Як утеплити підлогу в лазні

17.01.2021
3 634
Admin

Как утеплить пол в бане

  1. Утеплення бетонної підлоги в мийному відділенні і парній
  2. Утеплення дерев'яного статі в кімнаті відпочинку і передбаннику

Підлога - дуже важливий елемент у конструкції будь-якої споруди, а особливо - лазні, адже від їх якості безпосередньо залежать терміни її експлуатації. При будівництві лазень підлоги виготовляють з різних матеріалів, найбільш поширеними з яких є дерево і бетонне покриття.

Бетонне покриття - найбільш оптимальний варіант облаштування підлог у мийному відділенні і в парній, т. к. в цих приміщеннях жарко і волого. А для кімнати відпочинку, передбанника, роздягальні прийнятна дерев'яна конструкція підлоги. Незалежно від того, з якого матеріалу виготовлені підлоги, заходи по їх термоізоляції все ж рекомендується провести. Хоча, для підтримки певної температури в приміщенні підлоги істотного впливу не надають - більшою мірою це залежить від того, як утеплено стелю та стіни, але, перебуваючи, наприклад, в жаркої парної, вкрай неприємно ногами відчувати холод, витікаючий від підлоги. Тому раціональніше буде продумати, як утеплити підлогу в лазні, ще на етапі будівництва. Якщо проблема утеплення підлоги виникла вже в процесі експлуатації лазні, то її рішення можливо і в цьому випадку.

Утеплення бетонної підлоги в мийному відділенні і парній

Утепление бетонного пола в моечном отделении

Бетонна конструкція підлоги може застосовуватися в мийному відділенні і в парній. Обладнання підлог слід проводити після того, як облаштована дренажна система.

Для досягнення максимального ефекту в теплоізоляції бетонної підлоги, найбільш раціонально використання матеріалів, закладаються між двома шарами бетону. На бетонну плиту, яка є основою підлоги, наноситься гідроізоляції (наприклад, каучукобитумная мастика) і вистилається рулонний матеріал. Поверхню плити не повинна мати будь-яких дефектів у вигляді горбків, тріщин, ям. Перед нанесенням гироизоляционной рідкої мастики слід очистити оброблювану поверхню від бруду, плям масла чи фарби. Мастика накладається в кілька шарів, і поверх її вистилається рулонна гідроізоляція - поліетиленова плівка або руберойд. На гідроізоляцію укладається утеплювач. У цій якості можна використовувати керамзит (фракція 0,3-0,5 см) екструдований пінополістирол, котельний шлак або цементний розчин з додаванням перліту. Залежно від використовуваного утеплювача, необхідно засипати і розрівняти 250-300 мм котельного шлаку, 100-150мм керамзиту або 75-100 мм пінополістиролу.

Схема утепления бетонного пола

Виконавши попередні етапи роботи, необхідно провести гідроізоляцію теплоізоляційного шару за вищенаведеною схемою - рідким складом або рулонним матеріалом. Потім слід укласти армуючу сітку і залити стяжку - цементно-піщаний розчин товщиною не менше 30 мм, Верхній шар необхідно ретельно розрівняти і утрамбувати, з урахуванням напрямку водостоку.

Такий бетонну підлогу можна облицьовувати керамічною плиткою, під яку, за бажанням, можна встановити систему електричного обігріву. Товщина утеплювального шару, як правило, досягає 10-15 см, хоча, в окремих випадках може бути і більше - до 20-25 см.

Теплый пол в бане

Для утеплення не протікає підлоги необхідний демонтаж старого покриття. На черепної брус вистилається шар пароізоляції з заводом її під найближчі до стін балки, і з напуском на стіни вище рівня підлоги на 20 сантиметрів. Зливна труба з одягненою теплоізоляцією повинна бути закріплена до черепного брусу найближчій до зливу балки. Чорнова підлога настилається з необрізної дошки (20-25мм), на який укладається утеплювач. Як утеплювач можна використовувати мінераловатну плиту (URSA або Isover) або екструдований полістирол.

Утеплители для пола в бане

Шар утеплювача повинен бути на 4-5см бути нижче верхнього краю балок, щоб забезпечувалася циркуляція повітря під фінішним покриттям підлоги. При настилі чорнової підлоги і укладання утеплювача важливо не забути обладнати отвір (діаметр 100-120 мм) для зливної труби. Після виведення труби на рівень верхнього краю утеплювача, порожнечу навколо неї слід заповнити монтажною піною. Утеплювач і балки вистилаються шаром гідроізоляції (руберойд), шви якого проклеюються бітумною мастикою.

Потім оцинкованими цвяхами на балки кріпляться лаги. Конструкція лад повинна бути такою, щоб забезпечити направлення водостоку, а їх кількість залежить від площі мийного відділення. За встановленими лагів настеляється підлога. В якості фінішного покриття слід використовувати струганий шпунт (товщина 32 мм, ширина 130-150 мм). В місці, де до поверхні підлоги підходить зливна труба, через отвір у підлозі встановлюється на герметик зливний трап.

Утеплення дерев'яного статі в кімнаті відпочинку і передбаннику

Утепление деревянного пола в комнате отдыха

Не дивлячись на те, що підлоги з дерева менш довговічні, ніж з бетону, їх широко використовують, оскільки деревина більш теплий матеріал, а при правильній і ретельної термоізоляції такі підлоги прослужать довго. На попередньому етапі робіт всі елементи дерев'яної підлоги необхідно обробити спеціальними антисептичними розчинами, для запобігання гниття і утворення грибка.

Обработка пола антисептиком

Щоб утеплити дерев'яний підлогу необхідно демонтувати старе покриття. На балках, в їх нижній частині, кріпиться черепної брус, який послужить підставою чорнової підлоги. На черепні бруски необхідно укласти шар пароізоляції (наприклад, пергамін або руберойд), потім змонтувати чорнову підлогу. Порожнину, що утворилася між чорновою підлогою і верхнім краєм балки слід заповнити утеплювачем. Як утеплювач можна використовувати мати мінеральної вати, з синтетичної основою або прошиті в папері, керамзит, шлак, скловолокнисті мати або екструдований пінополістирол. Потім вистилається шар гідроізоляції, кріпиться підлогова дошка і плінтус.

Читайте також: