Як утеплити будинок з газосилікату

17.01.2021
1 451
Admin

Как утеплить дом из газосиликата

 1. Вибір утеплювача
 2. Підготовчі роботи
 3. Інструмент
 4. Матеріали
 5. Починаємо утеплювати
 6. Відео

Будинок з газосилікату добре розрекламований, і його теплоізоляційні властивості насправді досить високі, однак не на стільки, як дехто стверджує. Оскільки це досить специфічний будівельний матеріал з низькою щільністю, то перш ніж приступати до робіт, які допоможуть заощадити на опаленні, важливо знати, як утеплити будинок з газосилікату, дотримуючи всі технології.

Вибір утеплювача

Пенопласт для утепления стен

В залежності від товщини стін і регіону, в якому побудували будинок (температура навколишнього середовища), підбирається товщина пінопласту (пінополістиролу) від 50 до 100 мм. Також потрібно приділити увагу щільності утеплювача, тому що це впливає на його характеристики. Найпоширеніший пінопласт марки ПСБ-С 25, тому його часто застосовує для утеплення зовнішніх та внутрішніх стін.

Підготовчі роботи

Спочатку потрібно підготувати стіни, у першу чергу, очистивши їх від будівельного пилу. Зручніше за все робити це за допомогою пульверизатора, але якщо таким чином провести очищення немає можливості, то можна взяти щітку, і їй грунтовно почистити стіни.

Перевірте, чи рівні поверхні, тому що великі перепади (більше 1 см) можуть призвести до поломки утеплювача при його кріпленні.

Наступним етапом буде грунтовка стін. Цю процедуру краще робити пензлем, так як від цього буде подвійна користь - просочаться стіни і зніметься пил.

Інструмент

Инструменты для утепления

Як і в будь-якому будівельному справі, перед тим, як утеплювати будинок з газосилікату, потрібно мати потрібний для роботи інструмент. Ось що вам знадобиться:

 • Двометрове правило.
 • Бульбашковий рівень.
 • Водяний рівень.
 • Шпатель-гребінка з великими зубами.
 • Перфоратор з набором свердел.
 • Молоток.
 • Міксер.
 • Відро для замісу клею.
У тому випадку, якщо немає бажання постійно міняти в перфораторі свердло на міксер, скористайтеся для замісу електродрилем.

Матеріали

 • Утеплювач.
 • Клей для утеплювача.
 • Клей для армування.
 • Парашути.

Материалы для утепления

Кількість утеплювача повинно бути трохи більше, ніж утеплювати площу, тому що поява обрізків неминуче, і сказати точно, скільки їх буде дуже важко. Це залежить від розмірів будинку. Приміром, утеплювати стіни має висоту 3,6 м, а довжину 8,55 м. Підрахуйте, скільки потрібно буде відрізати від метрового листа пінопласту.

Витрата клею для підклеювання утеплювача теж може коливатися у великих межах. Якщо не брати до уваги екстремальні ситуації, то одного мішка вистачить на 5 - 8 м2.

Кількість клею для армування більш передбачувано, так як стіна вже рівна. Ці дані зазначені виробником на упаковці - від 5,5 кг/м2 до 6,5 кг/м2.

Кількість парашутів беремо з розрахунку 5 шт/м2, але з деяким запасом, так як ці пластмасові вироби іноді ламаються.

Починаємо утеплювати

Якщо цоколь будинку виступаючий, то він буде служити опорою для листів нижнього ряду. В іншому випадку закріпіть металевий профіль нижче рівня фундаменту, перевіривши його положення водяним рівнем. Підберіть його по товщині термоізоляційного матеріалу, тому що в нього буде вставлятися і кріпитися до стіни перший ряд утеплювача. Якщо стіна рівна, то достатньо буде намазати клей на утеплювач гребінкою для плитки, в іншому випадку його потрібно буде наносити на краю і середину пластини.

Ход работы по утеплению стен

Витрата клеїть речовини збільшиться, але така розплата за нерівність кладки. Прикладіть плиту до стіни і з невеликим натиском зафіксуйте. У тому випадку, якщо в якості утеплювача будете використовувати полістирол, то потрібно укладати його в шаховому порядку, однак для повноцінного утеплення, незалежно від вибору теплоізоляційного матеріалу, зводите нанівець стики між плитами.

На наступний день прибийте утеплювач до стіни парашутами. Їх потрібно 5 штук на аркуш: один забивається в центрі, а чотири по кутах.

Працювати з парашутами, що мають металевий стрижень зручніше, але в такому разі погіршиться якість теплоізоляції, тому що через ці стрижні холод проникатиме, минаючи утеплювач прямо в блок. Тому краще купіть цей кріплення з пластмасовим стрижнем.

Слідкуйте за тим, щоб він був злегка втоплений в утеплювачі, інакше потім виникнуть проблеми з закріпленням армуючої сітки. Для того щоб його «втопити», можливо, доведеться під ним видалити трохи утеплювача. Оскільки газосилікат м'який матеріал, то довжина стрижня парашута повинна бути достатньою для того, щоб він надійно тримався в цьому матеріалі.

Якщо після свердління отвору парашут вільно входить в нього, то вам потрібно свердло тонше на 1 мм.

Армирование утеплителя

Тепер приступимо до армуванню. Здебільшого для цих цілей застосовують армуючу сітку для зовнішніх робіт, приклеюючи спеціальним клеєм. Завдяки цьому пінопласт не руйнується від сонячних променів, і вся конструкція захищається від вологи. Такий захист прослужить роки, якщо не піддасться механічного впливу. Якщо небезпека пошкодження армуючого шару досить велика, то можна використовувати сталеву сітку, посадивши її на клей.

Відео

У цьому ролику показаний процес утеплення стін пінопластом. Таким чином можна утеплити і стіни з газосилікату.

Читайте також: