Як укладати пробкова підлога


Как укладывать пробковый пол

Сучасні пробкові покриття з кожним роком набувають все більшої популярності у російського споживача і користуються в наші дні відомим попитом у населення. Пояснити це можна лише тим, що в порівнянні з лінолеумними і ламінованим покриттям, пробкова підлога володіє поруч переваг.

Відзначимо деякі з них:

  • насамперед, коркові матеріали дуже органічно вписуються в інтер'єр житла і досить оригінально виглядають в будь-якому сучасному приміщенні;
  • природна пробка відноситься до категорії екологічно чистих матеріалів, що не піддаються гниттю і не поширюють горіння;
  • коркові покриття відрізняються прекрасними звукоізоляційними властивостями.


Преимущества пробкового пола

До цього слід додати також і прекрасні амортизаційні характеристики цих статей, що помітно підвищує ступінь комфортності експлуатації таких покриттів в порівнянні з іншими матеріалами. До того ж пробкова підлога важко пошкодити будь-яким випадково впав предметом і можна укладати навіть у ванній кімнаті, оскільки освіта на ньому цвілі малоймовірно.

Наявність такої кількості переваг не виключає, тим не менш, окремих недоліків цих підлог, основним з яких є їх висока вартість. Підлогові пробкові покриття прийнято ділити на два види, а саме: на «плаваючі» пробкові підлоги, які укладаються на підставу подібно ламінату (за схемою «шип у паз») і на клеяться покриття, набрані з приклеєних до основи пробкових плиток.

Укладання пробкових підлог


Укладка пробковых полов

Вирішення питання про те, як укладати пробкова підлога, починаємо з такої відповідальної процедури, як підготовка підстави під нього. Для цього вам буде потрібно в першу чергу вирівняти чорнову підлогу. Робити цементну стяжку зовсім для цього не обов'язково. Важливо, щоб чорнову підлогу був досить рівним і гладким, а головне - сухим. В якості підстави можна використовувати навіть цементно-стружкові плити або звичайний оргаліт.

У будь-якому випадку перед початком укладання коркового підлоги слід підкласти під нього поліетиленову плівку, необхідну для захисту від конденсату. Зверху на неї необхідно помістити ще одну підкладку з поліпропілену товщиною 2-3 сантиметри(аналогічно підкладки під ламінат).

Для укладання плаваючих покриттів вам потрібно ножівка, рулетка і олівець, а в тому випадку, якщо ви вирішили приклеїти коркові плити, вам потрібно буде підготувати ємність під клей, валик, шпатель і рулетку. Перед тим, як ви приступите до роботи з купленими корковими виробами, звільніть їх від упаковки і дайте відлежатися протягом 2-х днів (для акліматизації).

Укладання «плаваючих» підлог


Укладка плавающих полов

Укладання пробкового підлоги не представляє проблеми для тих, хто хоча б раз займався виготовленням підлоги з ламінатних пластин. Спочатку зберіть кілька рядів пластин (з'єднуючи їх за принципом «шип у паз»), а потім сусідні ряди сочлените під невеликим кутом і, надавивши на місце стику, добийтеся їх надійного зчленування між собою.


Технология укладки пробкового пола

Сусідні ряди збираються з невеликим зміщенням відносно один одного (приблизно на половину плитки), що надає укладанні додаткову привабливість і дозволяє трохи заощадити на расходуемом матеріалі. Деякі фахівці рекомендують збирати пробкові плитки в іншій послідовності (не лінійками, а рядами), але це, як здається, не впливає на якість складання. Головне в цій справі - це акуратність і точність при їх стикуванні між собою. Обов'язково пам'ятайте і про те, що між стіною і коркового покриття рядами повинен залишатися невеликий зазор (близько 1-2 см). Необхідність цього зазору пояснюється тим, що корковий матеріал з часом може помітно розширюватися.

Монтаж клеєних підлоги


Монтаж клееных полов

При підході до питання про те, як укладати пробкова підлога клеєного типу можна зіткнутися з труднощами технологічного плану, оскільки практично неможливо вирівняти неправильно приклеєну плитку (зазначимо: використовуваний при таких операціях клей «Новопрен» дуже швидко схоплюється).

Щоб уникнути подібних труднощів фахівці пропонують використовувати спеціальний прийом, що полягає в попередній (прикидочной) розкладці готових сухих плиток у місцях планованого розміщення і підгонці кожного з них як кажуть, «по місцю». При цьому плитки спочатку розкладаються по площині чорнової підлоги певним чином (початкову точку відліку найкраще при цьому вибрати у центрі приміщення). Потім необхідно провести через центр дві перпендикулярні відносно одна одної і паралельні стінам кімнати лінії і орієнтуватися на них при укладанні плиток на основу.


Как клеить пробковый пол

Наносити клей на робочу поверхню плитки краще всього за допомогою спеціального (зубчастого) шпателя, після чого слід дати йому трохи «схопитися» і щільно притиснути до основи підлоги. По завершенні наклейки рекомендується провітрити приміщення протягом 24 годин. Почати експлуатувати покриття не рекомендується до тих пір, поки воно повністю не просохне (зазвичай через 2-3 дні).

Рекомендуємо прочитати: