Як укладати мармолеум


Как укладывать мармолеум

Мармолеум є нововведенням в будівельній сфері, а точніше в області підлогових покриттів. Він стрімко витісняє звичний лінолеум і ламінат, оскільки володіє рядом переваг:

 • Завдяки дешевим матеріалів, використовуваних для виробництва мармолеум, його вартість невисока.
 • Покриття є абсолютно екологічно чистим, нетоксичним та безпечним для здоров'я людини, тому підходить для укладання в житловому приміщенні.


Достоинства мармолеума

 • Матеріал відрізняється хорошими теплоізоляційними показниками, стійкий до дії великих навантажень і не піддається деформації.
 • Різноманітний вибір кольорів і фактур, який дозволить підібрати оптимальний варіант саме для вас, а експлуатаційний термін досягає 20 років.
 • Простота монтажу.

Недоліки


Недостатки мармолеума

Всі матеріали мають не тільки плюси, але й мінуси. Мармолеум не є винятком:

 • Мармолеум, випускається в рулонах, не можна скручувати більше одного разу, при цьому обов'язково підставою до верху, а також необхідно дотримувати акуратність в процесі монтажу, оскільки матеріал володіє крихкими краями.
 • Через певний час, матеріал трохи твердіє і розпливається, крім того після тривалого зберігання в неналежних умовах, або неакуратною транспортування мармолеум погіршує свої якісні показники.
 • Оскільки мармолеум є досить еластичним і важким матеріалом, його не можна застосовувати для обробки стін і стелі.
 • При нарізанні на ньому утвориться нерівний зріз, який може зіпсувати весь вигляд. Тому матеріал варто різати лише в тих місцях, які в подальшому будуть приховані меблями або плінтусами.

Форма випуску


Формы выпуска мармолеума

Мармолеум випускають в декількох варіаціях:

 • У вигляді рулону з шириною 200 див. Його досить складно укладати в квартирі, оскільки можна скачувати лише один раз, тому знадобиться допомога декількох професіоналів і спеціальних інструментів.
 • У формі квадратних плиток з розмірами 50*50 і 30*30 см для їх монтажу використовується спеціальний клей.
 • У вигляді прямокутних плит 90*30 див. процес монтажу аналогічний з попереднім варіантом.

Технологічний процес монтажу


Укладка мармолеума

Якщо ви вибрали цей матеріал в якості підлогового покриття, вам необхідно розібратися в тому, як укладати мармолеум, щоб уникнути помилок. Вибираючи інструменти для роботи, які застосовуються при монтажі ламінату, варто проявляти акуратність, оскільки мармолеум є більш крихким. Також врахуйте, що процес нарізки матеріалу досить складний, а після нього залишаються некрасиві краю, для вирівнювання яких знадобиться гумовий молоток і струбцину-гак.

Завдяки характеристикам матеріалу його можна укладати безпосередньо на старий підлогу. Однак це допускається лише при відсутності дефектів на старому покритті, в іншому випадку його необхідно деформувати і проводити роботи на бетонну основу. Мармолеум не вимагає ніякої підкладки, оскільки він сам справляється з цією функцією.

Зверніть увагу! Для домашнього використання варто віддати перевагу квадратних плиток, посадженим на клей, так як з панелями можуть виникнути проблеми зі стикуванням.

Підстава

Готуючи основу, постарайтеся його вирівняти, точніше, позбавитися від сильних перепадів поверхні, з подальшою шпаклівкою глибоких вибоїн. Після всіх робіт обеспыльте підлога за допомогою пилососа.

Підгін матеріалу

Розкладіть матеріал на підлозі кімнати таким чином, щоб по всьому периметру залишалося відстань між стіною і мармолеумом в 1,5 см. це необхідно зробити, щоб надалі підлогове покриття не деформувалося під впливом температурних перепадів і вологи. Дані зазори сховаються під плінтусами. Якщо потрібно, крайній ряд плит підженете під потрібні розміри за допомогою лобзика.

Монтаж на бетонну основу

Якщо ви працюєте в прямокутній кімнаті, роботу треба починати від стіни з меншою довжиною. Перед процесом поставте до стіни планку (1,5 см), яку треба обернути плівкою, щоб уникнути приклеювання. Далі берете клей і наносите його зигзагом безпосередньо під плитку, а потім кладете покриття і впритул притискаєте до планки. Для фіксації використовується силікон або спеціальний клей.


Работа по укладке мармолеума

Після цього приставте наступний елемент з боку і таким чином рухайтеся до протилежної стіни, укладаючи поперечні ряди. При необхідності користуйтеся молотком і струбциною.

Завершивши роботу необхідно залишити підлогове покриття в спокої до повного висихання клею (це час зазначено в інструкції).

Обробка швів

Ви можете внести оригінальності свого підлогове покриття, вставляючи сірники між плитами в процесі монтажу. Після закінчення сірники витягніть, а шви обробіть затіркою.

Запам'ятайте, що перед початком монтажу до матеріалу варто ставитися гранично дбайливо, інакше на його поверхні з'являться тріщини і дефекти.