Як утеплити льох в гаражі


Как утеплить погреб в гараже

Незалежно від місця розташування вашого гаражного будови (гаражний кооператив, садовий ділянка, індивідуальна стоянка) наявність у ньому добре утепленого погреби надає його власнику ряд відомих переваг, що складаються в наступному:

  • зручність користування підвалом, що дозволяє потрапляти в нього в будь-який зручний для вас час;
  • економія місця забудови, що реалізується шляхом поєднання двох будівель під одним дахом;
  • відносно низька вартість будівельних робіт, особливо помітна при порівнянні їх з іншими подібними проектами.

Схема погреби невеликого розміру, традиційно обустраиваемого в особистих гаражах, наведена нижче (див. рис).


Схема погреба в гараже

При підготовці проекту подібного роду (як, втім, і при будь-якому іншому варіанті підвального приміщення) вам доведеться грунтовно опрацювати питання про те, як утеплити льох у гаражі.

Необхідність вирішення цього питання обумовлюється тим, що без проведення спеціальних утеплювальних процедур всі ваші зусилля по облаштуванню погреби можуть виявитися марними. Пояснюється ж це зазвичай тим, що не утеплена складська споруда подібного роду не придатна для тривалого зберігання продуктів, що помітно знижує її функціональні можливості.

Захист конструкції від вологи та її вентиляція


Защита конструкции от влаги и ее вентиляция

Відзначимо відразу те обставина, що утеплення споруд цієї категорії неможливо без попереднього забезпечення повної водонепроникності, а також без облаштування ефективної системи вентиляції в них. При вологому ґрунті в місці побудови стіни підвалу слід споруджувати з монолітного бетону. Якщо ж грунт у вибраному вами місці сухої стіни можна буде влаштувати з двох шарів стандартних листів шиферу, скріплених між собою за допомогою бітумної мастики.

Потім (з метою підвищення гідроізоляції всієї конструкції в цілому) можна двічі промазати знаходиться в землі частина гарячим бітумом.

Як найпростіших елементів облаштування припливно-витяжної вентиляції можуть використовуватися або труби з азбесту, розділені на два канали, або звичайний люк з вбудованою в нього ґратами.

Зазвичай для утеплення такого погребу в холодну пору року на цю решітку укладають старі ковдри, ватники і т. д. Відзначимо попутно той факт, що облаштований подібним чином погріб може бути використаний вами і як оглядової ями.

Утеплення стін та підлоги


Утепление стен и пола

Хорошим утеплювальні матеріали, що використовуються в будівлях такого типу, може служити звичайний пінополістирол, який в ході проведених робіт кріпиться із зовнішнього боку льохових стін.

Цей матеріал добре відомий більшості професійних будівельників і володіє прекрасними експлуатаційними характеристиками, що випливають з таких відмітних властивостей полістиролу:

  • стійкість до природного цвілі і гниття;
  • висока водонепроникність;
  • тривалий термін служби.

Найбільш придатною для гаражних конструкцій різновидом пінополістиролу вважається у будівельників марка під найменуванням ПСБ-С-25, що має толщину50 мм. Використання утеплювача цього типу дозволить вам тривалий час підтримувати в гаражному підвалі відносно стабільну температуру.

Монтаж утеплювача здійснюється, як правило, простим наклеюванням ретельно підігнаних за розміром пінополістирольних плит на зовнішню поверхню залізобетонних або цегельних стін (розміщення плит на внутрішніх поверхнях стін зазвичай призводить до появи конденсату на їх стиках).

Залізобетонний підлогу можна буде утеплити шляхом укладання на нього товстого шару тирси (35-40 см) з наступним ущільненням і трамбуванням. Зверху ви можете постелити руберойд (2-3 шари), а потім зробити цементну стяжку. Після застигання стяжки необхідно буде провести її гідроізоляцію з використанням бітуму і руберойду.

Утеплення стелі


Утепление потолка

Утеплення стелі слід приділити особливу увагу, оскільки при попаданні в льох холодного повітря всередині його може утворитися конденсат (за рахунок з'єднання з піднімаються з підлоги теплими масами повітря).

У тому випадку, якщо дахом погреби (підлогою гаража) є залізобетонна конструкція - вам потрібно буде утеплений фальшпотолок, підготовка якого проводиться зазвичай за наступною схемою:

  1. Монтаж труб діаметром 25мм, що закріплюються в стінах будівлі на 150 мм нижче рівня залізобетонної плити з кроком 600 мм.
  2. Виготовлення захисної сітки з арматурних прутів діаметром - 8-10мм.
  3. Фарбування отриманої конструкції водостійкою фарбою.
  4. Проміжок, що утворився між стелею і конструкцією з прутів і труб, заповнюється заздалегідь підготовленими поліетиленовими пакетами довільного розміру, наповненими подрібненою соломою або натуральним мохом. При виготовленні ці пакети запаюються з допомогою праски, а потім укладаються в утеплюванні порожнечі щільними (без зазорів) рядами.