Сучасні покриття з бруківки широко застосовуються при облаштуванні класичних тротуарів, а також при підготовці спеціальних відмостків і під'їзних зон. Сьогодні на російському ринку будматеріалів ви зустрінете безліч виробів цього класу, що відрізняються не тільки формою, але і широким вибором колірних рішень. Для всіх бажаючих ознайомитися з тим, як укладати бруківку самостійно і призначена ця стаття.
Переваги і способи укладання бруківки
По відношенню до тих же бетонною або з асфальтовим покриттям розглянутий нами матеріал володіє певними перевагами:
волога на бруківці не накопичується, тому що «йде» через стики в грунт;
цей матеріал легко демонтується і допускає повторну укладання;
під впливом сонячних променів таке покриття не перегрівається і не виділяє шкідливих для здоров'я випарів.
Вибір прийомів укладання бруківки визначається в основному передбачуваними умовами експлуатації обустраиваемого покриття. При цьому розглядаються такі варіанти:
При спорудженні доріжок для пішоходів і відмостків плитка кладеться на подушку, що складається з декількох шарів щебеню і піску.
При облаштуванні спеціальних проїздів і стоянок (а також підлогових гаражних покриттів) бруківка укладається на «підсипку», що представляє собою комбінацію цементно-піщаної суміші і щебінки.
У тому випадку, якщо обустраиваемое вами покриття повинне витримувати вагу важкої вантажної техніки, його слід укладати на добре підготовлену бетонну основу.
Порядок укладання бруківки
В цьому розділі нашої статті всі перераховані вище прийоми укладання покриттів з бруківки розглядаються більш детально.
Підготовка доріжок для пішоходів та вимощення
Облаштування садових доріжок здійснюється за наступною схемою:
Спочатку за допомогою дерев'яних кілочків і капронової мотузки проводиться розмітка майбутньої траси.
Після цього проводиться виїмка ґрунту з урахуванням невеликого ухилу підготовлюваної поверхні, що забезпечує стік дощових вод від центру до країв майбутньої доріжки.
Потім потрібно буде ущільнити грунт з використанням ручної трамбівки, виготовленої з простого колоди (див. малюнок).
Ущільнена з її допомогою підстава послідовно засипається декількома шарами щебеню (гравію), з утрамбовуванням кожного з них. Товщина отриманої при цьому щебеневої подушки повинна бути близька до 10 див.
Слідом за цим на цементний розчин встановлюються бордюри, після чого через добу готується подушка з піску (товщиною близько 10 см). Після вирівнювання подушка рясно поливається водою, а потім утрамбовується.
Плитка укладається за заздалегідь підготовленою схемою, а коригування її положення проводиться легким постукуванням по гранях спеціальною гумовою киянкою.
Підгонка необхідної форми плитки виробляється з допомогою болгарки з установленим на неї алмазним диском.
Так звана вимощення укладається по периметру будівлі за схожою схемою, яка має одну важливу відмінність.
Зверніть увагу!
В цьому випадку під щебінь кладеться поліетиленова плівка (або будь-яка інша гідроізоляція рулонного типу), що дозволяє відвести дощову вологу від фундаменту будівлі.
Облаштування майданчиків для проїзду і стоянки транспорту
Особливістю облаштування майданчиків цього типу (на відміну від вже розглянутих нами варіантів) є характерні розміри насипний подушки, підготовлюваної перед тим, як укладати бруківку.
Шар подушки з щебеню повинен бути близько 15-20 див.
Шар піщаної подушки - близько 15 див.
Добре зволожена і утрамбована піщана подушка посипається зверху четырехсантиметровым шаром сухого складу, приготовленого шляхом змішування цементу з піском (1:6). Поверхня покладеної на таку підставу бруківки рясно проливається водою, що призводить через якийсь час до «схоплювання» цементно-піщаної суміші. Після повного її висихання вам залишається «промітати» утворилися шви за допомогою спеціальних сумішей.
Підготовка бетонної основи
Підготовка майданчика для автомобільних під'їздів і стоянок, призначених для важкої вантажної техніки, проводиться за наступною методикою:
По завершенні профілювання під'їзної площадки її основа закривається шаром щебеню (її товщина повинна бути не менше 15 см) з дотриманням необхідного кута ухилу.
Після цього вона ретельно трамбується (бажано із застосуванням віброплити).
Потім встановлюється опалубка і заливається бетонний розчин товщиною порядку 15 див. При бажанні ви можете укласти в бетон спеціальну кладочну сітку (тобто зробити його армування).
До його «схоплювання» необхідно встигнути оформити ухили майданчика, що перешкоджають скупченню дощової води.
Бруківка кладеться поверх застиглого бетону на спеціально підготовлену цементну стяжку.
Після остаточного закріплення поверхні майданчика не забудьте заповнити шви спеціальної затирочної сумішшю.
Відео
Пропонуємо вашій увазі відеосюжет, присвячений укладанні бруківки.