Як утеплити залізні двері


Как утеплить железную дверь

Залізні двері сьогодні встановлюють практично всі власники квартир. Такі конструкції мають масу переваг: вони міцні, красиві, зносостійкі. Однак у будь сталевих дверей є один недолік: підвищена теплопровідність. Це обумовлено властивостями матеріалу. Залізні двері теплою бути не може, якщо не утеплити її додатково.

Утеплення такий двері - специфічний процес. Так як вся двері є одним суцільним містком холоду, то її необхідно відгородити і ізолювати. Крім того, додатково доведеться утеплити і каркас, в який ця двері вмонтована.

Чим утеплити

Перед тим, як утеплити залізні двері, треба вибрати утеплювач. Для утеплення залізних дверей застосовуються різні матеріали. Серед них мінеральна вата, пористі наповнювачі, ізовер і навіть монтажна піна. Однак найбільш зручним і ефективним матеріалом донині залишається пінопласт.


Утеплитель пенопласт

Ось основні переваги цього матеріалу:

  • легкість при розкрої і розрізі плиток;
  • легкість в монтажі;
  • високі теплоізоляційні характеристики;
  • екологічність;
  • довговічність;
  • стійкість до вогню і вологи.

При цьому пінопласт недорогий і дуже легкий.

Листи пінопласту різняться щільністю і товщиною. Для утеплення дверей треба взяти максимально товстий і щільний матеріал. Крім збереження тепла в будинку, пінопласт ізолює його від звуків, які проникають з боку входу.

Хід роботи по утепленню двері


Ход работы по утеплению двери

Утеплення дверей бажано починати з того моменту, коли сама конструкція тільки замовляється. Бажано, щоб двері мала ребра жорсткості, в які можна встановити як мінімум два шару пінопласту. Два контури утеплення - це необхідний мінімум, щоб зробити двері по-справжньому теплою.

Також треба продумати конструкцію каркаса (лутки). Небажано, щоб вона була замкнутою. Замкнуті каркаси утеплюють монтажною піною, але це не найефективніший метод. Добре, якщо лутка буде мати отвори, куди можна помістити пінопласт.

Якщо двері вже встановлена, і в ній немає потрібного простору, то додаткові ребра жорсткості та кріплення доведеться наварювати.


Размещение утеплителя

Етапи утеплення:

  1. В першу чергу треба придбати досить щільний і товстий пінопласт. Добре підійде для цієї мети фасадний пінопласт.
  2. Матеріал треба виміряти так, щоб між пластинками при установці не залишалося зазорів. Якщо вони є, то можна, звичайно, закрити їх монтажною піною, але це не кращий варіант.
  3. Пластини пінопласту можна приклеювати або не приклеювати: великої різниці тут немає. Адже матеріал, так чи інакше, буде кріпитися внутрішнім облицюванням.
  4. Після того, як утеплювач поміщений в саму двері, треба додатково попрацювати над укосами. Без їх утеплення цієї теплоізоляції не домогтися.

Для укосів треба підібрати деревний матеріал. Гіпсокартон і штукатурка - це погані помічники. Краще взяти ДСП або фанеру. Така обробка буде нести дві функції: теплоізолюючу і декоративну. В першу чергу обробка стосується внутрішніх укосів, тому що зовнішні обробляються не так часто.

Кращий спосіб утеплення


Лучший способ утепления — дверной тамбур

Залізні двері навіть після прокладки утеплювача завжди буде пропускати цівки холоду. Однак є один безвідмовний метод захиститися від втрати тепла. Треба створити тамбур з двох дверей. Перша з них, внутрішня, повинна бути дерев'яною.

Багато власників квартир встановили залізну двері поверх старої, тим самим вирішивши проблему утеплення з мінімальними зусиллями. Така система по своїй стійкості до холоду майже дорівнює стін. А якщо додатково ще й наповнити зовнішню двері пінопластом, то проблема буде повністю ліквідована.