Як утеплити підлогу у ванній


Как утеплить пол в ванной

У більшості сучасних квартир ванні кімнати облицьовані керамічною плиткою. Плитку укладають на стіни і на підлогу. А плитка, як відомо - матеріал холодний. Хтось готовий з цим миритися, а хтось намагається знайти вихід із становища.


Теплый пол в ванной

Способів утеплення підлоги у ванній не так багато, як хотілося б. Найпопулярнішими в останній час стали водяні підлоги і електричні підлоги. Найбільш простий спосіб, який хочеться запропонувати в якості відповіді на питання як утеплити підлогу у ванній кімнаті, - змонтувати електричні підлоги. Монтаж електричного статі настільки простий, що його при мінімальному наявності інструментів можна виконати самостійно.

З інструментів може знадобитися: перфоратор, низькообертовий міксер, тестер. З матеріалів необхідні грунт, цементна стяжка або суха будівельна суміш з аналогічними властивостями, а про решту ми розповімо нижче.

Розрахунок необхідного матеріалу


Расчет необходимого материала

Для цього необхідно виміряти площу простору, яке необхідно обігріти. Немає потреби зігрівати у ванній весь підлогу. Не скрізь людина зможе ходити. Немає сенсу підігрівати підлогу під побутовими приладами (пральної, посудомийної машинами) і раковиною.

Визначення потужності системи обігріву


Мощность системы обогрева

Тут може знадобитися консультація фахівця. Більшість виробників рекомендує для ванних кімнат використовувати системи обігріву потужністю 180 Вт / кв. м. Далі - арифметика. Площа поверхні, що обігрівається необхідно помножити на потужність обігріву одного квадратного метра.

Купівля матеріалу

З даними, отриманими в ході останніх двох операціях, необхідно йти в будівельний магазин, де консультант підкаже, який саме потрібно купити електричний кабель, який використовувати датчик температури і терморегулятор.


Терморегулятор для пола

До купівлі останнього потрібно підійти з особливою увагою і відповідальністю. Терморегулятор повинен за всіма своїми параметрами відповідати потужності системи. Цей прилад відповідає за підтримання необхідної температури, забезпечує автоматичне включення (виключення) системи обігріву. На купівлі цього приладу краще не економити.

Підготовка поверхонь до укладання

Для початку поверхню підлоги необхідно очистити від старої статевої плитки. Для цих цілей можна використовувати дриль з насадкою типу «зубило» або «лопатка».

За допомогою перфоратора ці роботи можна зробити в досить короткий час.


Удаление старого пола

Отриману поверхню необхідно відчистити від пилу і бруду. Для збільшення зчеплення між новим шаром стяжки і старим, останній потрібно прогрунтувати зміцнює грунтом.

Потім поверхню підлоги ванній кімнаті необхідно вирівняти за допомогою цементної стяжки. Потім слід нанести шар гідроізоляції. На отриману поверхню для зменшення потенційних тепловтрат необхідно покласти шар утеплювача завтовшки не менше 2 див.


Пеноплекс

Як утеплювач можна використовувати плити, як їх кам'яної вати, так і з пінопласту або піноплекс. Останній варіант навіть краще, тому що володіє більшою щільністю і високими міцнісними характеристиками.

Установка приладів


Монтаж приборов

Терморегулятор прийнято встановлювати в стіні. Висота розміщення від підлоги обмежена тільки нижнім порогом 30 див. Вибираючи місце для установки приладу, потрібно враховувати майбутню розстановку меблів у ванній кімнаті. Терморегулятор не повинен перекриватися меблями, повинен бути доступним. До терморегулятора повинно бути підведено електроживлення з напругою 220 В.


Устройство теплого пола

Під установку термодатчика в стіні і на підлозі робиться спеціальна штроба, розрахована на укладання кабелю в гофротрубе. Від датчика за гофротрубе прокладають кабель, який входить в контакт з терморегулятором. Замазуємо гофротруби в штробі за допомогою цементно-піщаного розчину.

Укладання матів електричного статі


Укладка матов теплого пола

Цю операцію починають від штроби. Мати прийнято укладати або по спіралі, або «змійкою» з таким розрахунком, щоб закінчення проводок можна було б вивести назад до термодатчику з терморегулятором.

Перевірка працездатності

Після того, як укладені мати, можна перевірити отриману електричну ланцюг за допомогою тестера.

Фінішні роботи


Финишные работы

Після всіх перевірок, укладені мати можна заливати цементною стяжкою. Товстий шар можна не робити. Близько 30 мм буде достатньо.

Поверх стяжки, коли вона остаточно висохне, можна покласти будь-декоративне покриття, крім 3D підлоги.

Стяжці потрібно дати висохнути протягом 4 тижнів. Тільки після цього електричний підлогу можна підключати і експлуатувати. Тепла підлога у ванній - це приємно. А особливо, якщо він укладений власними руками.

Відео

Ви можете побачити процес утеплення підлоги у ванній з цього ролика.