Строительные советы

Як доглядати за басейном


Как ухаживать за бассейном

Не багато хто знають, як доглядати за басейном і за станом води в ньому на професійному рівні. Але мати певні знання в цій області власникам басейну будь-якої конструкції необхідно, це допоможе уникнути найпростіших помилок в експлуатації споруди і забезпечить досить комфортні умови для прийому щоденних водних процедур для всіх членів сім'ї.

Процес догляду за басейном - це кілька важливих етапів:

  • підготовка та наповнення басейну водою;
  • догляд за фільтрами;
  • організація очищення басейну.

Підготовка води для басейну


Подготовка воды для бассейна

Водопідготовка для потреб басейну починається з проведення аналізу, який визначає основні характеристики води: вміст заліза, жорсткість, окислюваність, показник кислотності рН. За допомогою аналізу виявляються такі проблеми як перевищення вмісту у воді кальцію, магнію, заліза і висока кольоровість.


Анализ воды в бассейне

Не слід використовувати для басейну воду з природних джерел без проведення попередньої очистки і знезараження. Для наповнення басейну виконується монтаж системи водопідготовки і знезараження. Обробку води виконують за допомогою ультрафіолетових установок, озонуванням або хлоруванням. Особливою популярністю користуються хлоргенератори з фільтруючими насосами.

Регулярна очистка води


Регулярная очистка воды

За допомогою комплексу хімічних і фізичних заходів обробки можна досягти бездоганного стану води в басейні на протязі тривалого часу.


Фильтр в бассейне

Вода буде залишатися кришталево чистою та прозорою, не буде мати неприємного запаху у тому випадку, якщо виконуватимуться всі необхідні операції по догляду за басейном:

  • Механічна очистка, для якої використовується сітчастий фільтр для уловлювання дрібного сміття, волосся і нерозчинних речовин.
  • Фільтрація та знезараження води з використанням фільтрів з піщаним завантаженням і реагентної обробки дезинфетантами.
  • Використання бактерицидних установок для опромінення води ультрафіолетом.
  • Озонування води, що забезпечує знезараження, знебарвлення та дезодорування.

Механічна і хімічна очистка


Механическая очистка бассейна

Механічна очищення басейнів може проводитися як спеціальними садками, так і спеціальними водними пилососами, які можуть працювати в постійному режимі або обслуговуватися вручну. Невеликі басейни піддаються фільтрації періодично, а ось басейни, якими користується велика кількість людей, забезпечуються автоматичною фільтрацією в постійному режимі. Для ретельного прибирання стінок і дні чаші басейну два рази на тиждень використовують вакуумні очисники, які чудово видаляють з'являється на них наліт.

У рекомендаціях фахівців про те, як доглядати за басейном, питання очищення води з використанням хімічних засобів приділяється основна увага. Хімічна очищення води в басейні вимагає використання спеціальних препаратів, у складі яких є альгіциди і хлор, може використовуватися також бром і пероксид водню, які вимагають ретельного дозування. Очищаючи і фільтруючи воду необхідно щодня наповнювати її новою свіжою водою, контролюючи одночасно і кислотно-лужний баланс, використовуючи для цих цілей тестери не рідше одного разу в день.

Консервація басейну на зимовий час


Консервация бассейна на зиму

Перед консервацією басейну проводиться злив води, виконується ретельне очищення стінок і дна басейну, обробляються металеві деталі: сходи, поручні, внутрішня підсвітка з використанням спеціальних очищувальних засобів і інструменту. Слід виконати демонтаж гідросистеми, фільтрувальних установок, нагрівальних елементів і протитечія. В басейн встановлюються компенсатори, і в басейн заливається консервационная вода на рівень рівний 1/3 рівня чаші. Дзеркало басейну вкривається зимовим покриттям, яке буде перешкоджати забруднення внутрішньої частини басейну. Навесні, після того, як розтане консервационная вода, можна приступати до підготовки басейну до нового сезону.