Як утеплити стелю приватного будинку


Как утеплить потолок частного дома

Важливість правильного підходу до розв'язання проблеми про те, як утеплити стелю приватного будинку, пояснюється в першу чергу тим, що найбільша витік тепла з приміщень, що обігріваються цього класу відбувається як через вікна і стінні панелі, так і через стелю. Фахівці пояснюють цей ефект досить просто: тепле повітря піднімається вгору, де через конструкції перекриттів просочується в навколишній повітряний простір. За рахунок такого конвективного руху повітря іноді втрачається до 40% виробленого тепла, що призводить до помітного перевитрати дорогої енергії. Звідси сам собою напрошується природний висновок стеля в приватному будинку слід ретельно утеплювати.


Теплопотери в частном доме

По виду використовуваного матеріалу найбільший практичний інтерес представляють наступні варіанти захисту перекриттів приватного будинку:

  • утеплення підлоги горищного приміщення яким-небудь пористим матеріалом (шлаком, керамзитом або тирсою);
  • використання в якості утеплювача того чи іншого виду мінерального матеріалу;
  • застосування рідких (розпилюються) утеплювачів.

Перший варіант є досить трудомістким і витратним: з-за значної ваги засипки він розрахований на утеплення спеціально підсилених конструкцій стелі. Для нанесення рідкого утеплювача (полісечовини, наприклад) вам будуть потрібні спеціальні механізми розпилення, використання яких може бути пов'язане зі значними витратами, плюс витрати на недешеві рідкі компоненти.

Найбільш прийнятним із запропонованих способів є варіант застосування мінерального утеплювача, який ви зможете придбати в будь-якому спеціалізованому будівельному магазині. Такий матеріал продається сьогодні в вигляді окремих пластин або скатанных в рулони смуг (мінеральна вата). Його ми й візьмемо за основу при розгляді процесу формування захисного шару.


Утеплитель для потолка частного дома

Зазначимо також, що на практиці використовуються два варіанти монтажу захисного матеріалу (в тому числі, і мінеральних плит) на стельовому перекритті, які розрізняються за місцем розташування утеплювача обраного вами виду. При першому з них захисний шар формується з зовнішньої по відношенню до стелі боку, а в другому - з внутрішньої.

Розглянемо кожен з цих прийомів захисту стелі будинку від витоку тепла більш докладно.

Утеплення стелі з боку горищного приміщення


Утепление со стороны чердака

Цей спосіб традиційно використовується для утеплення стельових перекриттів і відноситься до найбільш простим і надійним прийомам теплоізоляції приватних будинків.

Роботи починають зазвичай з ретельного очищення горищного перекриття від накопиченого на ньому сміття і бруду, оскільки утеплювач рекомендується укладати на чисту поверхню.

Після цього необхідно провести відповідні виміри і за їх результатами визначитися із загальною площею горищного перекриття, підлягає утеплення. Потім слід придбати необхідну кількість пластин пінопласту завтовшки 50 мм. (бажано вибрати матеріал високої щільності). У тому випадку, якщо ви згодні на великі витрати - можна використовувати пластини полістиролу. З допомогою обраного матеріалу слід закрити всю поверхню підлоги на горищі, склеюючи стики між листами за допомогою монтажної піни.


Укладка утеплителя

Якщо передбачається інтенсивна експлуатація горищного приміщення будинку (використання його, наприклад, під склад), то поверх утеплювача вам доведеться зробити стяжку товщиною не менше 50 мм

Зверніть увагу! Для отримання надійного захисту шару утеплювача від руйнувань стяжку рекомендується армувати з використанням спеціальної металевої сітки.

Утеплення стелі зсередини приміщення


Утепление потолка изнутри помещения

Вирішення питання про те, як утеплити стелю приватного будинку зсередини, передбачає також можливість розміщення утеплювального матеріалу з боку внутрішньої частини приміщення. Для реалізації такого способу укладання утеплювача вам необхідно буде підготувати підвісний фальшпотолок (з гіпсокартону, наприклад), у ніші якого укладаються плити або розкочуються рулони вибраного вами мінерального утеплювача. В якості захисного шару в цьому випадку можуть використовуватися:

  • мінеральна скловата;
  • пластини полістиролу;
  • листи пінопласту та ін.


Монтаж утеплителя

Підготовчі заходи для реалізації цього виду утеплення включають в себе монтаж дерев'яної обрешітки, використовуваної для кріплення листів гіпсокартону на стелі будинку. Утворилися між брусами решетування ділянки вільного простору заповнюються потім мінеральних рулонним або пластинчастим утеплювачем, заготівлі якого надійно приклеюються до основи стелі. Для цих цілей краще всього використовувати клей для кахлю, з допомогою якого вдається миттєво зафіксувати пластини утеплювача на місці їх розташування. Зверху дерев'яна обрешітка (каркас) обшивається після цього листами гіпсокартону.

Особливості монтажу мінерального утеплювача з внутрішньої сторони


Особенности монтажа утеплителя

Досить проста на перший погляд технологія внутрішнього монтажу має ряд нюансів, облік яких дозволить вам уникнути характерних помилок, які допускаються найчастіше новачками у цій справі. Ці тонкощі полягають у наступному:

Зверніть увагу! Насамперед, мінеральний утеплювач будь-якого класу не допускається спресовувати, оскільки при цьому його утеплювальний ефект, заснований на наявності в порожнинах мінеральної вати, наприклад, великої кількості повітряних прошарків, помітно знижується.

Можливі проблеми з точковими світильниками, які у відсутності інтенсивної вентиляції можуть сильно нагріватися і вийти з ладу незабаром після їх підключення. Пояснюється це тим, що мінеральний утеплювач затримує відтік тепла із зони розміщення світильників.

Для зняття подібної проблеми ділянки поблизу кріплення точкових світильників рекомендується не закривати утеплювачем або ж взагалі відмовитися від їх використання в будинку і скористатися класичними освітлювальними приладами найпростішої конструкції (люстрами або настінними бра).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріал про матеріалі Ізовер, який можна використовувати для утеплення стелі приватного будинку.

Для того щоб Ваш будинок був теплим, необхідно його утеплювати як зовні так і всередині. Вибирайте якісний утеплювач, оскільки він істотно впливає на надійність всієї теплоізоляції.