Як доглядати за лінолеумом


Как ухаживать за линолеумом

Ще років 20 тому найпоширенішим підлоговим покриттям в наших будинках лінолеум. Сьогодні їм теж досить часто застеляють підлогу, адже лінолеум донині вважається одним з найкращих матеріалів для підлоги.

Для того, щоб він служив вірою і правдою багато років, потрібно знати, як доглядати за лінолеумом, ніж його обробляти і як мити.

В цілях профілактики


В целях профилактики

Багато видів лінолеуму не мають захисної поверхні, яка б перешкоджала стирання. Тому для того, щоб продовжити термін його служби, лінолеум можна самостійно покрити шаром мастики або поліролі. Вони утворюють на поверхні тонку плівку ПВХ, досить стійкий до зношування.

Ніжки меблів можуть подряпати лінолеум, тому рекомендується на них наклеїти шматочки повсті. Не можна для цих цілей використовувати гуму, вона залишить на лінолеумі чорні сліди, які не так легко буде прибрати.

Не рекомендується лінолеуму і контакт зі спиртовмісними речовинами. Будь-які плями на ньому потрібно видаляти відразу, поки вони не вбралися. Не можна використовувати при збиранні абразивні засоби, відбілювачі або хімічні розчинники. Особливо небезпечні для нього нашатирний спирт і сода.

Протипоказані лінолеуму і прямі сонячні промені і низькі температури, тому його не рекомендується розстилати на балконі або в південній стороні квартири.

Не любить лінолеум і постійно вологе стан, на нього біля входу краще стелити суху, а не вологу ганчірку. Мити лінолеум краще теплою, а не гарячою водою, яка може стерти малюнок.

Як мити лінолеум


Как мыть линолеум

Після того, як ви постелили лінолеум, перший час краще н проводити вологе прибирання, а тільки суху. У місцях найбільшого трафіку його можна обробити мастикою або полімерним напиленням, який зараз є у продажу.

Якщо на лінолеумі з'явилися плями, то для їх видалення можна використовувати спеціальні очищувачі для лінолеуму. Спочатку їх наносять на утворилися плями, потім через деякий час протирають мокрою ганчіркою кілька разів до повного видалення кошти, а, можливо, і плями, з поверхні.

У воду для миття лінолеуму можна додавати не дуже агресивні дезінфікуючі розчини.

Трохи оновить лінолеум, має старий зношений вигляд, суміш рівних частин молока і води.

Щоб підлога, вкрита лінолеумом, виглядав завжди красиво, можна раз на місяць протирати його оліфою або лляною олією. Раз у році його також рекомендується протерти гасом.

Як можна усунути проблеми


Как можно устранить проблемы

Лінолеум має властивість вбирати в себе рідкі та пастоподібні речовини, тому вино, кава, чай, чорнило, йод, зеленка, взуттєвий крем, пролиті або розмазані по лінолеуму, повинні відразу ж витиратися, до того, як поверхня ПВХ встигне їх увібрати.

Що і чим можна видалити:

  • звичайний бруд - скипидаром;
  • чорнило, йод, зеленку - дрібним наждачним папером;
  • іржу - гасом.

Після очищення від плям проблемні місця найкраще протерти оліфою або лляною олією, як вже говорилося вище.

Якщо лінолеум здувся, то можна проколоти його на «міхурі», а потім випустити повітря. Потім на лінолеум кладеться аркуш паперу і проглаживается гарячою праскою.

Якщо надутий лінолеум був на клеї, то можна шприцом залити під нього клей і добре притиснути до підлоги яким-небудь важким предметом.

Для догляду за лінолеумом знавці застосовують спеціальну мастику, що складається з скипидару і розчиненої в ньому каніфолі в співвідношенні 4:1. Для додання однотонної покриттю свіжого кольору в цей склад можна додати фарбу, за кольором відповідну лінолеуму.

Безнадійно зіпсований ділянку лінолеуму завжди можна замінити іншим, тому купувати лінолеум краще з малим запасом.