Як утеплити водопровідну трубу

17.01.2021
1 923
Admin

Как утеплить водопроводную трубу

 1. Скловата (скловолоконні утеплювачі)
 2. Базальтове волокно
 3. Пінопласт або пінополістирол
 4. Відео

Погодні умови в російських широтах дозволяють не замислюватися про те, утеплювати чи ні водопровідні труби. Варто лише замислюватися, чим і як це зробити правильніше і ефективніше. З настанням холодів водопровідні труби мають властивість лопатися. І немає різниці, чи це металопластикова труба або труба з оцинкованого заліза високої якості. Враховуючи, що в будинку будь-якого господаря не така велика кількість труб (принаймні, у порівнянні з промисловими масштабами), то й завдання, пов'язана з тим, як утеплити водопровідну трубу не повинна ставити в глухий кут. До того ж, зробити це самостійно цілком під силу.

У водопровідної системи є 2 вразливих місця, до яких відноситься вулиця і неопалюване приміщення. Утеплення труб водопроводу зсередини приміщення - не менш складна задача, а от до труб, розташованих на вулиці, потрібно поставитися максимально уважно. Особливо це стосується труб, близько розташованих до лічильників, насосів, розподільним криниць.

Требования к материалам теплоизоляции

До матеріалів, найбільш часто використовуваним при утепленні водопровідних труб, пред'являються певні вимоги:

 • Вони повинні володіти протипожежними властивостями, якщо мова йде про застосування всередині приміщення і мати здатність до самозатухання.
 • Вони повинні володіти водовідштовхувальними властивостями (герметичність).
 • Матеріали повинні бути зручними при монтажі, і бажано, призначеними для багаторазового застосування.
 • Бажана їх прийнятна вартість.

Це так звані загальноприйняті вимоги. Що стосується технологічних вимог до утеплення труб, то з ними потрібно ознайомитися, дізнавшись їх техніко-експлуатаційні характеристики.

Утепление труб водопровода

Основні з них:

 • Високі властивості теплозбереження при низькій теплопровідності.
 • Водопоглинання.
 • Стійкість до різних впливів навколишнього середовища.
 • Збереження робочої температури без зайвої ізоляції.

Знаючи перераховані вище властивості утеплювальних матеріалів і нюанси розміщення водопровідної системи, є можливість зробити правильний вибір матеріалу для утеплення труби. Ще не так давно були часи, коли класичним матеріалом для утеплення труб вважалося ватяну ковдру. Але це в минулому. На сьогоднішній день виробники утеплювачів пропонують дуже різноманітний асортимент своєї продукції. Про найпоширеніших з них ми розповімо далі.

Скловата (скловолоконні утеплювачі)

Утепление труб стекловатой

Як правило, цей матеріал застосовують для утеплення металопластикових труб. Низька щільність матеріалу є його позитивною стороною. Однак при його використанні необхідно використання додаткових зовнішніх ізоляторів - рулонних матеріалів (руберойду, склотканини). Все це пов'язане із збільшенням витрат не тільки матеріальних, але і тимчасових.

Базальтове волокно

Утепление труб базальтовым волокном

Плюси даного утеплювача полягають у тому, що не потрібні спеціальні лотки в процесі укладання водопровідних труб. Ще однією перевагою є зручний монтаж циліндрів. Але їх вартість не так вже мала. В якості захисного шару може виступати фольгоізол, руберойд, пергамін. Монтаж циліндрів можна здійснювати без наявності певних навичок. Як мовиться, було б бажання.

Пінопласт або пінополістирол

Пенополистирол для утепления

Являє собою матеріал, який найбільш поширений у побуті в якості утеплювача водопроводу своїми силами. Теплоізоляція з застосуванням даного матеріалу може здійснюватися і з зовнішнім покриттям і без нього. Укладання лотків не обов'язкова. Використання пінополістиролу для утеплення труб дозволяє багаторазове його застосування. Всі якості, що стосуються його експлуатації, відповідають певному мінімуму в питанні, що належить до утеплення труб водопроводу не тільки зсередини приміщення, але і зовні або навіть у землі.

Крепление пенопласта к трубе

Монтаж шкаралуп теплоізоляції здійснюється досить легко. Для цього їх половини з відповідним внутрішнім діаметром для труби надягають на труби зі зміщенням на 10-20 см, закріплюючи при цьому попередньо скотчем. Зміщення забезпечує так званий «перехльости». Якщо використовується на поверхні захисний матеріал, то здійснюється його монтаж. Місця стикування шкаралупи проклеюють також скотчем для надійності.

Фасонні шкаралупи використовують для обробки кутів, поворотів і вузлів трубопровідної системи, підбираючи їх кожний раз індивідуально.

Демонтаж теплоізоляційної шкаралупи здійснюють в протилежному порядку, і вони знову готові до застосування.

В основі всіх матеріалів теплоізоляції нового покоління лежить загальний принцип дії. В якості теплоізолятора виступає повітря, який знаходиться в просторі утеплювача. Отже, вибір матеріалу для теплоізоляції, безпосередньо залежить від розташування водопроводу та питань, пов'язаних із зручністю монтажу. Але про це потрібно подбати завчасно, щоб взимку не виникло неприємних сюрпризів.

Відео

Наступного відео ви зможете побачити один з варіантів утеплення труби (за допомогою кабелю, що гріє).

Читайте також: