Як установити маяки на стіну


Как установить маяки на стену

Будь-які штукатурні роботи починаються з установки напрямних, по яких і, орієнтуючись на які, будівельник зможе наносити на стіну штукатурку. Знаючи, як установити маяки на стіну, можна легко здійснити штукатурні роботи.

Якими бувають штукатурні маяки

Штукатурні маяки виготовляються з металу. Бувають завдовжки 2,5 і 3 метри. Висота направляючої може бути 6 і 10 мм.

Перший варіант використовують, коли:

  1. Маяк спочатку не планується отримувати з шару штукатурки. Це буває, коли стіну готують до облицювання плиткою.
  2. Шар штукатурки планується дуже тонкий.

Другий варіант - у всіх інших випадках.

Що необхідно для встановлення маяка


Что необходимо для установки маяка

Для роботи з маяками знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • шпаклівка - з її допомогою маяки кріпляться до стіни;
  • шпатель;
  • ємність з водою;
  • правило довжиною 2,5 метра;
  • рівень профільний довжиною від 1 метра.

Визначення кількості маячків

Определение количества маячков

Стіну, на яку передбачається встановити маячки, потрібно відповідним чином заміряти і розмітити, накресливши на ній вертикальні лінії під установку маяка. Розмітка починається від будь-якого з кутів кімнати.

Обрану стіну розмічають за допомогою рулетки і будівельного олівця, орієнтуючись на ширину правила, що є в наявності.

У невеликих приміщеннях використовується правило довжиною до 1,5 метра. У великих за площею приміщеннях і на вулиці використовуються більш довгі правила.

Кількість отриманих смуг буде дорівнювати кількості необхідних для проведення робіт основних маячків. Крім основних маяків у найскладніших для штукатурів місцях встановлюють додаткові, або проміжні маячки. Зазвичай вони розташовуються на рівновіддаленій відстані між основними маячками.

Як прикріпити маячок до стіни


Как прикрепить маячок к стене

Для того щоб прикріпити маячок до стіни, використовується шпаклівка.

Найчастіше будівельники готують таку шпаклівку, використовуючи сухі будівельні суміші і воду за допомогою низькообертового електроінструменту.

Але, в принципі, підходять для цих цілей і готові шпаклівки, які продаються в магазинах в фасованому вигляді.

Зверніть увагу! Головне, щоб шпаклівки ці були призначені для нанесення на цегляну або бетонну стіну. Для цього досить почитати інструкцію по використанню шпаклівки.


Материалы для установки маяков

Принцип кріплення маячка простий. На стіні залишені вертикальні мітки для встановлення маячків, за яким ми розраховували їх кількість. На цій ділянці особливо якісно потрібно змести пісок, будівельний пил. Далі цю ділянку треба збризнути водою або обробити грунтовкою.

У обраному місці за допомогою шпателя наносимо на стіну кілька «плям» шпаклівки. На ці плями і приклеюють маячки.

Порядок встановлення маяків


Порядок установки маяков

Маяки прийнято встановлювати з кута кімнати. Мають окремі вертикальні маяки на відстані, яка залежить від довжини використовуваного правила.

Кожен окремий маячок встановлюють наступним чином. На розміченому і підготовленому під установку місці стіни накидаються «коржі» або «плями» шпаклівки. Їх розташовують на відстані близько 30 см один від одного по розміченій заздалегідь вертикальної лінії на стіні.

Потім до отриманих коржикам прикладають маяк, злегка вдавлюють його в розчин шпаклівки.

Як правильно вирівняти маячок

Как правильно выровнять маячок

Для початку необхідно визначити ступінь вертикальності підстави маячка, стіни. Для цих цілей використовується коротке правило з вбудованим рівнем) або рівень довгий (до 1,5 м) рівень.

Орієнтуючись на отриману інформацію, можна заздалегідь змінювати товщину плями шпаклівки на стіні в тому чи іншому місці.

Після того, як маяк встановлений, необхідно перевірити правильність його установки і внести необхідні корективи.

Прикладаємо до маячку рівень і обережно придавлюємо його, домагаючись, щоб маячок прийняв вертикальне положення. Після того, як ми цього досягли, видаляємо з маяка надлишки шпаклівки.

Таким ось чином встановлюються основні маяки на стіні. Далі шпаклівці з закріпленими на ній маяками дають висохнути, затвердіти.

Встановлення проміжних маяків


Установка промежуточных маячков

У випадках, коли довгим правилом працювати незручно, ширину прольоту між двома маяками можна зменшити за рахунок установки додаткового маяка.

Для початку потрібно розділити простір між двома маяками навпіл. Креслимо на стіні вертикальну лінію після того, як шпаклівка під основними маяками висохне.

Накидаємо на отриману вертикальну лінію «коржі» під установку маяка. Прикріплюємо маяк. Вирівнюємо його за допомогою правила, яке ведемо за основним маяках.

Ось приблизно так все і відбувається. На перший погляд просто, але насправді прямі стіни на просторах СНД зустрічаються рідко. Роботи по їх вирівнюванню проводити доводиться практично кожному новосела. Бо навичку встановлення маячків зайвим ні в якому разі не буде.

Відео

Пропонуємо вам також переглянути відеосюжет, присвячений маячками.

Андрій 06.10.14 18:41
Хотілося б відео по установці! Спасибі!

Геннадій Сташков 06.10.14 18:47
Андрій! Перейдіть за цим посиланням. Там побачите відеоурок і практичні заняття, в яких показано як встановлювати маяки на стіни. http://youtu.be/OGcpc3gMHlM http://youtu.be/nRsPsAqtFVw

Статті по темі