Як стелити лінолеум


Как стелить линолеум

Лінолеум вже давно зайняв позицію найбільш часто використовуваних підлогових покриттів. Заслужив він таке загальне схвалення завдяки своїй міцності, довговічності, хорошим ізоляційним якостях, різноманітності забарвлень, особливої м'якості і безшумності. У цій статті ми відповімо на основне питання як стелити лінолеум і розберемося в нюанси укладання лінолеуму.

Підготовка поверхні перед укладанням лінолеуму

Поверхня для укладання лінолеуму повинна бути ідеально рівною. Якщо ж поверхня підлоги має невеликі нерівності, то необхідно попередньо укласти на підлогу деревноволокнисті плити. Також необхідно перевірити надійність підлоги, а саме перевірити, не прогинається він, не скрипить, немає гострих дефектів, які можуть зіпсувати лінолеум.

Підготовка настилу

Перед установкою лінолеуму, його необхідно підготувати. Для того щоб прибрати нерівності (вм'ятини і опуклості), потрібно пропрасувати полотно гарячою праскою зі зворотного боку. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити лінолеум. Ну а щоб лінолеум випростався, його необхідно розгорнути і притиснути в деяких місцях, після чого днів через 10 - 15 він вирівняється. Не забувайте, що прибивати плінтуси слід через 1 - 2 тижні після завершення настилу лінолеуму. Робиться це тому, що лінолеум в процесі використання розправляється і притискається до підлоги.

Як правильно стелити


Как правильно стелить линолеум

Укладання лінолеуму своїми руками з використанням клеючих матеріалів є найбільш надійною і міцною системою укладання. Для того щоб правильно стелити лінолеум, потрібно попередньо очистити поверхню підлоги від пилу і бруду. Перед наклеюванням, зворотну сторону лінолеуму грунтують (за добу до укладання). Ґрунтовку можна і не використовувати, але тоді потрібно буде більш ретельно промащувати зворотну сторону лінолеуму і основа підлоги.

При установці, мастику наносять як на підлогу, так і на зворотну сторону лінолеуму, для поліпшення фіксації. Місця стикувань попередньо рівне відрізаються. Після приклеювання, бажано провести по лінолеуму що-небудь важке (наприклад мішок з піском). У цій справі будьте обережні, щоб не подряпати зовнішню поверхню лінолеуму. Робиться це для видалення надлишків клею і повітря під лінолеумом.

Після приклеювання лінолеуму потрібно почекати 7-10 днів. У разі виникнення здуття, на них кладеться вантаж. Зверніть увагу, що кромки не слід приклеювати. Вони залишаються, і після висихання основної частини лінолеуму, кромки нарізаються і приклеюються. Після цього остаточно фіксуються бордюри.


Монтаж линолеума своими руками

При митті лінолеуму намагайтеся не використовувати мило, тому що мило й сода негативно впливають на лінолеум (дивіться властивості лінолеуму), так, що він вицвітає і втрачає свій блиск. Якщо ви схиляєтеся, що вибрати лінолеум або ламінат прочитайте нашу статтю "лінолеум або ламінат?"

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам відповісти на питання, як стелити лінолеум. Удачі в будівництві.


Укладка линолеума


Пример укладки линолеума