Як встановити ванну

17.01.2021
8 540
Admin

Как установить ванну

  1. Основні види сучасних ванн
  2. Як встановити ванну самостійно
  3. Як правильно встановити ванну з чавуну
  4. Як правильно встановити акрилову ванну
  5. Відео

Сучасний ремонт міської квартири або заміського будинку сьогодні рідко обходиться без переобладнання ванної кімнати. В першу чергу при проведенні комплексних робіт слід звернути увагу на ванну, її стан. В даний час, коли в спеціалізованих супермаркетах і на будівельному ринку величезний вибір нової, гарної сантехніки, дешевше і простіше купити нову, сучасну ванну, ніж ремонтувати стару сантехніку.

Основні види сучасних ванн

Основные виды современных ванн

Ванни з акрилу з'явилися недавно, але вже завоювали любов наших співвітчизників. Головне достоїнство приладу з акрилу - його невелика вага, завдяки чому, акрилові ванни можна встановлювати в будівлях, що мають проблемні перекриття. Другим плюсом ванн з акрилу є різноманіття різних форм і забарвлень. Можна легко перетворити і урізноманітнити ванну кімнату, повністю відмовившись від білого кольору. Акрилові ванни мають великий вибір форм, які виглядають цікавіше і оригінальніше традиційних виробів.

Сучасна ванна з чавуну за своїм якісним і функціональним властивостям і зовнішньому вигляду далеко пішла від своїх попередників. Сьогодні це моделі яскравих кольорів, з функцією гідромасажу, з міцним і надійним покриттям. На дно вироби виробники наносять покриття, яке перешкоджає ковзанню, отвори для зливу для зручності користувачів встановлюють збоку, ряд моделей з чавуну оснащені м'якими підголовниками і зручними ручками на бортах. До речі, завдяки сучасним технологіям вага виробів з чавуну став значно менше, ніж двадцять років тому.

Як встановити ванну самостійно

Встановити чавунну ванну в даний час можна і самостійно, головне дотримуватися інструкції виробника і основні правила монтажу і підключення сантехнічних приладів. Для проведення грамотної установки, потрібно володіти знаннями і досвідом роботи зі спеціалізованим інструментом.

Чавунна сантехніка відрізняється високою якістю, теплоємністю, стійкістю. Варто зазначити, що процес встановлення ванни, необхідно приділити підвищену увагу точному горизонтального розміщення її верхніх кромок. Не можна робити додатковий ухил у бік спуску води - виробник вже при виробництві заклав у конструкцію таку технічну особливість. Як правило, чавунна ванна, яка має стандартні розміри і форму, встановлюється на готових чотирьох ніжках, жорстко закріплених на корпусі. Опори можуть бути зафіксовані за допомогою кріплення, стяжних болтів або кріпитися спеціальними клинами. Перше кріплення більш прийнятно, так як клини, з часом, можуть розхитатися і з'їхати по розміщенню один до одного. Сучасні опори випускаються з вбудованими регуляторами по висоті або без них.

Якщо чавунну встановлюємо сантехніку на ідеально рівну підлогу з жорсткою поверхнею, то регулювати опори можна з допомогою підрізування і шліфування. Якщо застосовуються регульовані опори, то висоту настроюють за допомогою спеціального механізму.

Як правильно встановити ванну з чавуну

Как правильно установить ванну из чугуна

Перед тим як починати установку ванни, необхідно підготувати підставу поверхонь. У місці, де буде розташована ванна, потрібно вирівняти підлога за допомогою цементної стяжки або спеціального готового розчину. Якщо ванна з чавуну відкрита, на красивих ніжках, то заздалегідь на місці її установки потрібно підготувати підлогу і стіни, викласти їх плиткою. Як правило, для набору необхідної міцності готової поверхні, необхідно почекати певний час, після закінчення якого можна спокійно приступати до виконання сантехнічних робіт.

Стіни обробляємо плиткою. Варто зазначити, що стіни можна облицювати повністю кахлем (як правило, такий процес проводять перед встановленням ванни), або частково (укладаємо плитку до поверхні стику ванни).

Перший варіант більш бажаний, так як забезпечує комплексний захист кімнати від дії вологи, особливо якщо стіна заздалегідь оброблена проникаючою гідроізоляцією.

Розміщення ванни. Необхідно внести виріб і покласти його набік в тому місці, де воно буде встановлено. Дно ванни має бути рівномірно віддалене від стіни на технологічний мінімум, а зливний отвір маємо в напрямку стоку. Якщо установку проводимо в невеликому санвузлі з вузькими дверима, ванна вносимо у вертикальному положенні, попередньо захистивши підлогу і поріг від пошкодження м'якими матеріалами та плівкою.

Монтаж сифона. При монтажі сифона потрібно зверху і знизу зливного отвору закріпити гумові прокладки, які допоможуть ущільнити стики і запобіжать протікання в процесі експлуатації. Надалі через ці кільця-прокладки до сантехніці приєднаємо перелив і сифон-затвор.

Монтаж опор ванни. Спочатку надійно встановлюємо дві опори. Якщо в якості кріпильних деталей використовуються клини, то їх встановлюють у кілька етапів. Щоб клинами надійно закріпити опори необхідно легко, з деякою періодичністю стукати по них з різних напрямків, починаючи з центру опор і рухаючись до країв.

Готові опори, що кріпляться стяжними болтами, встановлюють без простукування. Якщо в процесі візуального огляду на кріпленні виявилися якісь виробничі дефекти (на металі задирки чи напливи), то їх потрібно усунути за допомогою кутової шліфувальної машинки. Перед закріпленням опор потрібно встановити на кожну спеціальний регульований гвинт з вбудованою фіксуючою гайкою, яка повинна розташовуватися нижче опори.

Затягування болтів або процес забивання клинів потрібно проводити тільки до повної фіксації опор, щоб повністю виключити утворення люфтів. Головне і не перетягнути кріплення, так як зайві зусилля при затягуванні зашкодять елемент фіксації.

Під'єднуємо відведення-випуск сифона до труби каналізації.

Установка ванни з чавуну в кінцеве положення. Перевертаємо ванну днищем вниз, трохи піднімаючи її над підлогою. Конструкція встановлюється однією стороною змонтовані на ніжки. З боку іншого борту встановлюємо тимчасову підпору для підстраховки. Після установки решти опор, тимчасову капцях прибирають.

Вирівнювання ванни. Якщо ванна має регульовані опори, то її вирівнюють простим поворачиванием гвинтів та їх фіксації на потрібну довжину. Сантехніка з чавуну сама по собі є жорсткою конструкцією, вирівнювання виконується з торця, а також з боку, що прилягає до стіни.

Обов'язково при проведенні робіт потрібно використовувати будівельний рівень. Його необхідно постійно докладати по центру ванни, з выравниваемой боку.

Після завершення регулювання, ванну потрібно розташувати в точній місці установки, залишивши біля стіни невеликий зазор в 1-3 мм. Цей зазор дозволить жорстко і надійно зафіксувати сантехнічний прилад. Якщо поверхня підлоги керамічна, гладка і слизька, то опори додатково фіксують до поверхні за допомогою спеціального клею.

Монтаж каналізації під ванну. Якщо ви планує під ванною змонтувати надалі спеціальний захисний екран, то його потрібно купити заздалегідь, щоб в процесі робіт регулювання не виникло проблем. Головне пам'ятати, що випуск сифона розташовують вище точки каналізаційного зливу. На відвід-випуск в трубу каналізації надягають кільце гумове кільце, яке буде служити в процесі експлуатації одночасно гідроізолятором та фіксатором в розтруб труби каналізації. Випуск труби вставляють в розтруб до фіксації.

Як правильно встановити акрилову ванну

Как правильно установить акриловую ванну

Процес установки акрилової ванни практично не відрізняється від установки чавунної ванни. Головна відмінність - у більшості моделей сантехніки з акрилу, опори кріплять не на регулюються болти, а прикручують прямо до дна вироби, спеціальними шурупами. При відсутності готових отворів під шурупи, їх необхідно просвердлити. Тільки будьте обережні! Свердлиться акрил дуже легко, при роботах потрібно використовувати свердло з обмежувачем.

Якщо ванна з акрилу має нестандартну форму і розміру, то в ній виробником повинна бути передбачена рама з регулюючими опорами. Найчастіше такі ванни мають систему гідромасажу. Найпопулярніші акрилові ванни - це кутові моделі: прямими бортами або напівкруглим одним. Акрилові вироби, як правило, комплектують знімним екраном, який встановлюється з маленьким проміжком від поверхні підлоги. Встановлюючи таку ванну, потрібно враховувати і вирівнювання крайок, і рівномірне виставлення зазору від екрана до підлоги. Кахель на підлозі повинен бути покладений максимально рівно. Коли вироблено вирівнювання ванни, фіксують наконечники опор вкруговую, обмазуючи їх спеціальним силіконовим герметиком. Це забезпечить запобігання переміщення опор. Закінчивши роботи, на повністю закріплене виріб встановлюють декоративний екран.

Установка ванни своїми руками не складна процедура, головне - це дотримуватися технологічні інструкції виробника, виставляти виріб за рівнем і грамотно монтувати сантехнічні з'єднання.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролики, присвячені встановлення чавунної ванни.

А це поради з установки акрилової ванни.

Читайте також: