Як утеплити колодязь

17.01.2021
2 345
Admin

Как утеплить колодец

 1. Чому потрібно утеплювати колодязь
 2. Способи утеплення колодязів
 3. Кесони
 4. Утеплення кілець колодязя
 5. Декоративний будиночок
 6. Підвісна кришка в колодязі
 7. Як самому виготовити кришку для колодязя
 8. Утеплити колодязь на стадії будівництва
 9. Відео

Водопостачання на дачній ділянці є невід'ємною частиною для комфортного проживання. І багато людей для організації безперебійної подачі води облаштовують на своїх ділянках колодязі. Правильно пробурити свердловину і прокласти комунікації - це одна з головних завдань, а ось друга, не менш важлива проблема, яку потрібно вирішити - це продумати, як утеплити колодязь, щоб він працював безперебійно і в зимові морози.

Чому потрібно утеплювати колодязь

Почему нужно утеплять колодец

В основному колодязі викладають із залізобетонних кілець, а як багато знають, бетон має добру теплопровідність. Тому вода в таких спорудах може промерзнути на глибині промерзання грунту. Це не дуже страшно, якщо зима буде сніжною, але в деяких районах Росії спочатку настають заморозки, а вже потім випадає сніг. В таку погоду грунт промерзає глибше і, відповідно, може замерзнути і вода.

Перед тим як утеплити колодязь, розгляньте можливі варіанти доступних способів, які відрізняються за складністю їх виконання.

Способи утеплення колодязів

Способы утепления колодцев

Якщо ви не живете в заміському будинку взимку, то утеплення вам не потрібно, досить буде відкачати перед зимовим сезоном воду, закрити кришкою, засипати колодязь тирсою або листям, прикрити все це поліетиленом і закріпити конструкцію. Для тих, хто зимує в заміських будинках, існує кілька варіантів того, як утеплити колодц.

Кесони

Кессоны

Це споруди (з бетону, заліза або пластику) які встановлюються у верхній частині колодязя або свердловини. Вони бувають прямокутної або округлої форми і часто монтуються як остання ланка колодязя, замість секції залізобетонного кільця.

Краще утеплити колодязь допоможе установка кесонів з подальшим укладанням утеплювача, в якості якого використовується керамзит або дрібний відсів гравію.

Якщо ваш колодязь працює від автоматичного насоса, то в кесонах є можливість встановлення додаткових фільтрів та іншої автоматики, яка зазвичай розташовується в будинку.

Утеплення кілець колодязя

Утепление колец

Утеплити колодязь можна з допомогою керамзиту. Потрібно вирити навколо кілець колодязя траншею на глибину до двох метрів і шириною 70-80 см, а потім засипати туди керамзит або дрібнозернистий гравій. Можна використовувати мінеральну вату, але тільки для цього потрібно спорудження дерев'яної опалубки, яку потрібно прокласти руберойдом, щоб утеплювач не загнил. Утеплювач також засипається не землею, а керамзитом з бетонуванням верхнього шару.

Декоративний будиночок

Декоративный домик

Можна побудувати над місцем розташування колодязя невеличку хатинку з колод чи цегли. Для цього потрібно підготувати неглибокий фундамент і звести споруду. Така будова добре захистить від промерзання воду і зіграє додаткову декорирующую роль. Величезну користь принесе більш просторий будиночок, яким можна користуватися як приміщенням для складування дачного інвентарю.

Підвісна кришка в колодязі

Подвесная крышка

Це досить простий, але не менш ефективний спосіб утеплення колодязя. Захищати від морозів буде утеплювальна кришка, яка сприяє акумулюванню температури води, що знаходиться в колодязі. Монтувати її потрібно на таку глибину, на якій вона не буде діставати до води, і буде знаходитися трохи вище рівня промерзання або на одному рівні з ним.

Як самому виготовити кришку для колодязя

 1. Спочатку потрібно виміряти діаметр залізобетонного кільця і вирізати з нього два щита з вологостійкої фанери. Один щит слід пофарбувати фарбою або обернути в целофанову плівку. Це необхідно, щоб він не загнил від впливу вологи.
 2. Потім у колодязі, де вони будуть встановлюватися, потрібно спорудити підвіси. Якщо місце монтажу співпаде з рівнем з'єднання двох кілець, то це полегшить вам роботу. Вам буде достатньо закріпити кілька брусків або металевих прутків в з'єднанні, і укласти щит.
 3. Поверх щита викладають утеплювач. Це може бути будь-який матеріал, але тільки не мінеральна вата. Вона кришиться, і її частинки потраплять в питну воду.
 4. Другий щит можна обклеїти одним шаром утеплювача з полістиролу і теж покласти його в колодязь. Щоб трохи підсилити ефект такого способу, потрібно створити між двома щитами повітряну подушку. Для цього потрібно закріпити підвіси і для другого щита.
 5. Зверху вкрити всю конструкцію целофановою плівкою і закріпити її, щоб вона не злетіла.
При організації такого способу утеплення колодязя обов'язково подбайте про вентиляцію. Для цього буде достатньо вмонтувати у верхній щит пластикову або залізну трубу.

Утеплити колодязь на стадії будівництва

Гарною ізоляцією буде служити повітряний пінополіуретан. Але утеплювати їм колодязь потрібно в процесі закладки залізобетонних кілець. Перед тим як встановлювати кільця на колодязь, їх обробляють цим складом кілька разів. Потім їх встановлюють, обертають руберойдом і засипають гравієм або керамзитом.

Утеплення пінополіуретаном вважається бюджетним варіантом, і щоб підсилити ефект змонтуйте утеплювальну кришку за вищеописаним способом.

Відео

Будиночок для колодязя - це не тільки утеплення і місце для зберігання чого-небудь, але і елемент ландшафтного дизайну. Подивіться, яким може бути "обрамлення" колодязя.

Читайте також

Вам також може бути цікаво