Як встановити доводчик на двері

17.01.2021
4 756
Admin

Как установить доводчик на дверь

 1. Конструкція доводчиків
 2. Монтаж дверного доводчика
 3. Налаштування

Доводчики для будь-якого типу дверей сьогодні користуються великою популярністю, завдяки зручним і надійним експлуатаційним властивостям, відмінним технічним і конструктивним характеристикам цього функціонального вироби. Знаючи, як встановити доводчик на двері, загальні правила і вимоги установки, можна отримати цілий ряд переваг при використанні цього нескладного і практичного механізму.

Затребуваність дверних доводчиків пов'язана з такими очевидними перевагами:

 • Безпекою постійного використання і щоденної експлуатації.
 • Захистом внутрішнього простору від негативного впливу навколишнього середовища і зовнішнього шуму.
 • Економією енергоресурсів завдяки відсутності протягів і поліпшенням теплоізоляції приміщень.
 • Незалежно від типу і моделі пристрою його необхідно настроїти у відповідності з технологічною картою та інструкцією виробника, а також ознайомитися з загальним пристроєм механізмів та їх функціонуванням.

Конструкція доводчиків

Виды доводчиков

Будь-який майстер, перед тим як встановити доводчик на двері, повинен самостійно ретельно вивчати типове будову виробу і його особливості. Довідник складається з корпусу і важільної тяги. Конструктивний механізм доводчика відповідає за коректне та зручне відкривання і закривання дверей вибраного типу моделей. Спеціальна пружина механізму, яка підбирається з урахуванням експлуатаційних особливостей і ваги дверей, стискається під дією поршня. Розташована пружина в спеціальній капсулі, наповненої технічним маслом. З гідравлічним каналах масло перетікає в місткість, повертаючи пружину на місце після стиснення.

Конструкция доводчика

Регулювання і корекція роботи доводчика проводиться спеціальними гвинтами, які розміщуються на торцевій частині корпусу. Найбільш досконалі типи виробів оснащені додатковим клапаном, придерживающим хід дверей, що забезпечує дверному полотну прихлоп в кінці плавне закривання або притиснення.

Схема устройства доводчика

Основний параметр, що характеризує доводчик - це розрахункова потужність, яка підбирається з урахуванням ваги та розміру полотна для коректної і зручної роботи дверей. Чим важче і масивніше полотно, тим більша потужність виробу підбирається при покупці.

За способом установки розрізняють три конструкції доводчиків:

 • нижній (підлоговий);
 • верхній;
 • прихований.

Скрытый доводчик

Іноді для деяких видів дверей використовуються одночасно два доводчика, які забезпечують закривання і відкривання дверей з меншою силою.

Монтаж дверного доводчика

Монтаж доводчиков

Незалежно від моделі та типу підібраного доводчика в його стандартну комплектацію входять наступні елементи:

 • доводчик;
 • кріпильні деталі;
 • важільна тяга.

Встановлення доводчика проводиться на дверну коробку або безпосередньо на полотно. Монтаж доводчиків буває зовнішній і внутрішній, і підбирається майстром в залежності від призначення дверей, умов їх експлуатації та вимог до відкривання. Для зовнішніх дверей, як правило, найбільш поширений внутрішній монтаж, з фіксацією доводчика на дверній коробці. Це пов'язано з тим, що далеко не всі сучасні пристрої розраховані на роботу в зимовий період.

Дверной доводчик

Після вибору місця розташування доводчика закріплюють механізм і монтують важільну тягу, яка складається з двох частин, з'єднаних різьбленням. Для того, щоб було зручно виставити кут відкривання і закривання дверей, який дорівнює 90 градусам, важіль забезпечений можливістю регулювання по довжині. Якщо розміщення пристрою, розмітка і монтаж проведені у відповідності з виробничою схемою, то правильно встановлений доводчик буде функціонувати з першого разу.

Налаштування

Настройка доводчика

Важливе значення має правильна регулювання доводчика після монтажу. Від цього процесу буде залежати довговічність і надійність пристрою. Певні моделі доводчиків необхідно регулювати з торцевої сторони корпуса. Деякі види оснащені регулювальними гвинтами, розташованими під декоративною кришкою пристрою. Регулювальні гвинти бувають двох видів. Перший гвинт впливає на кут відкривання, а другий регулює швидкісний режим закриття. Правильна установка і настройка доводчика при періодичному регулюванні і своєчасному обслуговуванні пристрою дозволить експлуатувати виріб тривалий час.

При щоденному використанні доводчика не рекомендується підпирати двері або фіксувати їх додатковими механізмами у відкритому вигляді, залишаючи полотно відкритим для провітрювання або інших цілей. При примусовому утриманні доводчика на поршень надходить додаткове навантаження, що негативно впливає на процес видавлювання олії з пристрою і рух пружини. В результаті механізм може швидко зламатися або зовсім вийти з ладу.

Читайте також: