Як встановити піддон для душу

17.01.2021
5 166
Admin

Как установить поддон для душа

 1. Види піддонів
 2. Особливості монтажу
 3. Порядок монтажу підстави
 4. Рекомендації фахівців
 5. Відео

Кожен володар душової кабіни розраховує на те, що вона довгий час прослужить йому і що її експлуатація не викличе ніяких нарікань з боку членів його сім'ї. Виконання подібного побажання можливо лише за умови грамотного монтажу піддону, що входить до складу кабіни і надійного приєднання останнього до каналізації. У даній статті ви не тільки дізнаєтеся про те, як встановити піддон для душу, але ознайомитеся з особливостями монтажу різних моделей цього важливого атрибута ванної кімнати.

Види піддонів

Виды поддонов

Відомі конструкції піддонів для душу передбачають використання для їх виготовлення матеріалів наступного виду:

 • мармур і кераміка;
 • акрилові матеріали;
 • чавун;
 • звичайна сталь.

Найбільшою довговічністю і надійністю відрізняються, як відомо, мармурові вироби; правда, вони ж є і найдорожчими з усіх перерахованих. Незважаючи на свої прекрасні декоративні властивості, керамічні піддони також досить дорогі і, крім того, відрізняються підвищеною чутливістю до механічних навантажень.

Мраморный поддон для душа

При виборі відповідної моделі належну увагу слід приділити піддонів з акрилових матеріалів. Відомо, що вироби з акрилу під дією ваги зазвичай прогинаються, що є причиною застосування при їх монтажі спеціальних кріплень каркасного типу. Крім того, в комплект цих виробів входять чотири регульовані по висоті ніжки і відповідна арматура, що забезпечує правильність їх установки.

Акриловый поддон

У свою чергу піддони з чавуну і сталі слід відносити до розряду найбільш демократичних за ціною моделей, що відрізняються великим запасом міцності і довговічністю.

Особливості монтажу

Монтаж поддона

При самостійній установці душового піддону належну увагу слід приділяти вирівнюванню робочого положення його ніжок, виробленого шляхом зміни висоти останніх. Порядок складання піддону ви зможете знайти в інструкціях, які додаються до душових кабінок. У цьому документі наводяться вказівки з монтажу пластикового або металевого підстави, а також рекомендації щодо його приєднанню до каналізаційних труб.

Крім того, акрилові, так сталеві піддони можуть установлюватися на спеціальні пластикові опори або ж просто на цеглу.

З метою утеплення підстави піддону, а також для заповнення можливих пустот останні рекомендується ущільнювати з використанням монтажної піни. При цьому слід врахувати, що подібне ущільнення помітно ускладнить ситуацію при проведенні ремонтних або демонтажних робіт.

Для визначення правильності установки піддону, а також з метою виявлення можливих прогинів та інших недоліків, вам достатньо просто встати на нього з максимально можливою обережністю.

Порядок монтажу підстави

Установка поддона своими руками

Перед тим як встановити піддон для душу вам необхідно буде підготувати наступні матеріали й приналежності:

 • спеціальний склеювальний засіб і герметик (бажано на силіконовій основі);
 • стандартна стрічка ФУМ;
 • змішувач і сифон (якщо їх немає в комплекті).

Лента фум

Монтаж і вирівнювання піддонів, оснащених ніжками, здійснюється регулювання їх положення по висоті з наступною фіксацією стопорними болтами. Піддони без ніжок, що кріпляться на обраному підставі (спеціальні опори або цегли) і потім заливаються цементним розчином на висоті, трохи перевищує рівень стоку. Всі подальші операції слід проводити в такому порядку:

 • До стіни підстава піддону кріпиться за допомогою спеціального клею.
 • Для «замазування» утворився при кріпленні шва використовується силіконовий герметик.
 • Після цього ви можете під'єднати до зливного отвору каналізації наявний в комплекті змішувач («двійник»).

Порядок установки поддона

 • Місця з'єднання та кріплення всіх конструктивних елементів повинні бути надійно ущільнені за допомогою стрічки ФУМ.
 • Після закінчення цих процедур обов'язково перевірте герметичність всієї системи зливу, подавши в піддон воду з невеликим натиском.
 • При виявленні протікання проведіть додаткову герметизацію зчленувань.

Рекомендації фахівців

Безпосередньо перед установкою піддону уважно ознайомтеся з інструкцією і перевірте наявність всіх необхідних комплектуючих (змішувача та сифона). У тому випадку, якщо ви вибрали модель піддона, основу якого піднесено над рівнем підлоги - обов'язково зробіть додаткову сходинку для зручності підйому на нього.

Рекомендации по установке поддона

Особливу увагу при монтажі піддону слід звернути на правильність виставлення рівня його заснування по відношенню до стічні отвори каналізації. Невиконання цієї умови може призвести до порушення стічного режиму. З іншого боку, із-за неправильної установки підстави порушується рівновага всієї конструкції в цілому, що може викликати поступове її руйнування.

Відео

Даний сюжет покаже вам процес монтажу піддону для душу.

Читайте також: