Як видалити іржу з металу

Как удалить ржавчину с металла

Сьогодні багато хто тривалий час борються з іржею. Вона є ворогом металу, металеві вироби, роз'їдені іржею, стають непридатними. Більш того, вона псує їх зовнішній і товарний вигляд. Як правило, видалити іржу можна механічним і хімічним методами. Кожен випадок може бути індивідуальним. Наприклад, де-то досить буде зняти іржу металевою щіткою з арматури або з жерсті безпосередньо перед фарбуванням. В іншому випадку для видалення іржі будуть потрібні хімічні засоби, що містять луги та кислоти. Кожен з цих варіантів має свої особливості і різні засоби, з цієї причини зараз розглянемо, як видалити іржу з металу.

Війна з іржею. Підручні засоби

Багато продуктів, які використовуються в господарстві, можуть стати надійним засобом для зняття іржі, а саме:

  • Томатний соус.
  • Сода.
  • Оцет.
  • Сіль, лимон і картоплю.
  • Алка-Зельтцер.
  • Кока-кола або інша газована вода.

Кока-кола против ржавчины

Тепер поговоримо про кожну з цих коштів.

Отже, відмінним засобом у боротьбі з іржею є томатний соус або просто кетчуп. Для цього невелику металеву деталь слід потримати в томатному соусі, а після витягнути і зачистити місце з іржею щіткою. Також високою ефективністю відрізняється сода в боротьбі з корозією.

Пищевая сода

Соду необхідно розвести до густоти сметани. Цією рідиною намазати іржаве місце. Після закінчення півгодини за допомогою металевої щітки слід усунути іржу. Щоб отримати відмінний результат, то цю процедуру можна провести кілька разів. Якщо говорити про оцет, то це одне з найбільш ефективних засобів у боротьбі з корозією. Якщо вам потрібно знати, як зняти іржу, наберіть в невелику ємність оцет і покладіть в нього деталь з іржею на один день. Коли металева деталь сильно вражена іржею, то нанести оцет можна за допомогою спеціального розпилювача. Після того як оцет почав діяти і вбрався, потрібно прикласти невеликі зусилля. Зняти іржу можна за допомогою щільної ганчірки або щітки, а потім промити теплою водою і дати їй висохнути.

Зверніть увагу! Не можна користуватися іншими видами оцту, крім звичайного білого нерозбавленого. Інакше на поверхні можуть залишатися плями від оцту.

Картофель против ржавчины

Хто б міг подумати, що такі компоненти як сіль, картопля і лимон можуть відмінно справлятися з іржею. Картоплю і лимон мають у своєму складі кислоту, яка знаходиться і в більшості хімічних засобів. Якщо користуватися нею в невеликому обсязі, то вона невредна. Сіль же є м'яким абразивом. Отже, якщо металеву поверхню необхідно пофарбувати, то перед тим, як зафарбувати іржу, слід насипати на поверхню сіль.

Народные средства от ржавчины

Розрізавши одну картоплю навпіл, натріть це місце. Якщо картоплі немає під рукою, то після солі можна видавити сік лимона на поржавевшее місце, а після, використовуючи щітку, залишається просто усунути іржу.

Якщо підходящої щітки немає, то можна витерти поверхню шкіркою лимона. Для багатьох одним з улюблених напоїв є кока-кола. Але в той же час цей напій є відмінним засобом у боротьбі з іржею. Це можливо завдяки наявності в ній фосфорної кислоти, яка з легкістю розчиняє окис заліза. Це можна спробувати зробити і з іншого газованою водою.

Алка-Зельтцер

Ще один засіб, який може застосовуватися, - це Алка-Зельтцер. Хоча розчинилася таблетка знімає іржу тільки з алюмінію. Для цього досить використовувати 5 таблеток Алка-Зельтцера. Помістити в рідину металеву деталь, а через десять хвилин іржу слід змити чистою водою.

Хімічні засоби проти іржі

Химические средства от ржавчины

Хімічний розчинник є найбільш популярним сучасним засобом у боротьбі з іржею. Їх виготовляють на основі фосфорної, а також концентрованої щавлевої кислоти. Вони сприяють повного видалення іржі з металу. Виходячи з виду хімічного складу, метод очищення може трохи відрізнятися. Але його використання має одну суть. Розчинник рівномірно наноситься на проржавіле місце металу, але попередньо жорсткою щіткою знімається відшаровується іржа. За півгодини це місце протирається ганчіркою. Після видалення корозії метал обробляється засобом, що перешкоджає її появі.

Зверніть увагу! Хімічний розчинник можна використовувати тільки для невеликих заготовок, наприклад, для деяких інструментів та різноманітних маленьких деталей. Якщо є потреба в очищенні крихких деталей, то в хімічному складі повинні перебувати інгібітори, вони здатні зменшити безпосередній вплив кислоти на метал.

Преобразователь ржавчины

Чималою популярністю користується перетворювач іржі. Він здатний зупинити прогресуючий процес корозії. Образно кажучи, він перетворює іржу в захисну плівку, за принципом консервування. Тобто перетворювач іржі не видаляє її, а зупиняє її розвиток і змушує виконувати іншу функцію. Таким чином, іржа перетворюється в хімічно чисте залізо, однак мінус використання засобу полягає в зміні кольору поверхні металу, яка стає синьо-фіолетового. Такі засоби випускаються у вигляді спрею, суспензії та розчину. Безпосередньо перед його нанесенням поверхню металу необхідно очистити від відшарувалася іржі. Після використання перетворювача іржі поверхню потребує фарбування.

Успіх у боротьбі c іржею!

Отже, як видно з цієї статті, існує велика кількість способів, як зачистити іржу. Якщо ви користуєтеся хімічним методом, то дотримуйтесь інструкції від заводу виробника. Якщо ж ви вирішили користуватися підручними засобами, так би мовити, народними, то якщо ви будете дотримуватися рецептуру, у вас все вийде.

Ржавые детали

Якщо ви вже володієте досвідом щодо усунення іржі, то нам буде цікаво знати, які методи ви використовували. Залишайте свої коментарі до цієї статті. Якщо будуть питання, то будемо раді вам допомогти!

Відео

Якщо ви не вірите, що Кока-Кола може очистити іржу, рекомендуємо вам подивитися це відео.