Як встановити розширювальний бак для опалення


Как установить расширительный бак

У цій статті ми спробуємо розібратися в тому, як встановлюється розширювальний бак для опалення, а також познайомимося з різними варіантами його монтажу в системах відкритого та закритого типу.

Необхідність введення у загальну схему опалення спеціальній ємності для збору надлишків теплоносія пояснюється причинами чисто фізичного характеру. Справа в тому, що при підвищенні температури циркулюючої в системі рідини відбувається збільшення її початкового об'єму.

Зверніть увагу! Оскільки всі елементи опалювальної системи мають жорстку структуру, то при збільшенні обсягу тиск теплоносія в системі помітно підвищується і може призвести до аварійної ситуації (до розриву сегмента батареї, наприклад).

Доведено, що найбільш ефективним вирішенням цієї проблеми є введення в опалювальний контур порожнього резервуара, службовця для прийняття надлишків теплоносія при його розширенні і дозволяє виключити утворення так званих «пробок» в системі.

Пристрій розширювального бачка


Устройство расширительного бачка

Чисто зовні бачок для розширення рідини, що встановлюється в системах відкритого типу, являє собою ємність з нержавіючої сталі з отвором у верхній частині різьбовим з'єднувачем на днище. Отвір з кришкою необхідно для заливки води, що випаровується в процесі експлуатації системи. Різьбове з'єднання використовується для підключення ємності в контур опалювальної системи.


Расширительный бак в разрезе

Розширювальні бачки для систем закритого типу виконуються у вигляді герметичній капсули, яка розділяється за допомогою гумової мембрани на дві не сполучені між собою частини. З одного боку в капсулі є невеликий отвір, через яке в ємність надходить повітря. З іншого боку бачок обладнаний спеціальним різьбовим з'єднувачем, що служить для підключення до опалювального контуру.


Принцип работы расширительного бака

Принцип роботи бачка закритого типу досить простий. Теплоносій при нагріванні збільшується в обсязі і розтягує мембранну перегородку, витісняючи частина повітря з іншої половини ємності. Завдяки обмеженою еластичності мембраною перегородки тиск у системі може збільшуватися до якогось граничного значення, але не вище. При охолодженні теплоносія частина розширеної рідини під дією пружної мембрани повертається назад в систему.

Встановлення бачків відкритого та закритого типу


Установка бачков

Розширювачі відкритого типу встановлюються, як правило, у найвищій точці водяного контуру опалення. Іноді бачок для розширення встановлюється на горищі і зістикується в повітряній своєї частини прямо з відвідної трубою пічної системи опалення будинку.

Бачки закритого типу можуть встановлюватися в контурі опалення з примусовою циркуляцією практично в будь-якій точці, за винятком лише одного місця.

Зверніть увагу! Не дозволяється проводити врізання розширювального бачка безпосередньо відразу за циркуляційним насосом. Виконання вказаної умови дозволить вам уникнути небажаних стрибків тиску носія в системі.


Схема установки бака

По своїй конструкції бачки мембранного типу істотно відрізняються від аналогічних розширювальних ємностей, що використовуються у відкритих системах опалення. При цьому отвір, через який теплоносій надходить у мембранне відділення бачка, розташовується, як правило, зверху. Завдяки такій орієнтації вхідного каналу в процесі експлуатації системи повітря повністю видаляється з акумулятора, розширювального бачка, використовуваного для прийому рідини. Що стосується мінімальних габаритів і ємності баків, що використовуються в закритих системах, - цей показник повинен складати приблизно 1/10 від об'єму всього теплоносія.

Зверніть увагу! Фахівці рекомендують врізати розширювальний бачок для закритих систем на відрізку трубопроводу з мінімальним тиском теплоносія (найчастіше таким ділянкою є зворотний канал трубопроводу).

Місце установки розширює ємності вибирається з тим розрахунком, щоб вона не заважала мешканцям будинку, тобто розташовувалася на підлозі в кутовий зоні приміщення або біля стіни.

Загальні рекомендації по монтажу бачка


Советы по монтажу бака

Перед тим як встановити розширювальний бак для опалення в контур системи опалення, необхідно буде виконати наступні операції:

  1. В першу чергу слід відключити опалювальний котел від джерела електричного або газового обігріву.
  2. Після цього ви можете перекрити кран подачі теплоносія в бак.
  3. У висновку необхідно злити всю, що залишається воду з опалювального контуру.

Для приєднання бачка до опалювальної системи з поліпропіленових труб необхідно буде використовувати електричне паяльне пристрій, а також набір спеціальних фітингів і перехідників.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про встановлення розширювального бака.