Як встановити жалюзі на вікна

17.01.2021
11 383
Admin

Как установить жалюзи на окна

 1. Три способи установки
 2. Як правильно встановити жалюзі на пластикові вікна
 3. Особливості при роботі з різними видами жалюзі
 4. Відео

Віконні жалюзі - це відносно новий елемент комфорту у нашому будинку, який прийшов на зміну раніше використовувалися шторам. Сьогодні жалюзі встановлюють в офісних і торгових приміщеннях, і навіть вдома. Завдяки безперечною ефективності, якою вони володіють, вдається надійно захиститися від проникнення зайвого світла і від сторонніх поглядів. Варто зазначити, що сьогодні використовується кілька видів цього светозащитного пристрою - не тільки стандартні вертикальні і горизонтальні, але і більш складні конструкції: касетні жалюзі, досить часто використовуються з зворотного боку вікна.

Наружные кассетные жалюзи

В першу чергу, пристрій жалюзі являє собою досить складну конструкцію. Відповідно, їх установка вимагає дуже серйозного підходу, адже саме процес встановлення жалюзі є однією з найбільш важливих деталей, що забезпечують довговічність їх служби. Однак не варто переживати, адже монтаж будь-якого з видів жалюзі займає мало часу. Але при цьому необхідно врахувати дрібні нюанси кожної конструкції. Також необхідно звертати увагу і на інші деталі - особливості стін, які можуть зробити процес інсталяції досить клопіткою. Звичайно, в даному випадку, переважно, віддати цю задачу в руки фахівцям, які зможуть встановити жалюзі найкращим чином без найменших похибок. Якщо ви вирішили самостійно встановити жалюзі, потрібно озброїтися певними знаннями і докласти максимум зусиль і часу, щоб цей процес пройшов без проблем.

Три способи установки

Способы установки жалюзей

Безпосередня установка жалюзі може здійснюватися одним з наступних трьох способів:

 1. Безпосередньо у віконний отвір;
 2. Окремо на кожну стулку вікна;
 3. Внакладку.

Вибір одного з цих варіантів залежить виключно від ваших побажань і особливостей конструкції вікна. Безумовно, жалюзі можуть бути встановлені практично на будь-яке вікно - починаючи від стандартних двостулкових конструкцій і закінчуючи похилими мансардними вікнами. При цьому, кожен з видів встановлення, типів жалюзі і інші нюанси, вимагають дотримання деяких особливостей, однак загальна технологія установки зберігається незмінною.

Перший етап - вимірювальні роботи

На даному етапі проводяться виміри вікна, в залежності від обраного типу установки. Це дозволить визначити необхідний розмір жалюзі та особливості їх конструкції.

У разі якщо ви обрали варіант з установкою у віконний проріз, то варто зменшити десь два сантиметри з кожної сторони по висоті. Завдяки цьому жалюзі не будуть торкатися підвіконня. Варіант з установкою внакладку, навпаки вимагає додавання по п'ять сантиметрів з кожного боку по ширині.

Висота таких жалюзі визначається в залежності від ваших побажань - до підлоги або нижче підвіконня. Варіант з установкою в кожну стулку в вимірах досить простий - необхідно виміряти ширину таким чином, щоб фурнітура вікна не заважала.

Для того, що б жалюзі будь-якої конструкції функціонували максимально ефективно, їх розміри повинні бути точними, а форми геометрично правильними. Навіть у тому випадку, якщо віконний отвір не має рівну геометричну форму, необхідно максимально підігнати цей параметр.

Другий етап - розмітка, встановлення

Процес безпосередньої установки потребуватиме певних підготовчих робіт, а саме - розмітки кріплень.

Конструкція жалюзі має строгу геометричну форму, тому при розмітці необхідно дотримуватися максимальної точності і симетрії.

Також, варто переконатися, що самі жалюзі не завадять роботі вікна. З тієї сторони, де буде знаходитися регулює шнур, буде потрібно додаткове кріплення, адже саме в цьому місці на конструкцію припадатиме додаткове навантаження. Елементи кріплення повинні бути надійно прикріплені до стіни або стелі за допомогою дюбелів і шурупів. Після цього встановлюється сам карниз, до якого в подальшому необхідно прикріпити бігунки і ламелі. Таким не складним чином здійснюється безпосередня установка жалюзі. Але перш ніж закінчити роботи, варто перевірити працездатність механізму.

