Як встановити підвіконня на балконі своїми руками

Как установить подоконник на балконе

Ви щасливий власник великого просторого балкона і бажаєте перетворити його в комфортну зону відпочинку, а це можливо лише при виконанні робіт по утепленню та сучасному декорування. Одним з елементів комфортності є якісний гарний підвіконня, повністю обрамляє встановлені великі віконні прорізи по зовнішній стороні балкона. Підвіконня бувають з різних матеріалів, і ми сьогодні розповімо, як встановити підвіконня на балконі своїми руками не тільки звичайної прямокутної форми, але і різних незвичних конфігурацій.

Особливий інтерес викликають підвіконня з штучного каменю, в складі якого є володіє чудовими якостями акрилова смола. Вироби з цього матеріалу відрізняються особливою міцністю і експлуатаційної довговічністю. Штучного каменю можна надати різні химерні форми.

Переваги матеріалу

Преимущества подоконника из искусственного камня

Для жінки важливо, щоб за підвіконнями легко було доглядати, а рівна гладка поверхня штучного каменю сприяє цьому як не можна краще. Вироби відмінно пристосовані до різких перепадів температур і абсолютно не змінюють свою форму навіть при тривалій експлуатації.

Подоконник из искусственного камня

Ціновий рівень на штучний камінь відносно невисокий, а підвіконня красивою креативної форми можна замовити в майстерні. Для цього достатньо заміряйте необхідну довжину підвіконня і створити креслення майбутньої конструкції з вказівкою всіх розмірів, кутів вигину і точної промальовуванням бажаної форми. Підвіконня з штучного каменю робляться цільними.

Самостійний монтаж

Бажаючи зробити підвіконня своїми руками, розбийте дії на три основних етапи:

  1. Точний вимір майбутньої конструкції.
  2. Ескіз та замовлення вироби в майстерні.
  3. Установка підвіконня.

Якщо у вас балкон не має звичайну - прямокутну форму, а побудований у формі півкола, частини еліпса або багатокутника, зробити самостійно точні виміри не вийде. Вихід із ситуації - викликати замірника на будинок.

Монтаж подоконника

Спочатку необхідно зробити ескіз майбутнього підвіконня, щоб усунути всі недоліки конструкції. Коли ескіз буде точно підігнаний під ваші вимоги, можна замовляти майстрам вирізку цілісного підвіконня з штучного каменю.

Настає найвідповідальніший момент - установка підвіконня. Коли представники майстерні привезуть готовий виріб, необхідно встановити відповідність підвіконня з штучного каменю державним якісним стандартам і виконаному ескізу.

Розпочати підготовку ніші. З особливою ретельністю очистити поверхню, щоб при використанні клею отримати хороше зчеплення матеріалів. Для встановлення акрилового підвіконня необхідно використовувати ребра жорсткості. Їх приклеїти поперек довжини віконного отвору з відступом 10 см і стикувальні шви залити монтажною піною. Виріб зі штучного каменю можна встановлювати на попередньо виконану стяжкою з бетону.

Зверніть увагу! Рівень підвіконня роблять вище рівня стяжки мінімум на 10 мм. Шов між віконним прорізом і підвіконням з каменю повинен бути мінімальним.

Зробити пробну встановлення підвіконня. Виявлені похибки необхідно усунути і доопрацювати, щоб чистова установка вийшла ідеальною. Зазвичай віконні прорізи на балконі більше стандартних, що потребує додаткової підготовки.

Установка подоконника в нишу

Зняти підвіконня і для подальшого закріплення нанести грунтовку.

Зверніть увагу! Для штучного каменю не можна використовувати цементно-полімерний клей.

Вага штучного каменю більше, ніж вага пластику і менше ваги натурального матеріалу, що вимагає ретельного дотримання пропорцій клею, що наноситься. Встановити підвіконня і залишити мінімум на добу.

Є інші способи установки підвіконня на балконі і про них теж треба поговорити. Одним з легких способів установки вважається монтаж з використанням кронштейнів і саморізів. В рамі вікна просвердлити отвори, через які при кріпиться конструкція підвіконня. Для обробки стикувальних швів використовувати силіконовий герметик, а для регулювання жорсткості - прокладки та заливку монтажної піни.

Установка на кронштейн

Кріплення підвіконня на кронштейнах у споживачів користується великою популярністю. Кріпити кронштейни через кожні 25 см. Для їх кріплення до подставочному профілю застосувати саморізи. Коли процес завершено, покладіть зверху підвіконня і акуратно заведіть за раму. Пролунав характерне клацання повідомить вам про міцному з'єднанні. Для з'єднання вироби з рамою використовувати спеціальні шурупи.

Є ще один метод - монтаж на металеві скоби. Їх треба прикрутити саморізами до віконного профілю. У утворився між рамою і скобою паз встановити підвіконня.

Використовуйте будь-який з представлених методів кріплення підвіконня. Ваша мета - встановити підвіконня на балконі своїми руками якісно і надійно. Акуратний практичний підвіконня на балконі з штучного каменю стане прикрасою інтер'єру вашого житла, а обтічні форми без гострих кутів допоможуть маленьким дітям уникнути травм.

Відео

Цей ролик також дасть вам кілька корисних рекомендацій по установці підвіконня на балконі.