Підвищення тиску води в системі водопроводу


Как увеличить давление в водопроводе

Дуже часто власникам заміських будинків або дач доводиться стикатися з нестабільною подачею води, слабким напором або нерегулярним нормативним тиском. І якщо для побутових цілей можна набрати в ємності певну кількість води, то посудомийна або пральна машина без необхідного тиску не будуть працювати, або будуть функціонувати з перебоями. Після виявлення такої проблеми відразу виникає природне запитання: як підвищити тиск води в системі водопроводу без значних фінансових і тимчасових витрат. Однак перед тим як приймати рішення про технології проведення робіт, слід вивчити причини появи низького тиску у водопроводі, які будуть безпосередньо впливати на вибір обладнання та комплектуючих елементів.


Факторы низкого давления

Основні фактори низького тиску у водопровідній мережі:

  • Ненормований забір води на магістралі. Як правило, таке явище відбувається в літній сезон, під час активного поливного періоду.
  • Засмічення трубопроводу сміттям, окалиною або високий рівень зносу.
  • Несправний або з недостатньою потужністю насос, встановлений на розподіленої станції.
  • Недостатнє або непостійне електропостачання об'єкта.
  • Постійна витік води через пошкодження на магістралі.

На постійні перебої з водою або тимчасове падіння рівня водопостачання може впливати один з перерахованих вище факторів або сукупність декількох причин.

Розрахунки нормативу водопостачання


Расчеты нормативов водоснабжения

Після детального дослідження причин недостатньої подачі води слід визначитися з необхідною потужністю водонапірного обладнання, особливо якщо на ділянці організований незалежний джерело водопостачання - колодязь або свердловина. Виконуючи розрахунки, необхідно враховувати опір трубопроводу, що вода повинна долати в процесі подачі безпосередньому споживачу.


Необходимое давление для бытовых приборов

Існують певні стандарти і нормативи, при яких працює побутова техніка та інші пристрої. Наприклад, посудомийна або пральна машина якісно функціонують при тиску не менше 2 атмосфер, а повноцінна робота сучасної ванни-джакузі можлива тільки при тиску до 4 атмосфери. Крім цього, потрібно враховувати падіння рівня води в разі ввімкнення одночасно декількох точок. При забезпеченні для кожної точки тиску мінімум в 1,5-2 атмосфери можна уникнути цього.

Особливості підбору устаткування

Для правильного вибору технічного забезпечення слід обов'язково з'ясувати, вода постійно перебувати в трубопроводі чи ні. Якщо вода в системі присутній, але просто не вистачає тиску, то ефективним рішенням буде установка насоса, зручного варіанту забезпечення житлових приміщень постійним напором води. Насоси підключають перед точкою для забору води. Його робота може контролюватися і регулюватися вручну або в автоматичному режимі.


Насос для повышения давления

При цьому слід врахувати, що дія багатьох побутових насосів дозволяє підняти тиск водопровідної системи до 1,5 атм. При постійному використанні потужної побутової технікою, душа і джакузі, такого параметра буде недостатньо.

Зверніть увагу! Додатково необхідно враховувати і той факт, що підключення насоса може опустити тиск у сусідів. Крім цього, його не рекомендується використовувати при наявності у водопроводі повітряних пробок або при подачі води за графіком.

При таких умовах насос може вийти з ладу через перегрів. В цьому випадку краще всього віддати перевагу гідроакумулятора - спеціалізованої насосної станції, що дозволяє при необхідності швидко і оперативно заповнити в системі нестачу води.

Насосна станція - це гідроакумулятор і містка ємність, що розрахована на норму добового споживання води в будинку. Під монтаж резервуара в будівлі доведеться відвести певне місце: в підвалі, на горищі, у ванній кімнаті або підсобці. Інколи з метою економії місця ємність виносять за межі будинку і для теплоізоляції закопують глибоко в землю.


Гидроаккумулятор

Технологія роботи такого пристрою дуже проста. Вода заздалегідь наповнюється в розширювальний бак, а в розподільні точки під постійним тиском її подає насосна станція. Дуже зручно, що сучасні типи гідроакумуляторів можуть регулювати надходження води в автоматичному режимі. Необхідно також відзначити, що сьогодні у продажу є моделі обладнання з мінімальним рівнем шуму, що повністю відповідають чинним світовим стандартам якості та безпеки.


Установка гидроаккумулятора

Насоси в даний час можуть забезпечувати одночасну роботу систем холодного і гарячого водопостачання, працювати з різним рівнем тиску і експлуатаційним навантаженням. Головне підібрати якісну, сертифіковану техніку і не забути забрати в торговельній організації інструкцію з встановлення та гарантійне свідоцтво виробника обладнання.

Відео

Цей відеосюжет покаже, як за допомогою вищевказаного обладнання можна підвищити тиск у водопроводі.