Як доглядати за акриловою ванною

17.01.2021
1 405
Admin

Как ухаживать за акриловой ванной

 1. Ванна з акрилу з гідромасажем
 2. Видалення вапняних відкладень
 3. Подряпини
 4. Відео

Невелика вага, хороша міцність, красиві форми, здатність довго утримувати тепло води - всі ці властивості притаманні сучасним акриловим ваннам.

Однак акрил - матеріал, який вже спочатку має підвищену зносостійкість та брудовідштовхуючі властивості, вимагає дбайливого регулярного догляду. І для його збереження (а також для довгих років служби акрилової ванни) вам доведеться забути про колишні звички потерти ванну посильніше з обов'язковим нанесенням на неї агресивних миючих засобів.

Уход за акриловой ванной

Таку ванну можна використовувати для прання або полоскання білизни, так як акрил не витримує довгого впливу пральних порошків та відбілюючих засобів.

Акрил не сприймає чистячі порошки, що працюють за принципом наждачного паперу, сцарапывающей бруд з поверхні ванни. Хоча якщо у вас нічого іншого під рукою немає, можете поступити таким чином:

 1. візьміть невелику миску і насипте туди столову ложку (без гірки) чистячого порошку;
 2. додайте до нього столову ложку води;
 3. ретельно пальцями перемішайте всю цю кашу до однорідного стану, при якому ви перестанете відчувати пальцями частинки миючого засобу (можете додати ще трохи води, якщо вважаєте за потрібне);
 4. губкою нанесіть отриманий крем на поверхню ванни тонким шаром (не втираючи) і залиште на 15-20 хвилин;
 5. після цього акуратно змийте чистячий порошок з поверхні ванни і протріть їх чистою губкою.

А ось засіб для миття посуду підійде для акрилової ванни просто ідеально (воно відноситься до так званої нейтральної побутової хімії). Але не забувайте, що губка, якою ви будете наносити цей засіб, повинна бути м'якою (наприклад, з поролону). Можна також використовувати шматок м'якої тканини.

Ванна з акрилу з гідромасажем

Ванна из акрила с гидромассажем

Акрилова ванна з гідромасажем потребує не просто акуратною чищення своєї поверхні, але і обробку дезинфікуючим розчином (7%-й розчин хлорки або іншого аналогічного засобу, концентрацію якого необхідно підібрати, суворо дотримуючись інструкції до нього). Сам процес чищення-дезінфекції виглядає наступним чином:

 1. Помийте ванну, використовуючи засіб для миття посуду.
 2. Потім ретельно змийте його.
 3. Переконайтеся, що усі гідромасажні форсунки спрямовані вниз.
 4. Наберіть повну ванну води і додайте в неї дезінфікуючий розчин.
 5. Зачекайте 8-10 хвилин, а потім увімкніть гідромасаж.
 6. Приблизно через 5-10 хвилин роботи, вимкніть гідромасаж, злийте воду з дезинфікуючим розчином.
 7. Заповніть ванну чистою водою і знову увімкніть гідромасаж, дайте йому попрацювати не менше 5 хвилин, а потім знову злийте воду.
 8. Використовуючи губку, ретельно сполосніть чистою водою всю поверхню ванни.

Уход за ванной с гидромассажем

Повторюйте процес дезінфекції не частіше 1 разу в місяць, так як доглядати за акриловою ванною з гідромасажем, із застосуванням розчину хлорки (або аналогічних складів) більш часто не бажано. Ну а мити ванну засобом для посуду можна навіть кілька разів за день.

Видалення вапняних відкладень

Але якщо продезінфікувати акрилову ванну не становить особливих труднощів, то видалити вапняні відкладень інший раз буває непросто. Найчастіше вони утворюються у вигляді патьоків під форсунками системи гідромасажу.

Доглядати за акриловою ванною треба постійно, але акуратно.

Категорично забороняється застосовувати засоби, зміст формальдегід, спирт, аміак, розчинники і мурашину кислоту (всі вони в тій чи іншій мірі можуть пошкодити акрил).

Якщо ви прихильник домашніх засобів (а не побутової хімії), то можете скористатися одним із старих перевірених способів:

 • протріть місця, на яких з'явилися вапняні відкладення, часточкою лимона;
 • візьміть невеликий шматочок марлі (або ватку), намочіть її в оцтовій кислоті (6 або 9-ти відсоткової) і протріть забруднені нальотом місця.

Лимон для очистки ванны

Змивати лимонну або оцтову кислоту треба не раніше, ніж через 15 хвилин після нанесення її на поверхню ванни. При необхідності процедуру можна повторити два-чотири рази.

Подряпини

Іноді, як би ви не намагалися зберегти поверхня акрилової ванни гладкою, на ній виникають подряпини (глибокі або дрібні). Усунути їх можна за допомогою рідкого акрилу (не забудьте потім його ретельно заполірувати). Якщо ванна у вас не білого кольору, а має відтінок, то підібрати акрил відповідного кольору в домашніх умовах буває досить важко. В цьому випадку краще відразу звернутися до фахівців, ніж потім намагатися не звертати уваги на пляму іншого кольору.

Жидкий акрил

Таким же чином (за допомогою невеликої кількості рідкого акрилу) можна позбутися від плям на ванні, не піддаються ліквідації ніякими миючими засобами.

Рідкий акрил продається у складі ремонтних наборів в тих же магазинах, що і реалізують акрилові ванни. Купуючи його, відразу повідомте продавця модель своєї ванни, щоб він зміг більш точно підібрати акрил за кольором.

Відео

Даний короткий ролик також присвячений правилам догляду за ваннами з акрилу.

Якщо ж стан ванни погане, то можна замовити реставрацію ванни рідким акрилом.

Читайте також: