Як утеплити мансарду

17.01.2021
4 277
Admin

Как утеплить мансарду

 1. Вибір матеріалу для утеплення
 2. Вибір утеплення у відповідності з кліматом
 3. Підбір утеплювача до застосовуваним кроквах
 4. Внутрішня або зовнішня ізоляція
 5. Види вузькоспеціалізованих утеплювачів
 6. Підготовка до утеплення
 7. Відео

При настанні холодів багато господарів замислюються про те, як правильно утеплити мансарду. Робота по утепленню відбувається в кілька етапів. Вибір утеплювача є першою сходинкою. Далі, необхідно підготувати приміщення для подальших робіт. Кріплення матеріалу є чи не найголовнішою складовою роботи з утеплення.

Перед тим як приступити до роботи, необхідно врахувати всі нюанси, які складають єдине ціле при проведенні робіт.

Вибір матеріалу для утеплення

Утепление пеностеклом

Не останню роль при утепленні мансарди грає скат даху, форма горищного перекриття, матеріал і товщина фронтонів. Також необхідно врахувати те, що утеплювачі мають різні коефіцієнти теплопередачі. Який саме тип утеплювача підійде вам, можна дізнатися у продавця-консультанта.

З безлічі матеріалів, на ринку найбільш поширеними є піноскло, мінеральна вата, скловолокно. З перерахованих матеріалів, скловата найменш схильна до впливу вологи, тому підготовка до укладання цього матеріалу може виключати попереднє нанесення гідроізоляційного шару. Мінвата, навпаки, вимагає дбайливого до себе ставлення і захисту від вологи, але працювати з нею набагато зручніше і безпечніше.

Вибір утеплення у відповідності з кліматом

Для северных широт нужен более объемный материал

При утепленні дахів, необхідно враховувати клімат, в якому розташований будинок. При розташуванні будинку на території з м'яким і теплим кліматом, рекомендується вибирати матеріал невеликої товщини. І відповідно, проживаючи на території північних широт, використовується більш об'ємний матеріал.

Обсяг матеріалу не завжди говорить про високу якість утеплювача, тому потрібно переконатися в тому, сто він буде досить ефективним для даного регіону.

Підбір утеплювача до застосовуваним кроквах

Подбор утеплителя к применяемым стропилам

Дуже важливим моментом при утепленні даху є тип крокв. Квадратна нарізка утеплювача використовується, в разі, якщо крок крокв не більше метра. Такий метод забезпечить оптимальний контакт матеріалу з деревом. Нерівності крокв легко виправити, застосувавши рубанок, або ж їх можна вирівняти за допомогою дерев'яних накладок, які по всій поверхні повинні бути однаковими. Дерев'яні накладки потрібно встановлювати на крокви. Також потрібно врахувати відповідність ширини крокв теплоємності утеплювача.

Додаткові дерев'яні бруси потрібно встановлювати тільки в тому випадку, коли з-за малої ширини крокв можуть з'явитися містки холоду, що буде погіршувати якість утеплення мансарди.

Внутрішня або зовнішня ізоляція

Наружная изоляция

Утеплити мансарду можна, застосовуючи як зовнішній, так і внутрішній метод. При зовнішньому утепленні головний акцент ставиться на утепленні схилів даху. Матеріал укладається між кроквами. Часто застосовують поєднання рулонного і твердого утеплювача. Важливо розуміти, що утеплювати потрібно не тільки скати даху, але й саме перекриття. Оптимальним матеріалом для зовнішнього утеплення вважаються мінераловатні плити. Зсередини вони покриті шаром спеціальної фольги. Також застосовуються рулонні матеріали, з якими дуже зручно працювати, закріплюючи їх між кроквами.

Внутрішнє утеплення відрізняється від зовнішнього тим, що матеріал укладається на перекриття, а утеплювач монтують на балки. Якщо виникає необхідність, то укладають пару шарів матеріалу. Для внутрішнього утеплення спочатку укладають пароізоляційний і гідроізоляційний шар, потім відбувається монтаж утеплювача, який рекомендується залишити у відкритому стані. Це потрібно для того, щоб дати можливість випаровуватися волозі. Найчастіше для внутрішнього утеплення є мінеральна вата. Її укладають так, щоб виключити можливість появи щілин і нерівностей. Вона випускається у формі плит, а також рулонів. Товщину матеріалу визначають, орієнтуючись на кліматичні умови, враховуючи при цьому тип покрівлі.

Одним із сучасних матеріалів для внутрішнього утеплення, який має тільки позитивні характеристики, є пінополіуретан. Його перевага полягає в тому, що завдяки невеликій вазі він не обважнює конструкцію даху і не потребує додаткової підготовки до монтажу. Матеріал знаходиться в рідкому стані. Після його нанесення і застигання утворюється міцний матеріал.

Одним з переваг пінополіуретану є те, що завдяки гарному контакту з утеплюваних матеріалом, під шаром ізоляції не збирається конденсат, тому як сам утеплювач, так і утепляемый матеріал служать довше. На розкритій пінополіуретаном поверхні відсутні містки холоду.

Види вузькоспеціалізованих утеплювачів

Теплоизоляционные плиты

Серед достатку різних вузькоспеціалізованих утеплювачів кращим вважається скловолокно, мінеральна вата і пінополістирол.

Скловолокно

Стеколволокно

 • Матеріал по екологічності та пожежобезпеки займає лідируючі позиції.
 • Завдяки зручній формі зберігання утеплювача у вигляді рулонів, з укладанням скловолокна може впоратися будь-майстер.
 • Але, все ж, незважаючи на позитивну характеристику, його рекомендується застосовувати для зовнішніх робіт.

Мінеральна вата

Минеральная вата

 • Матеріал вважається одним з найкращих і пожежобезпечних.
 • Всілякі форми випуску дозволяють застосувати мінвату для різних кліматичних зон і особливостей конструкції даху.
 • До мінусів матеріалу можна віднести низьку вологостійкість і шкідливість. То є екологічно чистим матеріал назвати не можна.

Пінополістирол

Пенополистирол

 • Матеріал характеризується пожаробезпечністю, екологічністю і довговічністю.
 • Перед напиленням необхідний монтаж пароізоляції і гідроізоляції, установки обрешітки.
 • Відмінністю від інших матеріалів є відсутність стиків.
 • Матеріал не піддається цвілі і грибків. Абсолютно безпечний для людей. Навіть якщо в будинку алергік, цей матеріал не викличе негативної реакції.

Підготовка до утеплення

Утеплитель нужно заранее размотать

Перед тим як почати роботу, необхідно обробити крокви і інші деталі спеціальним складом, який захистить дерево від псування. Металеву поверхню потрібно обробити засобом, що запобігає корозії. Перед використанням цього матеріалу в якості утеплювача, перед монтажем потрібно застосувати вологовідштовхувальний матеріал. Для того, щоб конденсат випаровувався природним шляхом, необхідно залишати невеликий зазор між утеплювачем і гідроізоляційним матеріалом. Він повинен бути не менше трьох сантиметрів. Використовуючи мінвату, потрібно пам'ятати, що цей матеріал не любить ущільнень, тому рекомендується уникати цього. Також потрібно враховувати наявність вентиляційних отворів. Оптимальним варіантом стане шахове розташування з зазорами десять метрів. Стики панелей утеплення обов'язково повинні бути заклеєні спеціальним скотчем або алюмінієвою фольгою.

Також підготовчі роботи перед утепленням мансарди входить робота з матеріалом. Якщо він знаходиться в рулоні, заздалегідь розгорніть його. Нехай він трохи полежить, набираючи свою первісну форму. Оброблені поверхні повинні добре просохнути.

Відео

Про те, як правильно змонтувати теплоізоляцію в конструкцію скатної покрівлі, розкажуть експерти ROCKWOOL:

У цьому відео показано як утеплити мансарду теплоізоляцію ISOVER:

Читайте також: