Як правильно утеплити стелю лазні


Как правильно утеплить потолок бани

Лазня є спорудою з особливими умовами експлуатації: підвищеною вологістю в поєднанні з високою температурою. Від правильного її виготовлення і утеплення залежить створення гарного мікроклімату для отримання корисних процедур, зменшення часу прогріву приміщень і витрати палива на їх прогрівання.

Важливу роль у загальній системі лазні відіграє утеплення її стелі. При поганому утепленні може втрачатися до третини теплової енергії. У цьому випадку, крім великої витрати палива, збільшення часу нагрівання приміщень і необхідності компенсувати втрати тепла в процесі прийому лазні, на стелі буде утворюватися конденсат, який негативно позначиться на комфорті прийому банних процедур. Тому, щоб уникнути цих неприємних наслідків, необхідно знати, як правильно утеплити стелю лазні, і в процесі її будівництва врахувати ці важливі моменти.

Пристрій пароізоляції

Виконання якісної пароізоляції є необхідною умовою будівництва лазні. В умовах високої температури і вологості характерною для лазні, шар пароізоляції забезпечить захист конструктивних елементів від намокання, яке може призвести до деформацій, втрат тепла, зниження несучої здатності і розвитку процесів гниття дерева. Все це може значно зменшити термін служби і вимагати частого виконання ремонтів.


Глиняная смесь для пароизоляции

Традиційно, пароізоляцію виконували з використанням підручних матеріалів. Найбільш часто використовувалась глина, перемішана з водою і тирсою. При цьому отриману глиняну обмазку наносили шаром 2 см зверху на стельові дошки, ретельно закладаючи всі щілини. Після висихання обмазки зверху насипався шар обраного природного утеплювача.

З появою сучасних пароізоляційних матеріалів, процес захисту конструктивних елементів лазні від впливу вологи став більш технологічним.

Поліетиленова плівка


Полиэтиленовая пленка для бани

Використання поліетиленової плівки є одним з найпростіших способів пароізоляції, що забезпечує захист утеплювача від намокання, а дощок і дерев'яних балок від гниття.

Алюмінієва фольга


Алюминиевая фольга

Володіє високою корозійною стійкістю. Працювати з фольгою необхідно з дотриманням заходів обережності, щоб не пошкодити її цілісність. Шви слід проклеїти спеціальним металізованим скотчем.

На основі фольги виготовляють фольгоізол. В якості основи при цьому використовується склотканина.

Утеплення різних видів перекриттів

Зазвичай стелі в індивідуальних лазнях бувають настильными, підшивними або панельними.

Настильні стелі

Як правило, використовують при зведенні лазень невеликого розміру. У цьому випадку обрізні або шпунтовані дошки настилаються безпосередньо на стіни (без використання балок). Несуча здатність даного стелі невисока. Тому при утепленні важливо враховувати цей фактор.


Монтаж минераловатного утеплителя

Утеплення цього виду стелі виконати найпростіше. На змонтовані стельові дошки необхідно розкачати матеріал для пароізоляції. Далі, шаром 250 мм укладається мінераловатний утеплювач, що закривається зверху ще одним шаром пароізоляції.

Підшивні стелі

Стельові дошки підшиваються (кріпляться до міцним балках стельового перекриття. За рахунок цього підшивні стелі мають більшу несучу здатність.

Для утеплення даного виду стелі використовуються вже розглянуті матеріали. До нижньої частини балок, з допомогою степлера, кріпиться шар пароізоляційного матеріалу. Далі, знизу, з шпунтованих або обрізних дощок набирається стелю. Зверху на змонтований стеля укладається шар теплоізоляційного матеріалу.


Утепление банного потолка

Товщина шару вибирається виходячи з типу використовуваного утеплювача (керамзиту, мінвати, інших подібних матеріалів) і мінімальних температур зовнішніх використання лазні. Потім утеплювач необхідно вкрити шаром гідроізоляції (при цьому не слід вкривати балки) і зашити дошками, виконують роль статі горищного або мансардного приміщення.

Панельні стелі

Мають досить складну конструкцію у вигляді спеціальних панелей з дощок і укладаються на стельові балки. При будівництві лазень використовується досить рідко.

При утепленні стелі використовуються аналогічні матеріали (як і при виготовленні інших видів стель). В процесі виготовлення спеціальних панелей також вирішуються питання пароізоляції і утеплення. Для полегшення монтажу можливий варіант часткового їх виготовлення поза лазні і подальшої досборки (в тому числі і утеплення) покладених на стіни лазні панелей.

Перевірка якості утеплення


Проверка качества утепления

Виконати перевірку якості утеплення стелі лазні можна досить швидко і просто. Для цього необхідно в холодний день (восени або взимку) протопити лазню і піддати пару. Потім, піднявшись на горище, слід проконтролювати наявність цівок теплого повітря. Їх наявність покаже як діри в ізоляції, таки погано утеплені поверхні.

Грамотно і якісно виконана теплоізоляція стелі лазні дозволить значно зменшити витрату палива на її обігрів і створить передумови для комфортного прийняття банних процедур.