Як усунути текти каналізаційної труби

17.01.2021
2 847
Admin

Как устранить течь канализации

 1. Труби ПВХ
 2. Чавунні труби
 3. Запах
 4. Відео

Сучасні каналізаційні труби ПВХ все ще продовжують в будинках і квартирах тісно сусідити з чавунними трубами, прослужившими вже не одне десятиліття своїм господарям. Однак і ті й інші нерідко підносить неприємні сюрпризи, які змушують задуматися, як усунути текти каналізаційної труби.

Труби ПВХ

Течь трубы ПВХ

Якщо у вас в будинку або квартирі прокладені труби ПВХ, і вони дали текти, перш за все, встановіть, що саме у вас протікає:

 • саме тіло труби - в цьому випадку замість ремонту краще просто замінити пошкоджену трубу або її частина, а не намагатися її відремонтувати якими-небудь «дідівськими» методами - так вийде і дешевше, і швидше;
 • стик двох труб - при такій ситуації треба роз'єднати сполучені труби і, перевіривши, щоб гумова прокладка лежала рівно, знову вставити одну в іншу на всю глибину стику (зазвичай після таких дій, якщо самі труби не пошкоджені, протікання зникає).

Устранение течи трубы

Зручність каналізаційних труб ПВХ полягає не тільки в тому, що з них легко зібрати систему каналізації будь-якої складності буквально за півгодини (як з великого конструктора), але і в тому, що з допомогою муфт можна з'єднувати відрізки труб будь-якої довжини. І, звичайно ж, труби ПВХ випускаються тільки визначених діаметрів і довжин, тому дуже легко в магазинах знайти саме ті, що потрібні вам.

Чавунні труби

А ось що протікають чавунні труби можуть доставити більше клопоту, ніж їхні легені ПВХ-побратими.

Для початку варто знайти місце пошкодження. Це може бути як рівна ділянка труби, так і місце стику двох труб.

Щоб не помилитися, шукати протікання краще попередньо остудивши» приміщення до 15-18 градусів (інакше на трубі буде з'являтися конденсат, який ускладнить визначення місця течі).

Після виявлення джерела проблеми слід перестати користуватись каналізацією, щоб вода перестала просочуватися назовні і не заважала вам працювати.

Чугунные трубы

І якщо ви не бажаєте скористатися «оказією» і відразу замінити чавунні труби на труби ПВХ, то вам необхідно знати, як закрити текти в трубі.

Тріщини і отвори на прямій ділянці каналізаційної труби можна усунути:

 • поставивши хомут з гумовою прокладкою - його можна зробити самостійно з прямокутного шматка гуми і дроту, або купити вже готовий у магазині;

Установка хомута

 • обернувши кілька разів пошкоджену частину труби тканиною, просоченою олійною фарбою, лаком або епоксидним клеєм;
 • поставивши «латку» з шматка тканини, просоченої епоксидним клеєм, і зверху додатково накрити її смужкою гуми, закріпивши все «спорудою» дротом.
Не має значення, яким з перерахованих вище способів ви вирішили скористатися, головне не забудьте, що каналізаційну трубу в місці пошкодження спочатку треба ретельно зачистити (прибрати шар фарби і бруд), і лише потім прикладати водозупиняючий матеріал.

Якщо протікає стик двох чавунних труб, то тут вам доведеться трохи повозитися, так як усунути текти каналізаційної труби буде трохи складніше:

 • ретельно очистіть стик від бруду і будь-якого розчину, його герметизуючого;
 • дайте висохнути поверхні (можете допомогти їй в цьому, скориставшись феном);
 • нанесіть в щілину між двома стыкующимися трубами герметик;
 • дочекайтеся його повного висихання, перш ніж почнете користуватися каналізацією.

Течет чугунная труба

Текти, з'явилася в місці установки заглушки на прочищення (її роль частенько виконує дерев'яний чопик) можна усунути одним з наступних способів:

 • замініть дерев'яний чопик на підходящу по діаметру пластикову заглушку для труб каналізації з ПВХ, заздалегідь надівши на неї гумову прокладку;

Замена чопика

 • замініть старий чопик на новий дерев'яний, який спочатку необхідно обернути в два-три шари поліетилену, а лише потім забити на його місце.

Запах

У тих випадках, коли текти в каналізаційній трубі не виявлена, а неприємний запах відчувається, то причиною можуть стати і як дрібні тріщини, так і негерметичні стики каналізаційних труб. Тому рекомендується поступити наступним чином:

 • підрахуйте необхідну кількість і придбайте ПВХ каналізаційні труби;
 • перестаньте користуватися каналізацією;
 • знайдіть самий перший стик каналізаційних труб, що відходять від вертикального стояка;

Замена чугунных труб

 • очистіть його, щоб вам було легше видалити з нього чавунні труби, які ви вирішили замінити на ПВХ;
 • демонтуйте чавунні труби;
 • вставте нову трубу ПВХ на відведення стояка (якщо нова труба там «бовтається», зовні на неї закріпіть гумову прокладку);
 • зберіть всю іншу систему каналізації з нових труб;
 • стик між новою ПВХ трубою і старої чавунної обов'язково обробіть герметиком, щоб запобігти протікання.

Користуватися каналізацією можна буде тільки після повного висихання герметика.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет про ще один спосіб усунення течі.

Читайте також

Вам також може бути цікаво