Як прибрати бульбашки на лінолеумі


Как убрать пузыри на линолеуме

Надутий, нехай навіть в одному місці, лінолеум на підлозі - видовище малоприємне. До того ж такі бульбашки призводять ще і до передчасного пошкодження матеріалу, що скорочує загальний термін його служби. Але як прибрати бульбашки на лінолеумі, щоб уникнути всіх цих неприємностей? Відповідь на це питання залежить від того, приклеєний ваш лінолеум на підлозі або просто настелений на нього.

Якщо лінолеум просто лежить на підлозі


Если линолеум просто лежит на полу

З'явилися на лінолеумі, який просто настелений на підлогу, бульбашки можуть свідчити про одному з таких моментів:

Варіант 1. Під лінолеум щось потрапило (можливо, при його укладанні на підлогу) - з цим впоратися досить просто, просто знявши лінолеум і прибравши, з-за чого він стовбурчився.

Варіант 2. З якихось причин лінолеум витягнувся і тепер просто не поміщається на відведеному йому місці, утворюючи міхур - у цьому випадку виправити ситуацію трохи складніше, так як спочатку вам доведеться визначити причину, з якої утворився міхур.

 • якщо його поява пов'язана з черговою меблевої перестановкою на кухні, то спробуйте просто заново її підняти, одночасно розгладжуючи бульбашки від центру до краю лінолеуму;
 • якщо меблі не пересували, то можливою причиною здуття лінолеуму може стати неправильно підібраний розмір за площею приміщення - зніміть найближчий плінтус і переконайтеся, що між стіною і краєм лінолеуму є зазор в 5-10 мм (якщо його немає, обріжте невелику крайку, а потім розрівняйте міхур від центру у бік знятого плінтуса);
 • так само можливо, що недавно куплений і настеленние лінолеум не випростався до кінця, а ви вже закріпили його плінтусом - в цьому випадку доведеться діяти аналогічно (зніміть плінтус і розрівняйте міхур);
 • ще один варіант появи бульбашок по краю приміщення - це занадто щільно закріплений плінтус, який вдавился в край лінолеуму, змушуючи його здуватися (просто зніміть плінтуса і закріпіть їх парою міліметрів вище попереднього рівня).


Причины вздутия линолеума

Варіант 3. Міхур з'явився з-за дефекту лінолеуму (таке трапляється, якщо ви купили матеріал на розпродажі або залишок рулону) - в цьому випадку «викрасти» міхур до краю полотна зазвичай не виходить і вам доведеться діяти також, як якщо б лінолеум був повністю міцно приклеєний до підлоги (про це трохи нижче).

Причини появи

Поява міхура свідчить про те, що лінолеум в цьому місці трохи розтягнувся. Якщо лінолеум якісний, то позбутися від недавно з'явився міхура буде легко. Але в тих випадках, коли структура лінолеуму була пошкоджена при зберіганні (занадто вологе приміщення, холод або, навпаки, надмірний нагрівання на сонці, тощо), зробити це буде трохи складніше. Тому, встановивши приблизну причину появи міхура, його необхідно підготувати до «зникнення»:

 • Нагрійте на сковороді сіль, а потім акуратно пересипте її в полотняний мішечок або шкарпетки (не забудьте зав'язати).
 • Зверху постеліть на міхур невеликий шматок тканини і покладіть розігрітий мішечок з сіллю.
 • Почекайте 5-10 хвилин, домагаючись нагріву лінолеуму трохи вище температури вашого тіла.
 • Приберіть сіль і тканина і спробуйте «викрасти» бульбашка у бік стіни.
 • Як варіант, замість солі можна використовувати грілку з гарячою водою або направити на міхур струмінь повітря з тепловентилятора.


Грелка

Після цього відразу приступайте до позбавлення від міхура. Потім, так як прибрати бульбашки на лінолеумі треба вам один раз і на все життя», на пару днів на розтягнуте місце покладіть стопку книг або ще що-небудь важке (воно розрівняє лінолеум і не дасть міхура знову проявитися).

Якщо лінолеум наклеєний на підлогу


Устранение пузыря на линолеуме

Дещо простіше, на перший погляд, коли бульбашки з'явилися на лінолеумі, наклеєний на підлозі. «Викрасти» їх до стінки ви не зможете, і тому доведеться діяти одним з наступних способів:

 • якщо міхур невеликого розміру, але високий, його доведеться розрізати (можна вздовж або на хрест - навхрест), а потім натиснути, щоб випустити зайве повітря; після цього відріжте зайвий лінолеум, який ліг внапуск; а потім нанесіть клей під лінолеум, і притисніть місце ремонту чим-небудь важким на кілька годин;
 • великий плоский міхур можна усунути без розрізання - вам треба буде за допомогою спеціального шприца видавити клей в міхур, проколовши його, а потім притиснути до підлоги лінолеум до повного застигання клею.