Як утеплити балкон з холодним склом

17.01.2021
1 927
Admin

Утепление окон с холодным остеклением

 1. Утеплення вікон
 2. Утеплення підлоги
 3. Утеплення стін та стелі
 4. Відео

Наявний у вашій квартирі балкон досить просто може бути перетворений в затишне і комфортне допоміжне приміщення, завдяки якому корисна площа квартири помітно збільшиться. Але перед тим як утеплити балкон з холодним склом, слід ознайомитися з основними прийомами обробки, використання яких дозволить вам досягти зазначеної вище мети. Крім того, вам слід визначитися з тим, які елементи балкона підлягають утепленню. У більшості випадків виходити потрібно з того, що максимальний ефект досягається за рахунок утеплення всіх частин балконної конструкції, а саме:

 • віконних рам;
 • статевого настилу;
 • зовнішніх стін;
 • стелі і козирка.

(Останнє необхідно для того, щоб тепло не йшло через верхню частину балкона). Відразу відзначимо, що будь-яких часових обмежень, що стосуються організації утеплювальних заходів, як таких не існує, тобто роботи можуть проводитися у будь-який час року. Тим не менш, фахівці радять проводити ці роботи в теплу і суху погоду.

Розглянемо техніку утеплення для кожного з елементів балконної конструкції окремо.

Утеплення вікон

Утеплення віконних плетінь необхідно в тому випадку, якщо шар герметика в стиках рам виявився недостатнім, і через них в кімнату проникає холодне повітря. Для того, щоб переконатися в цьому достатньо у вітряну і холодну погоду піднести до шву долоню і визначитися з наявністю повітряної тяги.

Герметик для утепления окон

Утеплення вікон проводиться шляхом додаткової герметизації стиків по всьому периметру рами (з внутрішньої і зовнішньої сторони) із застосуванням спеціального поліуретанового герметика.

У тому випадку, якщо у вас на балконі встановлені пластикові вікна, ніяких додаткових дій щодо їх утеплення, швидше за все, не буде потрібно.

Утеплення підлоги

Система утепления пола

Для утеплення несучих конструкцій можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали, серед яких особливого поширення набули мінеральна вата, піноплекс та пінопласт (пенолон). Всі перераховані вище види утеплювачів відрізняються низькою теплопровідністю і дозволяють надійно ізолювати внутрішні простору балкона від холодного повітря. Рішення поставленого завдання краще всього починати з утеплення підлоги, який може бути захищений системою багатошарового покриття, що включає в свій склад теплоізолюючі пластини (мінеральну вату або будь-який інший синтетичний утеплювач).

Установка лаг

Порядок вироблених при цьому операцій буде виглядати наступним чином:

 • Спочатку слід визначитися з товщиною ізолюючого шару, оскільки від цього буде залежати висота парапету. Згідно будівельним нормам вона не повинна бути менш 95 см (при наявності в сім'ї маленьких дітей - не менше 105 см).
 • Виходячи з отриманих вимірів, слід підготувати набір брусків потрібної товщини, які потім укладаються поперек підлоги на відстані приблизно 50 см один від одного.
 • Зверху на ці бруски кладуть поздовжні лаги таким чином, щоб їх кінці не упиралися в парапет. При цьому відстань між самими лагами і огорожею балкона повинно бути близько 7 см (з кожною з сторін).
 • Потім у проміжки між лагами необхідно укласти пластини вибраного вами утеплювача, закривши їх зверху листами ДСП, які згодом кріпляться до лагів допомогою саморізів.

Система "теплый пол" на балконе

В результаті проведених операцій ви отримаєте утеплений чорнова підлога, на який пізніше настилається чистове покриття. При бажанні ви можете використовувати для утеплення підлоги систему спеціальних обігрівальних елементів (так званий «теплий пол»).

Утеплення стін та стелі

Стіни балконного огородження і його стелю рекомендується утеплювати листами пінопласту, піноплекс або аналогічного матеріалу товщиною близько 3-х сантиметрів. Закриття стін утеплювачем краще всього починати з кута; при цьому плити фіксуються на каркасі за допомогою спеціальних пластикових кріплень.

Утепление стен на балконе

При використанні в якості утеплювача мінеральної вати зверху на неї рекомендується укладати шар пінофол, кріпиться таким чином, щоб його фольгована сторона була звернена всередину приміщення.

Використання цього матеріалу виключає можливість появи конденсату на поверхні утеплювального шару і помітно подовжує термін його експлуатації.

Утепление стен минеральной ватой

На закінчення хотілося б відзначити один момент, облік якого допоможе вам уникнути значних витрат робочого часу. Перед тим як утеплити балкон з холодним склом своїми руками, дізнайтеся у господаря квартири над вами, утеплив він на своєму балконі підлоги.

Подвесная конструкция для утепления потолка

У тому випадку, якщо ви отримали позитивну відповідь - у вас є всі підстави взагалі відмовитися від утеплення стелі і козирка.

Але це рішення прийнятно тільки в тому випадку, якщо в зимовий час у вашому регіоні не спостерігається сильних морозів.

Відео

Цей ролик присвячений правилам утеплення та облаштування чорнової підлоги на балконі.

Читайте також: