Як встановити стовпи для паркану


Как установить столбы для забора

Паркан, який огороджує територію приватного будинку, дає відчуття надійності і безпеки для господаря. Матеріали для огорожі вибираються виходячи зі смакових уподобань, але в будь-якому випадку для його пристрою потрібні опорні стовпи.

Насамперед потрібно з'ясувати, як встановити стовпи для паркану, якими бувають їх різновиди та функціональність.

Дерев'яні стовпи


Деревянные столбы

Дерев'яні стовпи є досить затребуваними, оскільки дозволяють займатися монтажними роботами без помічника.

Зверніть увагу! Дерев'яні стовпи відрізняються коротким експлуатаційним терміном, тому необхідно подбати про якісній обробці та ізоляції частини, що знаходиться під землею.

Способи захисту деревини

На сьогоднішній день у продажу є спеціальний препарат для обробки дерева під назвою «Гладіатор-3». Виробники гарантують термін служби оброблених виробів до 40 років. На жаль, цю інформацію неможливо перевірити через новизни препарату, однак відгуки про нього переважно позитивні.


Средства для защиты древесины

Народні умільці пропонують наступний спосіб захисту деревини: необхідно підпалити нижню частину стовпа, а коли вона обвуглиться і буде ще гарячою її варто просочити смолою. Таким чином, дерево повністю просочиться і знайде захисні властивості. Більш сучасний аналог смоли - суміш бітуму з соляркою.


Монтаж в анкер

Найбільш ефективним з усіх вищеописаних способів захисту є той, при якому дерев'яний стовп для забору встановлюють на анкер або милицю. У цьому випадку опора уникає контакту з грунтом, а відповідно, служить набагато довше.

Металеві стовпи


Металлические столбы

Опори для огорожі з металу користуються попитом у професійних будівельників, оскільки вони характеризуються довговічністю, надійністю і простотою установки. Крім того на них можна закріпити будь-які деталі з допомогою зварювання, а відповідно і створити різноманітний дизайн. Можуть використовуватися як квадратні, так і круглі труби, однак перед монтажем їх необхідно обробити засобом проти корозії.


Способы установки металлических столбов

Варіанти кріплення металевих опор:

 • Стовп для забору забивають в землю за допомогою розташованої в ньому направляючої. Для цього способу монтажу потрібно напарник, оскільки в процесі забивання необхідно ретельно контролювати вертикальність труби.
 • Необхідно пробурити невелику щілину в землі, після чого встановити в неї стовп і ретельно утрамбувати грунт. Цей варіант підходить для огорож, що мають невелику масу.

Значно полегшують монтаж металевих стовпів гвинтові палі, які не бояться пухкого складного грунту.

Цегляні стовпи


Кирпичные столбы

Опори для забору, виготовлені з цегли, мають високі показники міцності і надійності і до того ж виглядають дуже красиво. Однак при їх монтажі необхідно дотримуватися певні умови:

 • Оскільки цегляні стовпи для паркану мають велику масу, для їх спорудження необхідний ґрунтовний фундамент.
 • Щоб захистити кладку від впливу опадів та надати стовпа завершений вигляд, його потрібно оснастити ковпаком з металу або бетону.


Металлическая ось

Для зведення цегельного стовпа використовується металевий стовп в якості осі.

Бетонні стовпи


Бетонные столбы

Опори з бетону застосовуються для пристрою великих і важких огорож. Проте в приватному будівництві вони використовуються нечасто, оскільки їх вартість разом з доставкою дуже висока.

Якщо ж забудовник самостійно відливає дані стовпи для паркану, то вони виправдовують всі зусилля і витрати, будучи при цьому дуже міцними. Головне дотримуватися технологію виробництва.

Правила встановлення стовпів


Правила установки столбов

Нижчеописані правила використовуються при монтажі будь-яких стовпів, незалежно від матеріалу виготовлення:

 • Перш ніж приступити до процесу установки, зробіть розмітку крайніх опор, після чого між ними натягніть товсту нитку і відмітьте верхню точку. Якщо потрібно, то також відзначте середину і низ майбутнього огорожі.
 • Виміряйте відстань між стовпами і намітьте розташування інших опор, відштовхуючись від розміру матеріалу, що використовується для зведення паркану. В намічені місця вбийте кілки. Оптимальний проміжок між опорами становить 1,5-2 метри.
 • По висоті опорні стовпи для паркану повинні перевищувати висоту майбутньої конструкції на кілька сантиметрів.
 • Для надійності паркану при наявності непухкого, піщаного або скельного грунту, стовп повинен бути закопаний в землю на глибину, що дорівнює ½ висоти огорожі.
 • Якщо ви маєте справу з спучуючих грунтом, стовп повинен розташовуватися над рівнем його промерзання з додатковим дренуванням.
 • Щоб стовп стояв як можна надійніше, його нижній кінець можна розширити за допомогою хрестовини, профілю або іншого пристосування, виходячи з матеріалу опори.
 • У місцях розташування майбутніх стовпів необхідно викопати яму необхідного розміру, встановити опору суворо вертикально і забетонувати отвір.

Ось і всі основні правила, які допоможуть вам уникнути помилок при установці стовпів з різних матеріалів для виготовлення огорожі.

Відео

Ось ще один відеоматеріал, присвячений установці стовпів.