Як встановити мийку


Как установить мойку

Спосіб установки кухонної мийки залежить не тільки від обраної моделі, але і від результату, який ви бажаєте отримати.

Деякі моделі диктують певний метод монтажу, від якого не можна відступати. Наприклад, накладні мийки встановлюють, накриваючи повністю за розміром ящик, де вони служать одночасно раковиною і стільницею. А мийки з виступаючим обмежувальним бортиком монтують тільки врізним способом. Але є безліч модифікацій кухонних раковин, які можна врізати в стільницю кількома способами: з невеликим виступом над поверхнею, врівень (вбудований метод), коли мийка утворює зі стільницею одну лінію. Або встановлювати чаші раковини під поверхню - метод більш складний і цікавий, підходить для елітних кухонь зі стільницями, виконаними з натуральних матеріалів, штучного каменю. Такий спосіб відкриває гарний зріз з малюнком і структурою кухонної поверхні. Все залежить від задуму дизайнера і можливостей, у тому числі фінансових.

Розглянемо, як встановити мийку найбільш популярними методами.

Мийка накладна (модуль)


Накладная угловая мойка

Трохи застаріла модифікація, але не втрачає свою популярність в облаштуванні кухонь. Виконана з нержавіючої сталі, вона повністю покриває поверхню підстілля, перетворюючись в комбінацію мийки і стільниці. Така раковина цікава для окремо розташованих ящиків, або для гарнітурів, виконаних з функціональних модульних блоків. Установка мийки своїми руками виконується просто.

Раковина монтується на подстолье - спеціальний ящик без верхньої перегородки і часто без задньої стінки для зручності розлучення комунікацій. Накладна мийка надійно фіксується за допомогою Г-образних кріплень з косою прорізом на одній частині, 4-5 штук кріплень буде достатньо. Кріплення прикладають прорізом до внутрішньої сторони підстілля та зазначають місце кріплення, куди вкручується саморіз завдовжки не більше 16мм таким чином, щоб виступав на 5 мм вище позначки.

Перш ніж приступити безпосередньо до установки мийки, в неї монтують змішувач, випуски сифонів, так як після монтажу ці операції буде незручно виконувати. На верхній торець підстілля наноситься силіконовий герметик, він захистить дерев'яну основу від розбухання при попаданні вологи і надійно прихопить підстава мийки. Раковину акуратно перевертають, надягаючи кріплення на саморізи, і зміщують до повного щільного прилягання. Після чого кріплення затягують, надлишок силікону обережно витирають. Залишається лише приєднати каналізаційний стік і підключити змішувач до водопроводу.


Накладная мойка из керамики

Врізна мийка


Врезная мойка

Таким способом можна монтувати мийки з будь-яких матеріалів, сталеві і кам'яні, фаянсові і порцелянові. Застосовується метод для суцільної кухонної стільниці. Встановлена раковина виглядає гармонійно, а елементарні правила з монтажу запобіжать від протікань і розбухання, виконані з деревних компонентів поверхні. Встановити мийку можна, виконавши ряд відносно нескладних дій.

Щоб відзначити місце для випила отвору під мийку, можна просто перевернути раковину догори дном і обвести її, але часто виробники комплектують вироби шаблонами, особливо якщо мийка нестандартної і неправильної форми. Шаблон прикладають, відступаючи від краю стільниці 5-6 см і обводять. Потім, заглиблюючись всередину контуру на 1,5-2 см, враховуючи ширину бортика раковини, малюють лінію розпилу. Свердлиться діра по лінії розпилу, достатня для проходження леза лобзика, після чого електролобзиком випилюють отвір під мийку.

Зверніть увагу! Щоб під час процесу выпиливаемая частина не впала, тим самим не зіпсувавши ще не допиленный край, слід чим-небудь зафіксувати стільницю знизу.

На спіл наноситься силіконовий герметик, який запобіжить край від розбухання і надійно прихопить чашу мийки. Так само герметик наносять і на внутрішню сторону бортика мийки, перевертають її, вставляють в отвір і притискають. Використовуючи струбцини, що йдуть в комплекті з раковиною, ретельно притискають чашу знизу стільниці, які виступили надлишки герметика акуратно видаляють ганчіркою. Залишається підключити змішувач та зливні труби.

Є невеликі нюанси при установці врізного миття з різних матеріалів, наприклад, гранітні мийки монтувати складніше. У них часто немає спеціального отвору під змішувач, і перш ніж приступити до установки, його слід виконати. З виворітного боку виробу зазвичай є не до кінця висвердлені шаблонні отвори під арматуру, які потрібно акуратно вибити долотом або викруткою. Якщо діаметра не вистачає, його можна розширити. Необхідно пропиляти прорізній ножівкою отвір у вигляді зірочки і кліщами обережно виламати пластинки.

Так само до допомоги професіонала доведеться звернутися, якщо ваша плита поверхня виконана з натурального або штучного каменю, в якому досить складно вирізати правильне отвір.

Є ще один варіант, коли мийку встановлюють за методом врізання, але врівень (заподлицо) з поверхнею стільниці.


Установка мойки вровень со столешницей

Виконують такі роботи, як правило, майстри, так як потрібен певний досвід і вправність. Під бортик раковини на його глибину вибирають матеріал стільниці, по периметру випила до тих пір, поки раковина не встане в одну лінію з кухонною поверхнею.

Зверніть увагу! Враховують додатково пару міліметрів для герметика, яким ретельно промазують всі оголені від захисного ламінуючого матеріалу поверхні стільниці.

Як встановити мийку на кухню, щоб уникнути зайвих стиків і максимально просто утримувати її в чистоті? Варіант установлення миття під стільницю задовольнить запити.


Установка мойки под столешницу

Цей варіант естетично привабливий. Мийка розташована нижче стільниці, і відкриваються оброблені зрізи показують структуру матеріалу. Цей спосіб доречно використовувати для поверхонь з штучного і натурального каменю, для певних вологостійких порід деревини, обробленої особливими вологостійкими складами. Необхідно, щоб матеріал був не пористий і щільний. Установка підійде і для цільної пластикової стільниці. Такий монтаж досить трудомісткий, без допомоги професіоналів не обійтися.

Мийка фіксується спеціальними кронштейнами і шурупами для звичайних матеріалів і на шурупи-саморізи для надміцних кам'яних поверхонь. Вирізати отвір досить складно, для цього застосовують спеціальні техніки. Наприклад, якщо на місце випила складно нанести контур - обклеюють будівельним скотчем. Застосовують для розпилювання лобзики з алмазними лезами, а краї вирізу шліфують або обробляють, покриваючи водонепроникною плівкою.

Корисні поради при установці кухонної мийки:

  • Використовувати замість гумових ущільнювачів, які іноді не занадто щільно притискаються і з часом руйнуються, силіконові герметики, вони гарантовано розтікаються, заповнюючи всі щілини, надійно фіксуючи мийку.
  • Встановлення важких гранітних, кам'яних, фаянсових, порцелянових і масивних металевих мийок проводити за допомогою напарника, щоб уникнути неприємних випадковостей, падіння і деформації мийки.
  • Затягувати кріплення слід тільки вручну, не застосовуючи шуруповерти, щоб уникнути перетяжки та деформації мийки або її розтріскування.

Відео

Даний відеоролик покаже процес монтажу миття під стільницю.

Ось ще один ролик про монтаж мийки.