Як встановити розсувні двері

17.01.2021
2 103
Admin

Как установить распашные двери

  1. Монтаж дверей
  2. Регулювання висоти дверного полотна

Розсувні двері - це, мабуть, найпоширеніший вид дверей. Одностулкові або двостулкові, прямокутні або арочні, вхідні або міжкімнатні - такі двері зустрічаються повсюдно.

Залежно від того, в який бік двері розкриваються, вони можуть бути правостороннім або лівобічними. Визначити це дуже просто - достатньо встати з тієї сторони, у яку двері розкриваються - у правобічної двері петлі (навіси) знаходяться праворуч, а у лівобічною - зліва. Двері ж з хитним полотном можуть розчинятися у обидві сторони, для них використовуються спеціальні петлі. На міжкімнатні двері зазвичай встановлюється по дві петлі, а на вхідні - по три, оскільки вони важче.

При покупці треба обов'язково враховувати ці особливості. Загальноприйнято, що міжкімнатні двері розкриваються в бік виходу з приміщення назовні.

Як правило, продаж дверей надходять вже з врізаними ручками, замком, завісами і готової коробкою. Наличники, підготовлені до монтажу, мають зріз під кутом 45°. Стандартна висота дверей - 1981 мм, а стандартною шириною вважаються 610, 686 та 762 мм, але на замовлення можна зробити двері будь-якого розміру.

Монтаж дверей

Монтаж двери

Ви позбавите себе від непотрібних проблем, якщо підберете двері, коробка якої як можна більше відповідає розмірам дверного отвору.

Якщо в отворі ще встановлена стара двері, то після зняття її з петель за допомогою ручної циркулярної пилки або лобзика можна розрізати обв'язки коробки посередині. Тоді демонтувати двері і звільнити дверний проріз не складе праці.

Установка розкривних дверей може проводитися як з використанням заставних, так і без них. Як закладних використовуються дерев'яні соснові бруси, які за допомогою шурупів зміцнюються в торцевій частині прорізу. При використанні заставних набагато простіше зробити кріплення коробки і наличників, оскільки закріплюють їх шурупи вгвинчуються безпосередньо в заставні, а не в стіну.

Якщо петлі не встановлені, то для них за допомогою стамески на відстані 20 см від краю на торці дверей і на коробці вирізаються спеціальні поглиблення, рівні по площі навісу петлі. У заглиблення вставляються навіси петель і закріплюються за допомогою спеціальних шурупів - саморізів.

Найбільш простий і зручний спосіб монтажу - це зібрати коробку і навісити на неї двері, на підлозі, а потім вже все відразу встановлювати в дверному отворі. Попередньо встановивши двері в отворі, тимчасово закріпивши її за допомогою дерев'яних скошених клинів, необхідно точно відрегулювати її перпендикулярність до підлоги. Правильно встановлена двері у відкритому стані залишається нерухомою, вона не повинна мимоволі закриватися або відкриватися. Використання рівня або схилу не завжди дозволяє правильно це зробити через нерівності стін, особливо в старих приміщеннях.

Тільки після регулювання нахилу можна закріплювати двері в отворі. За допомогою шурупів-саморізів коробка прикріплюється до закладних, а в разі їх відсутності - до торцях дверного отвору.

Інший спосіб - як встановити розсувні двері - це навісити двері на бічні обв'язки коробки і, встановивши їх за допомогою рівня строго перпендикулярно до підлоги, прикріпити до закладних, а потім вже встановлювати верхню планку коробки.

Наявні зазори між стіною і коробкою заповнюються монтажною піною. Не маючи професійних навичок використання піни, до її висихання коробку краще вставити розпірки, так як зайва піна може деформувати коробку, і двері не буде добре закриватися. Після повного висихання надлишки піни зрізаються спеціальним ножем з висувним лезом.

Тільки після цього прикріплюються наличники. Першим встановлюється верхній наличник. Після перевірки рівнем на горизонтальність, його закріплюють на стіні, починаючи з відстані від кута 75 мм. Бічні планки лиштв прикріплюють починаючи зверху, правильно відрегулювати стик з верхньою планкою. Для кріплення можна використовувати як саморізи, так і спеціальний клей типу ПВА.

Установка дверей в новому будівництві проводиться після того, як повністю висохне штукатурка, але до того, як виготовлений підлогу і встановлені плінтуси.

Регулювання висоти дверного полотна

Регулировка высоты двери

Коробки сучасних міжкімнатних дверей найчастіше виготовляються без нижньої обв'язки - тобто без порога. Тому при установці дверей потрібно враховувати, чи під дверима килимове покриття, і, відповідно, передбачити місце для нього.

У разі, коли двері вже встановлена, а килим під нею не поміщається, є простий вихід - помістити шайби між навісами роз'ємних петель, змастити їх маслом. Це дасть можливість підняти двері на кілька міліметрів.

Двері, виготовлені з масивного дерева, можна просто підрізати знизу. Найкраще це робити, підклавши із зворотного боку полотна дошку - тоді відпив буде не тільки рівною, але і без задирок.

Читайте також: