Як укладати пароізоляцію


Как укладывать пароизоляцию

Багато власників будинків встановлюють захист від вологи, тому що знають про руйнівні властивості води. А ось про шкідливий вплив пара чомусь забувають. Між тим, пар - це та ж вода, він викликає цвіль і грибок, руйнує властивості звуко - і теплоізоляційних матеріалів і приносить досить неприємностей. Для того, щоб захистити будинок від пари, необхідно встановити шар пароізоляції.

Матеріали для пароізоляції

Перед тим, як укладати пароізоляцію, потрібно визначитися з вибором матеріалу. Пароізоляційні матеріали, які сьогодні є в наявності на ринках, як правило, складаються з поліетиленової плівки. Однак зустрічаються також ізолятори з відбиваючих матеріалів і мембрани.

Будь-який з перерахованих матеріалів може чудово захистити від пари стелю, підлогу та стіни приміщення.

 • Найпоширеніший ізолятор - плівка. Вона вимагає натяжки при монтажі і установки зазорів. Вентиляційні зазори необхідні з тієї причини, що плівка паронепроникність. Всередині шару створюється конденсат. Пенопропиленовая плівка має одну з сторін шорстку, а другу - гладку. Новачки іноді задаються питанням, якою стороною укладати пароізоляцію такого типу. Її встановлюють шорсткою стороною назовні, щоб частинки пари, осідаючи на поверхні, потім випаровувалися. Можна також поєднати пароізолятор у два шари шорсткими сторонами назовні, а гладкими один до одного.


Полиэтилен для пароизоляции

 • Мембрани - це сучасний матеріал, який служить не тільки для пароізоляції, але і для гідроізоляції приміщення. Мембрани можуть бути одношаровими і багатошаровими, односторонніми і двосторонніми. Двосторонні - економічні. Часто такий матеріал йде для пароізоляції покрівлі.


Мембранные пленки для пароизоляции

 • Відображає пароізоляція використовується в саунах і лазнях. Один з матеріалів такого типу - пенофол. Він представляє собою спінений поліетилен і служить не тільки як захист від пари, але і як легкий теплоізолятор. Фольга на крафт-паперу - також досить відомий відображає пароізолятор. Вона може бути використана практично скрізь, навіть в приміщеннях з підвищеними температурами.


Отражающая пароизоляция

Укладання пароізоляції

Як правильно укласти пароізоляцію, знає далеко не кожен. До того ж, у кожного матеріалу є свої особливості укладання. Самий популярний матеріал - плівка, тому доцільно спочатку розглянути методи її укладання.


Укладка пароизоляции

 • Плівка укладається після того, як вже встановлено шар тепло - і звукоізолятора. Гідроізоляція також встановлюється раніше.
 • При установці в якості захисту від пари і частинок вологи плівку треба натягати. Провисшая плівка не буде захищати.


Крепление пароизоляции скотчем

 • Кріпиться плівка на скотч або двосторонню клейку стрічку. Якщо ізоляція встановлюється між балок, то плівка кріпиться на цвяхи широким капелюшком з кроком 30 див.
 • Плівку можна закріплювати в декілька шарів, внахлест. Не варто при цьому забувати робити зазори для вентиляції. Величина таких зазорів повинна бути близько 5 див.
 • При укладанні плівки під декоративні поверхні треба встановлювати її на дерев'яні рейки.

Пароізоляція покрівель


Пароизоляция кровли

Покрівлі також потребують захисту від пари, як і внутрішня частина будинку. Для того щоб захистити покрівлю, розумніше скористатися мембранними матеріалами. Хоча можна, звичайно, обійтися і звичайною плівкою.

Кращий матеріал для цієї мети - двобічні дифузні мембрани.

Плюси мембран:

 • пропускають повітря;
 • не пропускають вологу;
 • вентилируемы, пропускають частинки пари і сприяють випаровуванню.


Диффузная мембрана

Двосторонні мембрани працюють і на внутрішню, і зовнішню поверхню даху. Видаляючи надлишок вологи з покрівельного утеплювача, мембрани служать довгий час.

Найчастіше в будинках висота крокв дещо менше товщини покрівельного утеплювача. Утеплювач розташований вздовж крокв. При цьому пароізолятор встановлюється відразу на теплоізоляційний матеріал без зазорів.

Пароізоляція підлоги

Пароізоляція підлоги необхідна у приміщеннях з підвищеною вологістю. Також її треба встановлювати там, де під шаром бетону безпосередньо розташовується грунт. Зазвичай між бетоном і грунтом власники встановлюють гідроізоляційну прошарок і утеплювач. Однак цього мало. Дуже часто випаровування руйнують ці матеріали.

Зверніть увагу! Для пароізоляції підлоги потрібно укласти два шари матеріалу: один повинен бути розташований з нижньої сторони утеплювача, інший - з верхньої.


Пароизоляционная пленка

Для цих цілей можна використовувати і плівку, і спінені матеріали, і фольгу на крафт-паперу. Плівка зажадає зазорів, особливо якщо вона укладається в декілька шарів. Спінені матеріали і мембрани вже мають зазори, вони не вимагають додаткових робіт. Фольговані пароизоляторы добре підійдуть для лазень, саун, ванн.

Пароізоляція - простий процес, який багато випускають з уваги. Її потрібно укладати разом з утепленням будинку і захистом від вологи. Таке покриття захистить будинок від цвілі і грибка і запобіжить його передчасне руйнування.

Відео

У цьому відео представлена корисна інформація про пароізоляції.

Vecheslav 01.06.14 15:17
а куди діватися вологи з утеплювача якщо вона туди потрапила?

Статті по темі