Як встановити мембранний бак


Как установить мембранный бак

Завдання мембранного бака - захист системи від гідроударів і забезпечення безперебійної роботи всієї інженерної системи. Після придбання цього механізму вам потрібно подумати, як встановити мембранний бак, щоб забезпечити його належну роботу.

Для надійного та правильного монтажу вам знадобиться виконати деякі технічні рекомендації.

  1. Уважно прочитати інструкцію.
  2. Провести всі необхідні розрахунки величин температури і тиску. Вони повинні бути прописані в довіднику за нормативами експлуатації.
  3. Приготувати інструмент: гайковий ключ, ключ для монтування пластикових труб і роботи з роз'ємними з'єднаннями.
  4. Якщо бак великої ємності, то вам потрібно придбати додаткові кронштейни для кріплення.


Кронштейны для крепления бака

Зверніть увагу! Перед тим як встановити мембранний бак, зверніться за консультацією до фахівця, він правильно проведе усі виміри і розрахунки необхідного устаткування.

Коли у вас буде все готово, можна сміливо приступати до роботи.


Горизонтальный бак

Висновки, які можна зробити з багаторічної практики встановлення баків кажуть, що горизонтальні баки - це кращий варіант, як мінімум їх простіше встановити. Вертикальні механізми найчастіше обираються для роботи з зануреними насосами.

При установці і підключенні бака потрібно дотримуватися деяких рекомендацій.

  • Розташувати його потрібно таким чином, щоб у подальшому забезпечити до нього безперешкодний доступ (це необхідно для проведення ремонтних робіт).
  • Слід передбачити можливий демонтаж з'єднувальних труб.
  • Діаметр з'єднувального патрубка повинен бути однаковим з подсоединяемым трубопроводом.
  • Важливо правильно обладнати систему датчиками температури.
  • Передбачити і розрахувати під'єднання запірної арматури.

Установка бака


Установка бака

Навішування бака потрібно проводити з боку входу проточного теплоносія, в бік нагрівального сайту.

Намітивши місце кріплення, слід висвердлити необхідну кількість отворів для монтажу. Для цього прикладаємо його до стіни і намічаємо місця з'єднання. Просвердливши необхідну кількість, закріплюємо в них анкерні болти, навішуємо кронштейн і перевіряємо якість кріплення. Якщо все в порядку, встановлюємо бак і закріплюємо його хомутами.

Зверніть увагу! Монтаж потрібно виробляти з боку циркулярного насоса, а саме там, де знаходиться всмоктувальна сторона. При цьому між баком і насосом не повинно знаходитися жодних елементів, здатних вплинути на гідравлічний опір. Лінію підживлення приєднайте до циркулярному контуру.

Не можна монтувати мембранний бак в мінусову температуру. Також прослідкуйте, щоб після установки повітряний клапан розташовувався в доступній зоні, для простоти установки необхідного тиску.


Бак на кронштейне

Всі регулюючі механізми (запірна і регулююча арматура, шильдик і зливний кран) повинні бути розташовані в доступній зоні. Труби повинні розташовуватися так, щоб вони не чинили фізичного тиску на мембранний бак.

Редуктор тиску монтується після підключення вимірювального лічильника, для того, щоб уникнути можливого навантаження на бак. Запобіжний клапан, згідно з правилами установки, кріпиться попереду проточною труби.

Зверніть увагу! Щоб уникнути непередбачених ситуацій, краще вмонтувати в систему два запірні клапани, до і після розширювального бака, а також один зливний клапан перед баком.

Налаштування бака


Настройка бачка

Після того як ви в правильному порядку провели всі монтажні роботи, можна приступати до налагодження роботи мембранного бака. Для початку потрібно набрати в ньому необхідний тиск. Це робиться шляхом закачування повітря. Манометр покаже, коли буде достатньо. Потім за допомогою насоса закачуєте воду, урівноважуєте тиск і приводьте мембрану в плаваюче стан. Мембранний бак готовий до експлуатації, можна включати систему і перевіряти працездатність.

Ремонт бака - заміна мембрани

Мембранні баки розрізняються за способом встановлення мембрани: вони бувають змінні та фіксовані. І якщо другий варіант має великий запас міцності і може прослужити тривалий час, то у випадку зі знімним варіантом їх можна заміняти.


Сменная мембрана

Для початку потрібно відкрутити болти на фланцевому з'єднанні, витягнути фланець і мембрану, поставити на місце нову і знову закріпити все. Така робота під силу кожному, і займе всього 20 хвилин часу.

Помилки, які допускаються при монтажі

При самостійному монтажі багато допускають деякі помилки, які безпосередньо впливають на якість роботи всієї магістралі опалення.

Головна помилка - це використання ущільнювачів, не призначених для таких робіт. Зокрема, у процесі експлуатації вони не витримують тиску, і відбувається розрив з подальшою протіканням води.

Велику роль відіграє правильне розташування мембранного бака, збалансований підбір обсягу і наявність необхідних інструментів: ступінчастих і розвідних ключів.


Схема установки бака

Підсумок: якщо ви все зробили правильно, то протягом всього опалювального сезону ви не будете відчувати проблем з роботою мембранного бака.