Як усунути текти труби опалення

17.01.2021
3 945
Admin

Как устранить течь в трубе отопления

 1. Де виникає текти
 2. Усуваємо текти на рівній ділянці труби
 3. Усуваємо текти у місці з'єднання труб
 4. Тече вода з батареї

З проблемою, як усунути текти труби опалення, в наші дні зазвичай стикаються тільки власники квартир і будинків, у яких досі для цих цілей використовуються труби металеві. У той час як власники нерухомості, у якій були прокладені поліпропіленові труби, зовсім не переймаються з цього приводу, так як їх труби не схильні до корозії і, отже, на їх поверхні не можуть самостійно (якщо тільки відразу були правильно підібрані труби для гарячої і холодної води) утворитися тріщини.

Де виникає текти

Так як мова зараз йде про систему опалення (а не про гаряче водопостачання), то текти може виникнути в будь-якому з трьох місць:

 • на рівній ділянці труби (якщо в цьому місці був спочатку не помічений дефект труби);
 • у місці з'єднання двох труб або труби і батареї опалення (в цьому випадку текти може з'явитися, навіть якщо ви використовували поліпропіленові труби, адже для приєднання з батареєю зазвичай до них приладнують «американки», одна частина яких має різьбове з'єднання);
 • у місці стику секцій опалення один з одним.

Где возникает течь

Як бачите, у всіх перерахованих випадках текти виникає в місцях, найбільш схильних до корозії, і там, де вода, що протікає у трубі, зустрічає на своєму шляху яку-небудь перешкоду, змушує її не просто знижувати швидкість, але ще і посилити свій тиск на метал.

Усуваємо текти на рівній ділянці труби

Устраняем течь на ровном участке

Визначивши, в якому місці протікає труба опалення, перш за все, доведеться його відключити (в іншому випадку вас може очікувати невеликий «потоп», який завдасть шкоди не тільки вам, але і тим, хто проживає поверхом нижче), так як усунути текти труби опалення під тиском витікає з неї води буде набагато складніше.

Якщо текти утворилася на прямій ділянці труби, можна скористатися одним з наступних способів

Спосіб 1. З шматка гуми виріжте прямокутник (його ширина повинна бути не більше отвору, з якого витікає вода, на пару сантиметрів, а довжина дорівнює довжині окружності труби). Накладіть його на трубу в місці протікання і закріпіть хомутом або дротом.

Способ устранения течи

Спосіб 2. Якщо вдома є заводський затискач (бандаж) для труб з ущільнювальною гумкою і хомутом, встановіть його на місце протікання і затягніть.

Бандаж для труб

Спосіб 3. Скористайтеся для усунення течі металлополимером:

 • зачистите місце, де в трубі з'явився отвір, від фарби;
 • потім змішайте шпателем на будь-якій рівній поверхні активний металлополимер (базу і активатор) до однорідної маси;
 • ретельно втирайте перший шар металлополімеров в пошкоджену ділянку;
 • другий шар нанесіть зверху (над отвором) і на пару сантиметрів навколо нього; дочекайтесь повного схоплювання (висихання) металлополімеров;
 • за допомогою наждачного паперу зачистите верхній шар полімеру;
 • нанесіть шар зміцнюючого металлополімеров, попередньо змішавши його компоненти до отримання однорідної маси, зверху на ділянку, де раніше була текти і навколо нього по колу радіусом в 4-5 сантиметрів;
 • акуратно і ретельно розгладьте зміцнюючий металлополимер по поверхні;
 • дочекайтеся його повного висихання;
 • покрийте відремонтовану частину труби шаром фарби.
Перші два з перерахованих вище способів вважаються тимчасовим вирішенням проблеми, як закрити текти в трубі.

А ось третій варіант - це усунення течі на довгий період (аж до того моменту, коли ви вирішите демонтувати всі металеві труби у будинку або квартирі).

Усуваємо текти у місці з'єднання труб

Але як усунути текти труби опалення, якщо вона виникла в місці з'єднання двох елементів?

Тангит унилок

В цьому випадку вам доведеться розібрати з'єднання, замінити наявні прокладки, або поміняти сполучні фітинги. Для ущільнення з'єднання можна використовувати універсальну нитка «Тангит Унилок».

Переваги використання нитки.

Тече вода з батареї

Течет вода из батареи

А ось якщо протікання сталася в місці з'єднання двох секцій батареї, то для її усунення вам знадобиться невеликий шматочок тканини (довжиною не менше 30-50 сантиметрів) і спеціальний клей (наприклад, епоксидний).

 1. Переконайтеся, що вода з пошкодженого стику перестала текти.
 2. Просушіть поверхню стику.
 3. Візьміть епоксидний клей і нанесіть його на довгий шматок тканини (ширина тканини повинна дозволити намотати її зверху на пошкоджений стик з запасом у обидві сторони не менше 2-х сантиметрів).
 4. Оберніть тканина кілька разів навколо пошкодженого стику.
 5. Дочекайтеся повного схоплювання клею, перш ніж знову включити опалення.
 6. Якщо текти невелика, а під рукою немає епоксидного клею, можете змастити тканина звичайної олійною фарбою або лаком для деревини.
Цей спосіб усунення течі між секціями батарей - тимчасовий, тому не варто сподіватися, що укріплене таким чином з'єднання прослужить вам більше 2-3 місяців. Перед початком опалювального сезону батарею вам все ж доведеться поміняти.

Ще один спосіб тимчасового усунення течі.

Вариант устранения течи подручными средствами

Читайте також: