Як встановити радіатор опалення

17.01.2021
3 044
Admin

Как установить радиатор отопления

 1. Способи кріплення радіаторів
 2. Правила монтажу
 3. Кілька важливих рад
 4. Схеми, які можуть вам допомогти
 5. Відео

З заміною опалювальних батарей найчастіше доводиться стикатися в процесі капітального ремонту. Їх черга настає після монтажу вікон і підвіконь і оскільки ця робота вимагає відповідального підходу, вам необхідно розібратися в тому, як встановити радіатор опалення своїми руками, щоб уникнути помилок. Наведена нижче інформація допоможе вам у цьому.

Способи кріплення радіаторів

Способы крепления радиаторов

Як правило, батареї монтують під вікнами, але іноді їх встановлення потрібно на стінах в кутових кімнатах, або в передпокої біля входу. Для їх кріплення використовуються стійки або кронштейни, зафіксовані на поверхні стіни.

Кронштейн для крепления радиатора

З одного або двох сторін, а також знизу до батареї підводять труби. І якщо у вашому випадку передбачена одностороння підводка труб, необхідно розрахувати кількість секцій, в іншому випадку половина радіатора залишиться холодною. Якщо циркуляція води відбувається природним шляхом, то рекомендована кількість секції не повинна превышать12, в той час як штучна циркуляція дозволяє встановлювати до 24.

Правила монтажу

Правила монтажа радиатора

Якщо ви плануєте нарощування більшого числа секцій, варто подбати про різнобічної підводку труб до опалювальних приладів. Займаючись встановленням радіатора і розрахунком кількості секцій, необхідно взяти до уваги пропускну здатність труб, яка визначається коефіцієнтом шорсткостей і внутрішнім діаметром вироби.

Для правильного монтажу опалювальної системи, яка забезпечить максимальну теплову віддачу, необхідно слідувати деяким правилам з розрахунку оптимального відстані:

 • Відстань від низу батареї до підлоги повинна бути близько 10 см, таким чином, вам буде зручно забиратися під нею.
 • Проміжок між стіною і радіатором - до 5 см, в іншому випадку буде відбуватися обігрів стіни, а не приміщення.
 • Від підвіконня до радіатора - 10 див.

Советы по установке батареи

Щоб мати можливість регулювання теплової віддачі опалювальної батареї вручну або автоматично, доцільно подбати про встановлення терморегулюючої арматури. Якщо раптом станеться витік, або інша аварійна ситуація арматура дозволить вимкнути опалювальну систему автономно.

Термостатический клапан

Автоматичне регулювання опалювальної системи відбуваються завдяки установці термостатичних клапанів безпосередньо на вентиль.

Якщо монтаж клапанів передбачається на систему опалення з однією трубою, потрібно переконатися, що дві труби мають між собою перемички. Якщо таких немає, установка термоголовок неприпустима.

Крім всіх перерахованих вище елементів радіатор оснащений краном Маєвського. Він необхідний для видалення повітря з батареї і всієї опалювальної системи. Дану процедуру необхідно проводити з початком опалювального сезону і періодично під час використання приладів для обігріву.

Радиатор у деревянной стены

Етапи монтажу опалювального радіатора:

 • Нанесіть розмітку на поверхню стіни для майбутніх кронштейнів, після чого закріпіть їх.
 • Поставте на батарею кран Маєвського разом з заглушкою і регулюючою арматурою (при необхідності).
 • Використовуючи рівень, закріпіть радіатор на кронштейнах.
 • Останнім етапом стане з'єднання батареї з трубами опалювальної системи.

Установка крана Маевского

Після того, як всі роботи будуть завершені, необхідно провести пробний запуск, для того, щоб переконатися у безперебійної та злагодженій роботі заміненої або вперше встановленої батареї. Якщо ви не володієте необхідними сантехнічними навичками, варто звернутися за допомогою до фахівців, інакше висока вірогідність подальшого розриву труби з усіма витікаючими наслідками.

Кілька важливих рад

Для підвищення теплової віддачі, а також для безперешкодного функціонування термоклапанов варто відмовитися від декоративних решіток на радіатор, а також близькою розстановки меблів і важких портьєр, які будуть розташовуватися поверх батареї.

При виборі радіаторів необхідно пам'ятати про максимальну температуру носія в централізованій системі, яка становить близько 105 градусів. Що стосується багатоквартирного будинку, то тут рівень дорівнює приблизно 10 атмосферам.

Установка биметаллического радиатора

З урахуванням того, що на опалювальну систему виявляються гідравлічні удари під час початку опалювального періоду, варто віддати перевагу біметалічним радіаторів, або тим, робочий тиск у яких становить від 16 атм. Що стосується сталевих панельних батарей, то вони найкраще підходять для монтажу в приватних будинках.

Вам потрібно знати, що заявлена потужність батареї може бути вище, ніж вона є насправді, оскільки залежить від декількох додаткових факторів.

В принципі це все основні моменти, які вам необхідно знати при спробі монтажу або заміни опалювального радіатора. Але в будь-якому випадку цей процес краще довірити професіоналам.

Схеми, які можуть вам допомогти

Теплопотери при установке

Схема подключения радиатора

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет про встановлення радіатора.

Читайте також: