Як утеплити гараж


Как утеплить гараж

Найбільш підходящим місцем для зберігання автомобіля в зимову пору прийнято вважати утеплений гараж, забезпечує оптимальні умови його утримання. Навіть у тому випадку, якщо ваш гараж виготовлений з металу - утеплення стін і стелі дозволить вам не тільки заощадити на його обігрів, а забезпечить комфортні умови для роботи в приміщенні.

Як правильно утеплити залізний гараж


Как правильно утеплить железный гараж

 • Згідно з діючими в нашій країні нормам СНиП 21-02-99 "Стоянки автомобілів", для створення оптимальних умов зберігання автомобіля взимку повинні виконуватися наступні вимоги:
 • обов'язково наявність системи вентиляції, що забезпечує необхідний приплив свіжого повітря (з розрахунку 180 куб. м. на одну машину);
 • підтримання середньої температури повітря в приміщенні гаража на рівні +5 С.

Вентиляція відіграє головну роль у справі створення нормального робочого мікроклімату в приміщенні гаража і забезпечує постійну циркуляцію повітря, що дозволяє виводити відпрацьовані гази назовні і утримувати машину в комфортних умовах.

Не допускається прогрів повітря в гаражі до більш високих температур (до +16 С. і вище), оскільки в цьому випадку (при попаданні з холоду в тепло) автомобіль постійно буде піддаватися впливу різких температурних коливань.

Види утеплювачів для гаража


Виды утеплителей для гаража

У тому випадку якщо нами розглядається окреме гаражне споруда, в якому питання мінімізації втрат завжди стоять на першому плані, - вам краще всього використовувати класичні види утеплювачів, чудово захищають приміщення від теплових втрат будь-якого виду. Крім цього, використання цих матеріалів дозволить вам не тільки вирішити питання про те, як утеплити гараж,але і помітно знизити рівень сторонніх шумів, проникаючих ззовні.

Всі відомі до теперішнього часу теплоізолятори поділяються на такі види:

 • теплоізолятори з мінеральної вати;
 • утеплювачі з скловолокна;
 • полімерні утеплювачі.

Вибір того чи іншого виду утеплювального матеріалу здійснюється звичайно з урахуванням наступних міркувань:

 1. Вибраний вами утеплювач повинен мати хороші показники по вогнестійкості та водонепроникності, що дозволяють захистити будівлю від випадкового спалаху і конденсації надлишків природної вологи.
 2. Оскільки утеплення гаража проводиться, як правило, покроково (ворота, стелю, а потім стіни), то матеріал утеплювача повинен бути досить зручний для поетапного його монтажу.
 3. Вагомим аргументом на користь вибору утеплювача того чи іншого виду вважається оптимальне поєднання його якості та вартості.

Характеристики найбільш популярних утеплителейКлассические утеплювачі

Розглянемо переваги і недоліки матеріалів, найбільш часто застосовуються при пошуках відповіді на питання про те, як утеплити металевий гараж.

Класичний теплоізолятор з мінеральної вати має відмінні експлуатаційні показники, але потребує додаткового захисту від вологи, яка можлива лише при використанні захисного шару паро - та гідроізоляції.

Утеплювач, що виготовляється з скловати, хоча і дешевше мінеральної, а також дуже чутливий до вологи і, крім того, поширює горіння (тобто горюча).

Найбільш підходящим утеплювачем для гаражних конструкцій традиційно вважається пінопласт, який по тепло - і гідроізоляційним характеристиками нітрохи не поступається мінеральній ваті. Цей матеріал досить легкий, дешевий і простий у використанні, що дозволяє застосовувати його при самостійному утеплення гаражних будівель. Безсумнівним достоїнством даного вибору є висока стійкість пінопласту до бактеріологічної впливу.

З метою зниження горючих властивостей цього матеріалу розроблена спеціальна його модифікація, що містить антипірен і має позначення «ПБС-С». Саме цю марку пінопласту фахівці радять застосовувати для утеплення гаража.

Рідкі утеплювачі

Піноізол відноситься до категорії рідких пінопластів, за допомогою яких ви зможете досить швидко і якісно утеплити будь-яке господарське приміщення. Цей матеріал відрізняється високою водонепроникністю, не горючий і прослужить вам вірою і правдою багато років (його паспортний строк експлуатації - близько 40 років). В процесі його нанесення піна зазвичай заповнює весь вільний простір утеплюючи конструкцій і потім застигає. При цьому ми отримуємо суцільний безшовний шар теплоізоляції, яка за своїми характеристиками анітрохи не поступається кращим зразкам класичних матеріалів.

Астратек нагадує за зовнішнім виглядом звичайну фарбу і наноситься на утеплять поверхню за допомогою пензля. По своїм теплоізоляційним властивостям покриття з астратека товщиною в1 ммсоответствует ізолятора з мінеральної вати, має толщину50 мм.

Утеплення стін і воріт


Утепление стен и ворот

Всі будівельні заходи, пов'язані з утепленням стін, воріт і даху гаражного будови розбиваються, як правило, на такі етапи:

 • монтаж утеплювального каркаса (обрешітки);
 • укладання матеріалу утеплювача;
 • обшивка стін, воріт та стелі декоративними плитами (листами).

Дерев'яна обрешітка вам знадобиться для того, щоб утворити порожнечі між елементами гаражної конструкції і матеріалом обробки, які закладаються згодом утеплювальні матеріали. Вона може фіксуватися на металевих поверхнях гаражної конструкції одним із загальновідомих способів (за допомогою болтів, наприклад). Для розміщення утеплювача даху гаража обрешітка не годиться, оскільки для її кріплення необхідно пробивати отвори у деревині, що для цього елемента конструкції вкрай небажано.

Розмістити матеріал вибраного вами утеплювача можна або шляхом звичайної укладання в ніші решетування підігнаних за розміром пластин зі скловолокна, пінополістиролу і мінеральної вати, або простим напиленням рідкої утеплювальній основи на стіни, ворота і поличні перекриття. Серед рідких утеплюючих покриттів, що наносяться на поверхню металу, найбільшою популярністю користуються сьогодні такі унікальні матеріали, як піноізол і астратек. Ці матеріали після застигання утворюють на поверхні металу досить тонку і ефективну теплову прошарок, відрізняється прекрасними теплоізоляційними властивостями.

Можливий і інший варіант облаштування утеплювача без застосування обрешітки, що полягає в безпосередній наклейці листів пінопласту на металеві огорожі. По закінченні всіх утеплювальних операцій ви можете приступати до декоративної обробки внутрішніх поверхонь гаража. Для їх облицювання використовується, як правило, або вагонка, або плити з будь-якого іншого оздоблювального матеріалу (ДВП, МДВ,ПВХ тощо).

Особливості утеплення даху (стелі)


Особенности утепления крыши (потолка)

При утепленні стелі (даху) металевого гаража вам необхідно буде врахувати ряд моментів, пов'язаних з особливостями нанесення теплоізоляції на цю частину гаражної конструкції. Монтаж утеплювальних плит, наприклад, можливий в цьому випадку лише шляхом їх наклейки, оскільки пристрій решетування на поверхні покрівлі небажано. По завершенні нанесення утеплювача ви можете приступати до обробки покриттів.

Зауважимо, що при облаштуванні цієї частини споруди вам надається можливість вибору одного з наведених нижче варіантів облицювання:

 1. Ви можете виготовити під дахом щось схоже на горище - для цього вам буде потрібно змонтувати утеплений фальш - стеля, який буде виконувати разом з тим і декоративну функцію. «Верхню» покрівлю при цьому можна не утеплювати.
 2. Можна просто утеплити «верхню» покрівлю і закрити її листами облицювання.