Як встановити унітаз своїми руками


Как установить унитаз своими руками

Перед тим, як встановити унітаз своїми руками, необхідно його правильно вибрати. Для типових квартир підходить унітаз-компакт вітчизняного або імпортного виробництва. Однак краще купувати виріб, схожа на попередню модель Вашого унітазу або з аналогічною системою кріплення.

Монтаж унітазів всіх типів відрізняється. Основні відмінності зазвичай складаються в підключенні до приладу додаткових функцій і встановлення спеціального автоматичного устаткування. Сучасні унітази з різними функціями супроводжують докладними інструкціями, як мінімум на десяти мовах, і російською в тому числі. Навіть звичайні моделі унітазів мають докладну інструкцію по збірці.

Попередньо огляньте свій старий унітаз, зверніть увагу на кілька важливих моментів:

 • Кут випуску. Є унітази з прямим випуском, косим і в підлогу. Заміряйте висоту випуску від поверхні підлоги. При розбіжності вибраної моделі можна придбати до унітазу перехідну зливну гофру.
 • Підводка води. Традиційно до бачка унітазу бічна або нижня підводка на гнучкому шланзі. При виборі нової моделі унітазу необхідно врахувати довжину підводки води. Рекомендується заздалегідь придбати нову підводку для води у вигляді гнучкого шланга.
 • Метод кріплення унітазу до підлоги. Якщо старий унітаз стоїть на підлозі і закріплений двома болтами за допомогою пластикових дюбелів - придбайте для кріплення ще один комплект. Буває унітаз зацементований до поверхні підлоги, тоді доведеться розбити стяжку до появи дерев'яної вставки.
 • Перед тим як встановити унітаз самостійно, проконтролюйте, яким чином в квартирі перекривається підведення води до бачка - локально або загального стояка. У другому випадку необхідно домовитися з диспетчерською та місцевими сантехніками. Проаналізуйте також стан водопровідних і каналізаційних труб у квартирі, може бути варто в місцях з'єднання поміняти заодно і їх. Тоді тим більше Вам, для виключення води по стояку знадобляться відповідальні сантехніки.

Основний перелік інструментів та матеріалів для встановлення унітазу:

 • Дриль зі свердлом діаметром 10.
 • Молоток.
 • Розвідний ключ.
 • Два ключі гайкові ключі для складання бочка.
 • Силіконовий герметик.

Підготовчі роботи з демонтажу старого унітазу


Демонтаж старого унитаза

 1. Зливається вода з бачка.
 2. Від'єднується підводка води. Якщо вона гнучка - відкручується від водопроводу і від бачка. Якщо металева - необхідно випиляти частина труби, зі сторони водопроводу розбираються різьбові з'єднання, щоб був доступ накрутити гайку нової гнучкої підводки.
 3. Підготовка демонтажу унітазу. Безпосередньо перед проведенням демонтажу обробіть унітаз спеціальними дезінфікуючими засобами. Будинки для цього підійде хлорка або «Білизна». Процедуру демонтажу унітазу проводите в захисних рукавичках. Якщо ви плануєте розбивати старий унітаз, захистіть очі будь-якими окулярами, щоб у них не потрапили уламки.
 4. Демонтуємо кріплення до підлоги. Якщо старий унітаз був закріплений на болтах-вони викручуються, якщо на цементі - розбивається цемент по можливості або старий унітаз в місцях фіксації. Після зняття унітазу його необхідно нахилити назад - щоб злити всю воду з порожнин.
 5. Від'єднуємо розтруб. Якщо це гофра - просто знімаємо її, якщо чавунний або пластиковий розтруб - унітаз виймаємо, розтруб розбираємо до першого з'єднання або спилюємо під розмір.
 6. Установка в каналізаційний розтруб зливний гофри. З боку стику з каналізацією гофра змащується герметиком, розтруб зсередини вичищають і теж змащують герметиком. Вставляють гофру до упору. Рекомендується після установки прикрити вхід гофри заглушкою або старою ганчіркою - для уникнення поширення запахів каналізації.
 7. Підлога рівна стяжка або плитка), старий унітаз кріпиться на болтах. Якщо новий унітаз має аналогічне кріплення зі старим - можна встановити його на старе місце. Старі пластикові дюбелі висвердлюють з отворів в підлозі і замінюють новими. Якщо отвори ширше нових дюбелів - значить, новий унітаз буде закріплений ненадійно і необхідно підготувати нові отвори. Потрібно приставити унітаз в зібраному вигляді до місця його установки і зазначити місце для нових отворів для кріплення, враховуючи габарити унітазу, довжину підводки і гофри.
 8. Старий унітаз був зафіксований цементом. Після зняття старого унітазу і очищення поглиблення в підлозі від надлишків цементної стяжки, у типових будинках можна виявити дерев'яну заставу. Можна вирівняти підлоги густим цементним розчином, поставити зверху на нову стяжку унітаз і прикрутити прямо через вологу стяжку до старої дерев'яної застави, а вже після повного висихання підтягнути шурупи. Однак заставна з часом може згнити, перед проведенням цієї процедури потрібно перевірити її надійність. Якщо дерев'яна заставна не встановлюється - робимо стяжку, яка повинна сохнути 2-3 дні.
 9. Дюбеля кріплення обережно забивають у підготовлені в підлозі отвори. Вони повинні в підлогу входити легко. Від правильної підготовки залежить стійкість нового унітазу.

Підготовка підстави підлоги для установки нового унітазу


Подготовка основания пола для установки нового унитаза

 1. Підлога рівна (стяжка або плитка), старий унітаз кріпиться на болтах. Якщо новий унітаз має аналогічне кріплення зі старим - можна встановити його на старе місце. Старі пластикові дюбелі висвердлюють з отворів в підлозі і замінюють новими. Якщо отвори ширше нових дюбелів - значить, новий унітаз буде закріплений ненадійно і необхідно підготувати нові отвори. Потрібно приставити унітаз в зібраному вигляді до місця його установки і зазначити місце для нових отворів для кріплення, враховуючи габарити унітазу, довжину підводки і гофри.
 2. Старий унітаз був зафіксований цементом. Після зняття старого унітазу і очищення поглиблення в підлозі від надлишків цементної стяжки, у типових будинках можна виявити дерев'яну заставу. Можна вирівняти підлоги густим цементним розчином, поставити зверху на нову стяжку унітаз і прикрутити прямо через вологу стяжку до старої дерев'яної застави, а вже після повного висихання підтягнути шурупи. Однак заставна з часом може згнити, перед проведенням цієї процедури потрібно перевірити її надійність. Якщо дерев'яна заставна не встановлюється - робимо стяжку, яка повинна сохнути 2-3 дні.
 3. Дюбеля кріплення обережно забивають у підготовлені в підлозі отвори. Вони повинні в підлогу входити легко. Від правильної підготовки залежить стійкість нового унітазу.

Як правильно встановити унітаз


Как правильно установить унитаз

Приставте зібраний унітаз до підготовленого місця кріплення. Поперемінно закручуйте шурупи кріплення, затягуйте рівномірно один і другий.

Розтруб унітазу потрібно промазати герметиком і надягти гофру.

Збірка унітазу здійснюється зі складанням зливного бачка. Сучасні унітази, як правило, мають конструкцію «компакт», коли виробник поєднав разом бачок і унітаз. Встановлення унітазів з автоматичним обладнанням для набору і зливу води складності не виникає, увагу необхідно звернути на ретельний монтаж та регулювання у бачка клапана-поплавця.

Поплавковий клапан повинен регулювати напір і обсяг що надходить у бачок води. Поплавок необхідно відрегулювати.

Зверніть увагу! Тут діє правило - чим поплавок нижче, тим краще. Це в процесі експлуатації зменшить загальний витрата води в санвузлі і заощадить кошти. Мета регулювання - правильно встановити рівень наповнення в бачку води, щоб вона не доходила до зливного отвору на 50 міліметрів.

Далі прикручуємо нову гнучку підводку до водопроводу. Відкриваємо трохи водопровідний кран і через підводку зливаємо трохи води. Це робиться для того, щоб з труби з водою вийшов весь зайвий сміття. Воду закриваємо і прикручуємо до бачка нового унітазу другий частину підводки, перевіряємо наявність і цілісність конструкції гумових прокладок, які знаходяться під гайками підводки.

Відкриваємо воду в системі, перевіряємо на текти у всіх з'єднаннях бачка і підводки. Після того, як бак наповнився і набирав воду, необхідно почекати кілька хвилин і перевірити ще раз всю систему на наявність течі. Воду з бачка потрібно злити кілька разів, перевірити на наявність течі нові каналізаційні з'єднання. Через кілька годин рекомендується ще раз все ретельно оглянути, всі з'єднання після запуску води і безпроблемного зливу. Якщо все пройшло нормально-новий унітаз самостійно встановлений правильно!


Унитаз установлен

Відео

Цей відеоролик дозволить вам побачити процес монтажу унітазу.