Строительные советы

Як свердлити бетонну стіну


Как сверлить бетонную стену

Якщо у Вашому будинку або квартирі є бетонні стіни, то, швидше за все, вам коли-небудь знадобиться на них що-небудь повісити. Зрозуміло, що «винаходити велосипед» у цьому випадку немає ніякої необхідності, адже вам достатньо лише точно знати, як свердлити бетонну стіну.

Бетонна стіна


Железобетонные плиты для стен

Бетон у вашій стіні в ста відсотках випадків буде проармирован металевими стрижнями, товщина яких перевищує 12-14 мм. Такий матеріал по своїй суті простим бетоном вже не є, переходячи в категорію «залізобетон», який відноситься до більш міцних матеріалів, ніж його «батько».

Крім того, обдумуючи, як свердлити бетонну стіну, не варто забувати, що бетон більш ніж на 90% складається з великого заповнювача. У цій ролі виступає щебінь скельних порід, що володіють підвищеною щільністю і, відповідно, міцністю. Але так як камінчики щебеню неможливо притиснути один до одного дуже щільно, в просторі між ними знаходиться пісок і цемент, які і перетворюють бетон в єдиний моноліт.

Інструмент


Перфоратор для сверления стены

Простіше кажучи, вирішивши просвердлити бетон, ви повинні розуміти, що працювати ви будете зі скелею, яку спочатку розібрали на «запчастини», а потім склеїли назад, посиливши при цьому металевими стрижнями.

Зверніть увагу! В таких умовах намагатися свердлити бетон звичайним дрилем загрожує не тільки зіпсованим настроєм (не всі спроби будуть успішними, а свердла - міцними), але і сломавшимся інструментом.

Набагато ефективніше використовувати перфоратор, який призначений саме для такої роботи. Поєднуючи ударне і обертальний вплив, цей інструмент впорається з поставленим завданням легко і швидко, якщо, звичайно, ви не забудете оснастити його спеціальним буром по бетону.

Бур по бетону можна купити в будь-якому будівельному магазині, при цьому там вам запропонують на вибір бури декількох виробників. Який з них виявиться краще за свого конкурента, можна визначити тільки досвідченим шляхом, тому в такій ситуації краще скористатися підказкою продавця. Але слідувати його порадам слід тільки в тому випадку, якщо він дійсно розбирається в цьому питанні (щоб переконатися в цьому, попросіть його розповісти, що даний бур відрізняється від його сусіда по полиці).

Про відмінності в роботі дрилі і перфоратора ви дізнаєтеся з цієї статті.

Свердлимо стіну


Сверление бетонной стены

  • Якщо на стіні, яку вам необхідно просвердлити, наклеєні шпалери, щоб вони не запачкались під час роботи, скористайтесь пилососом (вам також знадобиться помічник, який цей пилосос буде тримати). Якщо ж помічника немає, під майбутнє отвір за допомогою малярного скотчу на стіну наклейте газети або старі шпалери. Папір, закриває стіну від пилу і бруду, повинна бути досить широкою (не менше 50 сантиметрів).
  • Олівцем на стіні відзначте місце розташування отвори. Переконайтеся, що в цьому місці не проходять електричні проводи, інакше потім вам доведеться займатися ремонтом електропроводки. «Зіткнення» з дротом під напругою також не пройде безслідно і для перфоратора.
  • Підібравши бур потрібного вам діаметра, закріпіть його в перфораторі.


Сверление стены из бетона

  • Переключіть перфоратор в режим свердління з ударом» - так ваша робота піде швидше.
  • Доручіть своєму помічникові зняти з пилососа щітку, включити його і підтримувати металеву трубу трохи нижче майбутнього отвору.
  • Приставте перфоратор до стіни і почніть її свердлити, натискаючи на перфоратор своєю вагою. Постійно контролюйте горизонтальність і глибину свердління отвору.
  • Досверлив до потрібної глибини, акуратно витягуйте бур з стіни, щоб не розлетілася бетонний пил.
  • Прибравши перфоратор, з допомогою пилососа позбавтеся від залишків пилу в отворі.

Відео

З цього відеосюжету ви дізнаєтеся, як працювати перфоратором.

Збираєтеся повісити щось н абетонную стіну? Спочатку подивіться цей сюжет.

Олег Ковальов 27.03.14 14:17
Все таки всім було б набагато простіше, якби будівництво будинків проходило без бетону. А то коли я намагався шафа повісити, ледве зміг просвердлити дірки, перфоратор сильно нагрівся

Владислав Козаків 05.05.14 12:00
Для даного заходу необхідно мати під рукою перфоратор. Звичайна дриль все одно не впорається з поставленим завданням. Я пробував. Тільки час даремно втратив.

Статті по темі