Як заховати трубу від витяжки

17.01.2021
6 802
Admin

Как спрятать трубу от вытяжки

  1. Функціональне навантаження витяжки
  2. Варіанти декору
  3. Гофра як елемент дизайну

Система вентиляції житлового приміщення - це одна з найбільш важливих систем комунікації. Вона не просто забезпечує нормальну і комфортне життя, але й безпосередньо впливає на здоров'я людей. Кухонна витяжка - один із засобів вентиляції, яке покликане до забезпечення комфортного перебування в будинку. Ефективність її роботи буде прямо залежати від того, наскільки правильно вона встановлена.

Функціональне навантаження витяжки

Кухонная вытяжка

Кухонна витяжка - це, насамперед, обов'язковий атрибут будь-якої кухні. Її конструктивна особливість полягає в тому, що в її склад входить гофрований рукав, який з'єднує отвір витяжки на виході з вентиляційною шахтою.

Функциональная нагрузка вытяжки

Витяжки бувають, як правило, або з гладкого пластику, або гофровані (з напівтвердого алюмінію).

Думка про те, як заховати трубу від витяжки або замаскувати її, є актуальною для кожного господаря і одним із завдань дизайну інтер'єру.

Гофра от вытяжки

Хотілося б, щоб оформлення кухні не вступало в протиріччя з необхідністю наявності даного атрибуту безпеки та комфорту на кухні. На сьогоднішній день представлено кілька варіантів врегулювання даної проблеми, при яких приховати гофру від витяжки можна без шкоди для всього кухонного інтер'єру.

Варіанти декору

Один із способів вирішення цього питання полягає у встановленні вбудованих меблів. Цей варіант передбачає, що монтаж витяжки буде здійснюватися високий навісної шафи до стелі над газовою плитою. Таким чином, гофра буде знаходитися всередині цього шафки.

Вытяжка встроенная

Другий спосіб і зовсім передбачає варіант, щоб обійтися без гофри на кухні. В цьому випадку встановлюють кухонну витяжку, що працює за рециркуляционному типу. Це означає, що повітря очищується, завдяки двом типам фільтрів (жироулавливающему і вугільному), а потім чисте повітря повертається в приміщення. Отже, відпадає необхідність відведення забрудненого повітря на вентиляцію і в застосуванні гофри.

Але такі варіанти досить дорогі, оскільки і вбудована меблі, та спеціальні витяжки коштують недешево. Тому пропонуються варіанти, які передбачають «маскування» кухонної витяжки.

Підвісні шафки

Установка вытяжки в шкафчик

По-перше, можна встановити витяжку в підвісна шафка. Якщо таких шафок буде кілька уздовж всієї стіни, це буде найкращим варіантом з точки зору дизайну приміщення. В цьому випадку, в одному з них буде розташовуватися гофрований рукав з самої витяжкою, а решту можна буде використовувати по своєму безпосередньому, цільовим призначенням.

Вариант маскировки гофры

Даний прийом можна обіграти локальним освітленням над обробним столом і над мийкою. Виходить, що і гофра буде захована, і освітлення на кухні стане цікавіше і яскравіше.

Короб з гіпсокартону

Гипсокартон для короба

По-друге, є варіант заховати гофрований рукав в спеціальний гіпсокартонний короб, який виступає в якості елементу декору. Цей варіант буде особливо вдалим, якщо планується робити гіпсокартонна підвісна стеля. Можна сказати, що практично вийде стелю з двома рівнями.

Якщо ви вирішите зупинитися на цьому варіанті, то потрібно завчасно обговорити з робітниками по установці стелі це питання. Вони оцінять ситуацію і підкажуть, як найкращим чином розташувати витяжку, щоб вона була захована під стелею.

Може бути, не буде необхідності опускати на рівень нижче всю стелю цілком, а достатньо лише зробити нижче одну частину стелі. Якщо на різних рівнях буде використана додаткова підсвічування, це буде досить незвично. Такі ж поради застосовні і для натяжної стелі. Майстер по установці даного стелі також зможе підказати індивідуальні варіанти, один з яких обов'язково підійде.

Короб з пластику

Пластиковый короб

По-третє, існує варіант закриття гофри коробом з пластику. В даний час, такі короби зустрічаються в будь-якому колірному виконанні, різної форми, оснащені вбудованими (точковими) світильниками в якості елементу декору.

Пластиковий короб підійде лише в тому випадку, якщо сама витяжка розташована максимально близько до витяжного каналу, при цьому відсутня велика кількість прямих кутів. В іншому випадку, установка пластикового короба негативно вплине на відтік повітря.

Гофра як елемент дизайну

Гофра как элемент дизайна

І нарешті, пропонується варіант прикраси труби декоративними елементами, в результаті чого гофра перетвориться з елемента конструкції в незвичайну інтер'єрну деталь. Цей варіант підходить для творчих людей з багатою фантазією. Найпростіший варіант в даному способі - це фарбування труби в тон зі стіновим покриттям.

Вентиляційні труби рекомендують купувати одночасно з витяжкою. Існують фірми, що пропонують комплекти витяжка+труба. Це найбільш підходящий варіант, оскільки його елементи виконані в одному кольорі і немає необхідності «маскування» труби. Крім того, при покупці необхідно вибирати тільки вироби з якісних матеріалів, щоб надалі не шкодувати про наслідки.

Відео

Як вже було сказано вище, для правильної роботи витяжки велику роль відіграє її установкаю Цей відеоматеріал допоможе вам правильно встановити витяжку.

Читайте також: