Як укладати плінтус


Как укладывать плинтус


Переходячи до заключної стадії створення статі, виникає завдання з укладання плінтуса. Процес укладання плінтуса не має викликати складнощів навіть у початківця майстра. У даній статті ми розповімо про матеріали для плінтусів, їх цілей використання і розповімо, як укладати плінтус своїми руками.

Плінтус включає в себе два дуже важливих властивості:

  • Надає підлозі композиційну закінченість і є чудовою прикрасою підлоги;
  • Має важливе функціональне значення, що дозволяє приховати зазори, що залишаються між підлогою та стінами, а також іноді дозволяє приховати дроти комунікацій.

Плінтус можна підібрати як по вигляду деревини, так і за кольором. Можна зробити плінтус в тон до підлоги, до інтер'єру або ж до дверей, пограти з контрастом і вибрати те, що вам до смаку.

Види плінтуса

В цілому плінтуса поділяються на 5 видів:

  • плінтус, виконані з масиву дерева;
  • шпонований плінтус;
  • ламінована плінтус;
  • гнучкий плінтус;
  • пластиковий плінтус.

Плінтуса, виконані з масиву дерева


Плинтус из дерева

Плінтуса, виконані з масиву дерева, виготовляються з цільного дерева, є найбільш цінним і якісним втіленням плінтусів. Ціна на такі плінтуса залежить від цінності порід дерева і якості їх обробки. Єдиним мінусом даного плінтуса порівняно з пластиковими і ламінованим, є незручність в кріпленні. Кріплення даного плінтуса здійснюється за допомогою рідких цвяхів, цвяхами без капелюшків або шурупів з дюбелями. Відповідно в разі необхідності, демонтаж буде трудомісткою процедурою.

Шпоновані плінтуса


Шпонированные плинтуса

Шпоновані плінтуса істотно дешевше плінтусів з цільного дерева. Досягається це за рахунок використання в якості основи недорогих порід дерева, а зверху в процесі виробництва наклеюється дуже тонкий шар цінної породи, після чого покривається лаком.

Ламінована плінтус


Ламинированный плинтус

Ламінована плінтус використовується в поєднанні з підлогою з ламінату. В основі такого профілю лежить плівка МДФ - екологічно чистий, більш міцна, ніж ДВП. Дані плінтуси дуже гнучкі, і в разі необхідності можуть приховувати деякі вигини стіни. Укладається даний плінтус дуже просто. По периметру кріпляться металеві пластинки, у пази яких вставляються плінтусні планки. У будь-який момент ці планки можна зняти.

Гнучкий плінтус


Гибкий плинтус

Гнучкий плінтус - інноваційна технологія, яка з'явилася на ринку, що пропонує зручне рішення для окантовки складних об'єктів по периметру (наприклад колон). Плінтус проводиться із спеціально оброблених порід бука, дуба, ясена та клена. Такий плінтус приймає потрібну форму, задану під час установки, після чого твердне. В даний момент доступний асортимент такого плінтуса не великий. Будемо сподіватися, що ситуація зміниться в найближчому майбутньому.

Пластикові плінтуса


Крепеж плинтуса

Пластикові плінтуса стають все більш популярними на сьогоднішній день. Перевагами такого плінтуса є вологостійкість, а отже не схильний до гниття і вологість не справляє на нього жодного впливу. Існують також варіанти плінтусів під фарбування, що дозволить зробити індивідуальний вид плінтуса, ідеально поєднується з кольором підлогового покриття. Також слід відзначити неймовірну легкість монтажу і демонтажу. Після кріплення кріпильної кліпси до стіни, кріплення плінтуса здійснюється шляхом простого замикання.

48 мм

60 мм

70 мм


Типы плинтусов

Размеры плинтусов

Крепления плинтусов

До пластикових плінтусів часто застосовуються наступні елементи:


Соединительные элементы плинтуса

Сподіваємося, що дана стаття допоможе вам вибрати найбільш підходящий варіант плінтуса і питання як укладати плінтус у вас більше не виникне. Рекомендуємо також використовувати при монтажі плінтуса найбільш якісні вироби, щоб плінтус не ламався і не кришився від фізичних та інших впливів.


Установка плинтуса