Як встановити підрозетник

Как установить подрозетник

Багато кваліфіковані майстри стверджують, що сьогодні недостатньо знати, як закріпити підрозетники. Слід дуже ретельно підготуватися не тільки до проведення робіт, але і детально підійти до закупівлі матеріалів та їх вибором. При проведенні ремонтних робіт або зміну дизайну приміщень часто доводиться міняти місце розташування розеток і вимикачів, або заново прокладати електричні комунікації.


Назначение подрозетников

Монтаж електротехнічних виробів здійснюється після установки підрозетників, - спеціального обладнання, яке є основою для ефективного використання і більш якісного кріплення вимикачів і розеток. До того ж, таке обладнання дозволяє в подальшому легко і швидко змінювати будь-які види виробів на нові, знімаючи поламані і вийшли з ладу.

Підготовчі роботи


Виды подрозетников

Перед тим як встановити підрозетники, слід уважно проаналізувати конструкцію стін або перегородок, уточнити тип вмонтовуваних виробів і умови експлуатації приміщення. Підрозетник - це невелика ємність, яка використовується для полегшення монтажу і демонтажу різних видів розеток і вимикачів. Сучасні вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують великий вибір різних електротехнічних виробів, під кожен з яких підходить окремий тип підрозетника. Підбір виробів відбувається з урахуванням наступних факторів:

  • Розмір. Підрозетник випускається з різним внутрішнім діаметром і глибиною. Найчастіше діаметр виробів пропонується двох типорозмірів: 60 і 68 мм Як правило, мінімальна глибина виробу - 25 мм. Пропонуються форми і з більшою глибиною.
  • Матеріал виготовлення. Якщо ще десять років тому підрозетники випускалися зі спеціального технічного пластику і навіть з дерева, то в даний час найбільшою популярністю користуються вироби з високоякісного поліпропілену. Ємності з нього значно дешевше інших аналогів, зручніше в установці і надійніше в експлуатації.


Подрозетники

  • Форма підрозетника. Сьогодні вироби виробляються в декількох формах: традиційні круглы, більш рідкісні прямокутні і квадратні. Найбільшою популярністю користуються круглі підрозетники, які використовуються для установки в стіни, перегородки різної конструкції і декоративні гіпсокартонні системи.
Зверніть увагу! Для монтажу в конструкції з гіпсокартону рекомендується купувати спеціальні вироби, які оснащені особливими кріпильними елементами. З їх допомогою фіксація підрозетників відбувається швидко і легко.

Крім стандартних типорозмірів при підборі виробів слід звернути увагу на міжосьова відстань, особливо при блочному монтажі одночасно декількох видів обладнання. Блокова установка електротехнічних елементів передбачає використання підрозетників одного діаметра.

Монтаж підрозетника


Монтаж подрозетника

Монтаж підрозетників здається тільки на перший погляд легкою роботою, що не вимагає особливого уміння і підготовки. Однак слід пам'ятати, що від правильної установки з дотриманням всіх правил і інструкцій в подальшому буде залежати простота кріплення вимикачів і розеток, а також довговічність і зручність їх подальшого використання. Місця розташування розеток і вимикачів, а також загальне число підрозетників визначаються заздалегідь, з допомогою спеціально розроблених креслень і проектів.


Этапы монтажа

На початковому етапі в цегляних або залізобетонних стінах слід за допомогою перфоратора і спеціальної насадки підготувати отвори певного діаметру. Для отримання ідеально рівних отворів і швидкого проведення робіт застосовують коронки для підрозетників з високоміцним алмазним напиленням. Спочатку в стіні або перегородці висвердлюють неглибокий контур майбутнього отвору, а потім за допомогою спеціальної піки, яка насаджується на перфоратор, видовбують в собі зайвий матеріал. Слід пам'ятати, що в конструкції із залізобетону можуть зустрічатися при проведенні демонтажних робіт прути сталевої арматури. Їх слід зрізати за допомогою болгарки.

Зверніть увагу! Далеко не у кожного майстра, а тим більше звичайного власника квартири, який хоче встановити в ході проведення ремонтних робіт підрозетники, є в арсеналі такий дорогий електроінструмент, перфоратор або болгарка. Значно легше і швидше взяти це обладнання в короткочасну оренду на 1-2 дня, ніж робити отвори вручну за допомогою підручних інструментів.

В підготовлені отвори підрозетники встановлюють на рівні з площиною стіни таким чином, щоб вони не виступали з неї, і не тонули в ній. Контролюється процес монтажу будівельним рівнем або спеціальної будівельної лінійкою. Фіксують підрозетники з допомогою особливого складу або звичайного алебастру.

Відео

У цьому ролику показаний процес встановлення підрозетників.