Як правильно встановити жалюзі на пластикові вікна

Как правильно установить жалюзи на пластиковые окна

Установка жалюзі на пластикові вікна вважається однією з найбільш проблематичних завдань. Проблема в даному випадку полягає в можливості зіпсувати як самі жалюзі, так і вікно. В даному випадку необхідно проводити встановлення максимально акуратно. Крім того, приступати до даних робіт краще людям, які мають певний досвід роботи з інструментом. Тому такого роду роботи, все ж краще довірити фахівцям.

Особливості при роботі з різними видами жалюзі

Особенность установки вертикальных жалюзей

Вертикальні жалюзі підходять як для суворої обстановки в офісі так легкого та невимушеного домашнього дизайну. Різноманітність кольорів і форм дозволять вибрати найбільш підходящий варіант. Отже, як правильно встановити жалюзі такого формату. В їх конструкцію входять:

 • Карниз;
 • Бігунки;
 • Ламелі;
 • Ланцюжки.

При встановленні жалюзі на вікна з нестандартними розмірами і формами, необхідно використовувати ламелі, особливої довжини, які підійдуть саме для вашого варіанту.

Для того, що б встановити вертикальні жалюзі, необхідно визначитися з видом кріплення - стінне або стельове. Перший варіант передбачає установку карниза на стіні, безпосередньо над вікном або під стелею, а в другому випадку - карниз кріпиться саме на стелі. Після того, як цей етап пройдений, і ви замовили жалюзі необхідних розмірів, приступають до розмітки та встановлення кронштейнів. А далі згідно стандартного алгоритму-встановлюється карниз, бігунки і вже самі жалюзі. Варто пам'ятати, що в даному випадку необхідно встановлювати ламелі саме в тому порядку, в якому вони були розташовані в коробці. Особливістю даного виду жалюзі є необхідність установки додаткових нижніх тягарців, які з'єднуються між собою ланцюжком з двох сторін - внутрішньої і зовнішньої.

Горизонтальні жалюзі - є самим популярним варіантом, який отримав своє застосування в будівлях будь-якого призначення.

Особенности установки горизонтальных жалюзей

В офісних і домашніх варіантах, найчастіше використовуються пластикові жалюзі зважаючи великого асортименту кольорів і форм. Їх конструкція поєднує в собі кілька особливих кріпильних елементів, які можуть створити певні труднощі при необхідності встановити горизонтальні жалюзі.

Горизонтальные жалюзи на окна

Горизонтальные жалюзи

Горизонтальные кассетные жалюзи из дерева

Горизонтальные кассетные жалюзи из дерева

Отже, приступимо. Горизонтальні жалюзі найчастіше кріплять до вікна або до стіни. Останній варіант використовується при необхідності, що б жалюзі перекривали повністю весь віконний отвір, в той час як перший, передбачає встановлення жалюзі на кожну стулку, що б вони не заважали вікна функціонувати.

Якщо перед вами постало питання - «як встановити жалюзі на вікна?», отже, ви вирішили зайнятися цією справою самостійно. Тут необхідно дотримуватися обережності, щоб не зіпсувати ні вікна не самі жалюзі. А в цілому, сам процес установки мало чим відрізняється від стандартного процесу - виконується розмітка, встановлюється карниз і самі елементи жалюзі.

Ну і на завершення, варто зазначити, що сьогодні жалюзі можуть виступати самим оптимальним видом захисту від сонця. Вони можуть повністю замінити штори та надати приміщенню максимального затишку. Якщо ж ви дотримуєтеся суворих варіантів і прагнете заощадити - можна встановити пластикові жалюзі, які досить зручні в застосуванні, довговічні і мають гарний зовнішній вигляд. Якщо ж є бажання надати будинку унікального стилю та затишку - можна використовувати рулонні жалюзі.

Рулонные жалюзи

Останні можуть бути виконані на тканинній основі, бамбукові або дерев'яні, що дозволить створити комфортну обстановку.

Рулонные жалюзи на пластиковые окна

Красивые рулонные жалюзи

Відео

Даний відеоролик продемонструє кріплення жалюзі на пластикове вікно.

Читайте також: