Як укладати сайдинг


Как укладывать сайдинг

Як укладати сайдинг

Обшити стіни будинку сайдингом може будь-яка людина. Однак перед тим як починати роботу, треба врахувати всі тонкощі монтажу цього матеріалу. Сьогодні існує багато різновидів сайдинга: вініловий, металевий, алюмінієвий та інші. Тим не менш, установка відбувається приблизно однаково.


Сайдинг для фасада

Перше, що потрібно зробити перед роботою, - це скласти докладний креслення, в якому буде розраховано до дрібниць буквально все: кількість матеріалу і кріплень, розкрій сайдинга, метод кріплення. Інакше можна допустити помилки.

Сайдинг ніколи не кріпиться жорстко. При монтажі треба враховувати теплові розширення. Тому варто забивати цвях з урахуванням цього факту.

Необхідні інструменти та матеріали

Для укладання сайдинга будуть потрібні наступні інструменти:

 • крейда;
 • молоток;
 • схил;
 • рівень;
 • циркулярна пила;
 • ножиці по металу;
 • косинець;
 • ножівка;
 • рулетка.

Також для роботи знадобиться сходи.


Крепление сайдинга гвоздями

Для зміцнення елементів сайдинга треба придбати цвяхи. Для роботи з сайдингом цвяхи повинні бути обов'язково оцинкованими і мати широку капелюшок. Довжина таких цвяхів не повинна бути менше 5 див.

"Сайдинг" - це слово, яке має на увазі під собою цілий ряд елементів. В комплект входять рейки (профілі), панелі і кути, а точніше:

 • сайдинг - панелі;


Сайдинг-панели

 • джі-рейка (J - профіль) - дозволяє встановити панель у вертикальній площині. Зокрема, саме завдяки джі-рейці можливо зміцнення сайдинга навколо отворів;


J-профиль

 • стартова рейка - служить для кріплення панелей в самому першому, нижньому ряду;
 • фінішна рейка - служить для зміцнення верхнього ряду сайдинг - панелей;


Финишная рейка

 • внутрішній кут;


Внешний угол сайдинга

 • зовнішній кут.

Таку кількість елементів вимагає дуже ретельного планування робіт перед тим, як укладати сайдинг. Будь-які недоліки моментально позначаться на зовнішньому вигляді обшивки.

Слід пам'ятати, що при транспортуванні панелей сайдинга треба бути дуже акуратним. Не треба укладати їх в один ряд більш ніж за десять штук. Також потрібно стежити за тим, щоб панелі не пошкодилися про шорсткі або нерівні поверхні.

Попередні роботи


Обрешетка для сайдинга

Перед установкою сайдинга треба провести ряд робіт. В основному вони пов'язані з підготовкою фасаду будівлі. Треба зняти віконниці, двері і всі зайві елементи, які будуть заважати при установці. Також необхідно вирівняти площину стін. Всі щілини і тріщини слід закрити. Якщо на стінах є водостічна система, то її також треба зняти. Після того, як сайдинг буде встановлено, що робота над поверхнею стане неможливою.


Монтаж обрешетки на фасад

Після того, як стіни підготовлені, треба встановити каркас для сайдинга (решетування). Вона може бути виконана як з дерева і профілів, так і з більш сучасних матеріалів, наприклад, з ПВХ. Дерев'яні бруски для обрешітки повинні мати переріз 60 на 40 мм.

Якщо стіни цегляні, то дерев'яна основа тут не підійде. Для таких випадків краще вибрати решетування з оцинкованої сталі. Цокольний сайдинг також повинен бути оброблений сталевими профілями. Дерево непридатне з тієї причини, що воно швидко набирає вологу.

При виборі кріплень (цвяхів і скоб) треба зупинити свій вибір на оцинкованих. Це запобігає корозію.

Монтаж сайдинга


Укладка сайдинга

 • На обрешітку треба зміцнити елементи сайдинга: профілі та рейки.
 • Робота починається з нижньої точки будинку, тому спочатку треба встановлювати стартові рейки. Кріпити елементи найкраще на саморізи.
 • Наступний крок - встановлення кутових конструкцій сайдинга. Для цього треба змонтувати внутрішні і зовнішні кути.
 • Після того, як кріпильні елементи встановлені, можна приступати до монтажу сайдинг - панелей. Монтаж починається з самої нижньої смуги до фінішної рейки, тобто знизу вгору. Панелі зазвичай стикуються внапуск: верхній ряд на 2,5 см перекриває нижній. Можна також проводити монтаж за допомогою Н - профілів.


Стыковка панелей

 • При монтажі треба дотримуватися кількох простих правил, і тоді жодних проблем не виникне. Набивати панель треба, починаючи з середини - це закон. Забиваючи цвях, треба пам'ятати про те, що слід залишити місце для повітря. Однак при цьому панель не повинна бовтатися.

У деяких випадках на дерев'яний будинок панелі кріпляться без обрешітки. Проте її використання бажано в будь-якому випадку. Обрешітка дозволяє встановити панелі більш якісно і розширює функціональні можливості сайдинга.

Перед монтажем панелі повинні бути розкроєні і обрізані. Різка може бути поперечної і поздовжньої. Поздовжня різка здійснюється за допомогою ножиць по металу, поперечна - циркулярною пилкою. При цьому слід уникати нерівних країв.


Разрезание сайдинга

Під сайдинг можна укласти шар утеплювача. Це досить просто: треба встановити блоки утеплювача між брусками обрешетування і закріпити їх усередині. Сайдинг - панелі мають тільки одну функцію - вони створюють привабливий зовнішній вигляд будинку. При цьому ніякого додаткового навантаження на них накладати не можна.

Схема укладання сайдинга


Схема укладки сайдинга