Як усунути текти каналізаційної труби


Как устранить течь канализации

Сучасні каналізаційні труби ПВХ все ще продовжують в будинках і квартирах тісно сусідити з чавунними трубами, прослужившими вже не одне десятиліття своїм господарям. Однак і ті й інші нерідко підносить неприємні сюрпризи, які змушують задуматися, як усунути текти каналізаційної труби.

Труби ПВХ


Течь трубы ПВХ

Якщо у вас в будинку або квартирі прокладені труби ПВХ, і вони дали текти, перш за все, встановіть, що саме у вас протікає:

 • саме тіло труби - в цьому випадку замість ремонту краще просто замінити пошкоджену трубу або її частина, а не намагатися її відремонтувати якими-небудь «дідівськими» методами - так вийде і дешевше, і швидше;
 • стик двох труб - при такій ситуації треба роз'єднати сполучені труби і, перевіривши, щоб гумова прокладка лежала рівно, знову вставити одну в іншу на всю глибину стику (зазвичай після таких дій, якщо самі труби не пошкоджені, протікання зникає).


Устранение течи трубы

Зручність каналізаційних труб ПВХ полягає не тільки в тому, що з них легко зібрати систему каналізації будь-якої складності буквально за півгодини (як з великого конструктора), але і в тому, що з допомогою муфт можна з'єднувати відрізки труб будь-якої довжини. І, звичайно ж, труби ПВХ випускаються тільки визначених діаметрів і довжин, тому дуже легко в магазинах знайти саме ті, що потрібні вам.

Чавунні труби

А ось що протікають чавунні труби можуть доставити більше клопоту, ніж їхні легені ПВХ-побратими.

Для початку варто знайти місце пошкодження. Це може бути як рівна ділянка труби, так і місце стику двох труб.

Зверніть увагу! Щоб не помилитися, шукати протікання краще попередньо остудивши» приміщення до 15-18 градусів (інакше на трубі буде з'являтися конденсат, який ускладнить визначення місця течі).

Після виявлення джерела проблеми слід перестати користуватись каналізацією, щоб вода перестала просочуватися назовні і не заважала вам працювати.


Чугунные трубы

І якщо ви не бажаєте скористатися «оказією» і відразу замінити чавунні труби на труби ПВХ, то вам необхідно знати, як закрити текти в трубі.

Тріщини і отвори на прямій ділянці каналізаційної труби можна усунути:

 • поставивши хомут з гумовою прокладкою - його можна зробити самостійно з прямокутного шматка гуми і дроту, або купити вже готовий у магазині;


Установка хомута

 • обернувши кілька разів пошкоджену частину труби тканиною, просоченою олійною фарбою, лаком або епоксидним клеєм;
 • поставивши «латку» з шматка тканини, просоченої епоксидним клеєм, і зверху додатково накрити її смужкою гуми, закріпивши все «спорудою» дротом.
Зверніть увагу! Не має значення, яким з перерахованих вище способів ви вирішили скористатися, головне не забудьте, що каналізаційну трубу в місці пошкодження спочатку треба ретельно зачистити (прибрати шар фарби і бруд), і лише потім прикладати водозупиняючий матеріал.

Якщо протікає стик двох чавунних труб, то тут вам доведеться трохи повозитися, так як усунути текти каналізаційної труби буде трохи складніше:

 • ретельно очистіть стик від бруду і будь-якого розчину, його герметизуючого;
 • дайте висохнути поверхні (можете допомогти їй в цьому, скориставшись феном);
 • нанесіть в щілину між двома стыкующимися трубами герметик;
 • дочекайтеся його повного висихання, перш ніж почнете користуватися каналізацією.


Течет чугунная труба

Текти, з'явилася в місці установки заглушки на прочищення (її роль частенько виконує дерев'яний чопик) можна усунути одним з наступних способів:

 • замініть дерев'яний чопик на підходящу по діаметру пластикову заглушку для труб каналізації з ПВХ, заздалегідь надівши на неї гумову прокладку;


Замена чопика

 • замініть старий чопик на новий дерев'яний, який спочатку необхідно обернути в два-три шари поліетилену, а лише потім забити на його місце.

Запах

У тих випадках, коли текти в каналізаційній трубі не виявлена, а неприємний запах відчувається, то причиною можуть стати і як дрібні тріщини, так і негерметичні стики каналізаційних труб. Тому рекомендується поступити наступним чином:

 • підрахуйте необхідну кількість і придбайте ПВХ каналізаційні труби;
 • перестаньте користуватися каналізацією;
 • знайдіть самий перший стик каналізаційних труб, що відходять від вертикального стояка;


Замена чугунных труб

 • очистіть його, щоб вам було легше видалити з нього чавунні труби, які ви вирішили замінити на ПВХ;
 • демонтуйте чавунні труби;
 • вставте нову трубу ПВХ на відведення стояка (якщо нова труба там «бовтається», зовні на неї закріпіть гумову прокладку);
 • зберіть всю іншу систему каналізації з нових труб;
 • стик між новою ПВХ трубою і старої чавунної обов'язково обробіть герметиком, щоб запобігти протікання.

Користуватися каналізацією можна буде тільки після повного висихання герметика.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет про ще один спосіб усунення течі.