Як встановити накопичувальний водонагрівач


Как установить накопительный водонагреватель

Перебої з гарячою водою, зазвичай припадають на літній час, змушують багатьох задуматися про придбання нагрівального бака, званого іноді бойлером. Всім тим, хто бажав би мати у своєму розпорядженні достатні обсяги нагрітої води, фахівці рекомендують купувати водонагрівач накопичувального типу, що забезпечує певний її запас на час прийняття ванних процедур. Перед його покупкою вам бажано ознайомитися з експлуатаційними характеристиками даного пристрою і розібратися в тому, як встановлюється накопичувальний водонагрівач.


Выбор накопительного бойлера

Крім того, вам слід визначитися з видом енергоносія, на якому буде працювати ваш бойлер, і вибрати відповідну модель пристрою. Якщо в квартиру проведена газова магістраль, то краще придбати модель, що працює на газу. При її відсутності розумніше буде купувати такий зразок накопичувального водонагрівача, в якому нагрівання води здійснюється спеціальними електричними приладами (Тенами).

Установка бойлера


Установка бойлера

Установка водонагрівача накопичувального типу передбачає проведення наступних операцій:

 • монтаж обладнання на місці його тимчасової установки;
 • підключення до водопостачання;
 • приєднання до джерела газу або до електричної мережі.

Бойлер встановлюється в приміщенні ванної кімнати поруч з центральним стояком, завдяки чому вдається досягти необхідного напору води, що надходить з магістралі. Кріпиться він, як правило, на капітальної стінці, яка здатна витримувати великі навантаження.

Зверніть увагу! Допускається монтаж бойлера і в просторі над туалетним бачком, якщо бойлер при цьому не створює додаткових незручностей.

Для проведення робіт, пов'язаних з установкою накопичувального водонагрівача, вам потрібно буде запастися наступним інструментом:

 • перфоратор (ударний дриль);
 • молоток;
 • рівень будь-якого класу;
 • паяльник для поліпропілену;
 • викрутка і плоскогубці.


Инструмент для установки бойлера

За допомогою металевої планки та набір кріпильних елементів, що входять в комплект пристрою, ви зможете закріпити бойлер на капітальній стіні в заздалегідь підготовленому для цього місці. Остаточне кріплення приладу на стінці провадиться лише після того, як ви виставите його точне положення по рівню.

Підключення до живильним систем

Даний етап складається з наступних дій.

З'єднання з водопровідної магістраллю

Так як установка накопичувального водонагрівача здійснюється в розріз водної магістралі, діаметр використовуваних у пристрої поліпропіленових труб повинен збігатися з аналогічним параметром самої водопровідної мережі, що дозволить вам обійтися без перехідників.


Подключение к водопроводной магистрали

Зверніть увагу! Від стояка з гарячою водою краще всього повністю відключитися. Ну а в разі короткочасного відключення води не зайвим буде переконатися в надійності вентиля, що перекриває її надходження.

Нижче наводиться порядок підключення пристрою до діючої системи водопостачання:

 • Приготуйте паяльник, який вам знадобиться для оформлення вузлів прийому холодної води і виведення окропу.
 • На вхідному відрізку труби врежьте вентиль (1), а потім встановіть спеціальний перехідник «пластик-гайка».
 • Слідом за цим монтується зворотний клапан (5), основне призначення якого полягає в тому, щоб перешкоджати витоку води з бака при високому тиску.
 • На виході з водонагрівача точно так само встановлюється вентиль (2), за допомогою якого ви будете перекривати надходження гарячої води (6 - кран для зливу води; 3 і 4 - відсікаючі вентилі водних магістралей).


Подключаем бойлер

Підключення до електромережі


Подключение к электросети

Потужні нагрівачі накопичувального типу підключаються до електромережі безпосередньо (без розетки) шляхом організації окремої лінії живлення з захисним автоматом.

Зверніть увагу! Оскільки екстрене відключення котла від мережі ви зможете виробляти лише з допомогою лінійного автомата - позиція установки останнього повинна розташовуватися неподалік від пристрою.

Для організації електричної «підводки»» можна використовувати кабелі ВВГ або NYM з характеристиками, відповідними потужності підключається нагрівача. Для найпоширеніших моделей побутових приладів цілком достатньо буде мідного кабелю NYM з перетином жили 2,5 мм 2.

Облаштування газової колонки

Підключити газ до накопичувального водонагрівача (від балона або газової магістралі) ви зможете лише за наявності дозволу, виданого місцевими органами газової інспекції. Запуск його в експлуатацію, а також ремонт і відключення може здійснюватися лише представниками служб, які мають правом на проведення подібних операцій.

Зверніть увагу! При запуску готової газової колонки в експлуатацію (при прийманні робіт) зверніть увагу на те, щоб в газовій «підводку» був встановлений ручний вентиль, що дозволяє перекривати подачу енергоносія.

Відео

Цей ролик покаже процес встановлення накопичувального бойлера від компанії "Ariston".