Як встановити стільницю на кухні


Как установить столешницу на кухне

Зазвичай, якщо ви купуєте кухонний гарнітур, думати про те, як встановити стільницю на кухні не доводиться, так як ця частина роботи теж виконується робітниками, збирають вам меблі в даному приміщенні. Але іноді виникають ситуації, коли встановлювати стільницю на місце доводиться самостійно.

Матеріал стільниці

Вибираючи матеріал для своєї стільниці, вам доведеться заглибитися в досить великий перелік варіантів:

 • ДСП (або МДФ) з наклеєним верхнім пластиковим покриттям - ці стільниці мають не дуже високу вартість, проте досить практичні і дуже різноманітні в забарвленні;


Столешница из ДСП

 • штучний камінь - більш дорогий матеріал, який компенсує різницю витрат по своїй вартості (по відношенню до першого виду матеріалу для стільниць) стійкістю до дії води і температур, довговічність, великим вибором кольорів, відсутністю деформацій і легкістю догляду за ним;


Столешница из искусственного камня

 • скло, дерево, натуральний камінь, облицьовані керамічною плиткою - ці види матеріалів для стільниці найчастіше використовуються в ексклюзивних моделях, так як вимагають спеціальної обробки (для поліпшення своїх характеристик).


Столешница из стекла

Кожен з перерахованих вище матеріалів, в принципі, повністю відповідає тим вимогам, які господині пред'являють до кухонних стільниць. Однак не варто думати, що вибравши щось дороге, ви на найближчі чверть століття (або більше) зніміть це питання з порядку денного. Звичайно, якщо стільниця має на своїй поверхні пластиковий шар, прослужить вона на кілька років менше, ніж його аналог з штучного каменю.

Зверніть увагу! Стільниця на вашій кухні існує не сама по собі, а в якості завершення кухонного гарнітура, який може прийти в непридатність (або просто набриднути вам) набагато раніше за неї.

Пропонуємо вам ознайомитися з відео, яке допоможе вибрати стільницю.

Вибір розміру

Розмір стільниці залежить від ширини і глибини шаф і стійок, на які вона буде спиратися.

Зверніть увагу! Якщо ви вирішили замовити собі кухонні меблі в одного виробника, а стільницю - у іншого, не купуйте її, поки працівники з першої компанії не зберуть у вас на кухні свою меблі.

Це можна, звичайно, зробити і самому, але завжди існує ймовірність, що у кухонного гарнітура виявляться якісь недоліки та довести необхідність їх безкоштовного усунення після самостійної збірки стане набагато важче.


Определение размера столешницы

Після того, як нижня частина кухонного гарнітура буде встановлена на його місці, викликайте фахівців, щоб вони зробили виміри для вашої стільниці. Тут потрібна особлива точність, тому самому цю процедуру здійснювати теж не рекомендується, так як встановити стільницю на кухні якісно і красиво при неправильно виконаних попередніх вимірах просто не вийде (а витрачені гроші вам в цьому випадку ніхто не поверне).

Стільницю, виконану під замовлення за розмірами, встановлювати повинні теж робітники фірми-виробника. Роботи виконуються, як кажуть, «під ключ».

Однак якщо ви вирішили підібрати і встановити стільницю самостійно обирати вам, швидше за все, доведеться з вже готових стільниць, що випускаються під певні розміри кухонних шафок.

Кромка

При обрізанні стільниці (при її установці на місце) з фасадної сторони на зріз необхідно буде наклеювати спеціальну крайку (стрічку з того ж матеріалу, що і верхній шар стільниці). І зробити це в домашніх умовах досить складно, не маючи певних навичок у такій роботі. Тому вибираючи форму кухонного гарнітура для самостійно встановлюється стільниці, краще утриматися від закруглених поверхонь.

Установка стільниці


Установка столешницы

Отже, як встановити стільницю на кухні самостійно?

 • Підготуйте основу стільниці (кухонні шафки), перевіривши горизонтальність їх поверхні і вертикальність установки, і закривши фасади поліетиленовою плівкою.
 • Наступний крок - розкрій стільниці. Якщо ваш кухонний гарнітур має Г-подібну форму, стикувати дві частини стільниці краще під прямим кутом. І не забудьте про місце для мийки та варильної панелі: для цього олівцем відзначте розміри вирізуваного отвору, а потім за допомогою дискової пилки акуратно проріжте потрібні лінії. Розрізання стільниці, також як і вирізання отвору під мийку, зажадає від вас певних навичок, так як зрізи повинні бути абсолютно рівними.


Раскрой столешницы

 • Укладіть стільницю на місце.
 • Проклейте алюмінієвої відображає стрічкою периметр вирізаних отворів.
 • Шов у місці з'єднання двох частин стільниці необхідно промазати спеціальним клеєм-герметиком, а потім максимально притягнути обидві частини один до одного. Якщо ваша стільниця зроблена з натурального каменю, після висихання стику його поверхню необхідно відшліфувати. Для стільниць з ДСП і МДФ (з верхнім шаром пластику) шов можна закрити зверху спеціальними алюмінієвими планками.
 • Прикріпіть стільницю до кухонних шафок з допомогою спеціальних куточків і саморізів.
 • Для закріплення пристінкового бортика використовуйте клей або силіконовий герметик.
 • Встановіть на постійне місце мийку і варильну панель.