і своїми руками виконати всю перепланування. Особливих проблем вона не таїть. Однак якщо ви хочете досягти максимального результату, то краще спроектувати кухню на комп'ютері за допомогою дизайнера. Він зможе повною мірою використовувати потенціал наданого приміщення.

Деякі можуть бути проти того, аби вся кухонні меблі опинилася на увазі, якщо було обрано варіант відкритої кухні-їдальні. Вирішується проблема шляхом встановлення легких розсувних дверей з матового скла або пластику, які рухалися за допомогою прокладених металевих направляючих конструкцій.

Зонування приміщення


Зонирование помещения кухни

Пам'ятайте, що якісно спроектувати кухню самостійно не вдасться, якщо не виконувати зонування даного приміщення.

Зверніть увагу! Зонування актуально навіть у випадку мінімальної площі кухні.

Зонувати площа, звичайно, слід по функціоналу. Певна зона відкритої кухні призначена для приготування їжі, друга - для її прийому, у третій можна розташувати затишний маленький диванчик для відпочинку і так далі. Підкреслити такий поділ можна за допомогою варіювання підлогового покриття або ж різних колірних рішень. Для вибору якісного підлоги на кухні, рекомендуємо прочитати статтю: "Який підлогу вибрати на кухні".

Дуже гарне рішення - установка зони приготування їжі на подіумі невеликої висоти, виглядає дуже елегантно. Якщо ж ви не наважуєтеся на знесення стіни, то можна непогано спроектувати кухню і не вдаючись до розширення її вільного простору. Деякі варіанти цієї методики базуються на особливостях виключно зорового сприйняття, деякі - на грамотному розподілі площі за її функціоналу.


Разделение площади кухни по ее функционалу

Якщо ви замініть звичайну двері на кухню витонченою аркою, вам вдасться візуально збільшити площу приміщення. Крім зорового ефекту, отвір арки розширить прохід, так і розкриті двері не будуть віднімати цінного площі. Крім того, можна встановити двері розсувного типу, які також дуже ощадливо ставляться до площі. Цікаво, що зараз стало можна спроектувати кухню онлайн, тобто для грамотного проекту вам потрібно лише підключення до глобальної мережі. Професіонали дадуть поради у питаннях проекту або візьмуть все їх на себе.

Поділяючи невелику кухню на зони, варто розташовувати основну робочу територію уздовж стіни. Крім того, можна порадити встановити теплі підлоги, щоб розвантажити місце, видаливши опалювальні радіатори.

Вибираємо кухонні меблі


Выбираем кухонную мебель

Сприяє економічному відношенню до площі і нинішні моделі кухонних меблів. Їх функціонал дозволяє суттєво скоротити кількість предметів в гарнітурі, а двері відкриваються так, що не заважають при роботі на кухні. Крім того, згладжені форми кухонних меблів візуально збільшують простір.

Отже, як можна переконатися, навіть маленька кухонне приміщення можна зробити дуже затишним. Зробити це можна і самостійно, але набагато краще спроектувати кухню онлайн, за допомогою професіоналів своєї справи.


Проект кухни из дерева


Красивая кухня в классическом стиле

Відео

Цей відеоматеріал розповість про те, як зробити кухню зручніше.